Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Male #33 üzenetére

    Kérdés akarják-e. Pl nálunk is egy csomó belső használatú dokumentumon egyszerű jelszó van, mert csak arra szolgál, hogy pl a formázást ne rontsák el véletlenül az 50+-os kollégák mert "csak kattingatnak".

    Amikor jött az új IT-s hetekig ezen pörgött, hogy ez így mennyire értelmetlen mert simán törhető. Nem bírta megérteni, hogy ennek nem ez a célja.

    Ha már nem kézenfekvő valaminek a telepítése akkor a felhasználók többsége nem fog időt szánni arra, hogy "meghekkelje" az irodai gépet.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz X Factor #36 üzenetére

    Formázásról volt szó. Pl van egy egyszerű sablon a kiküldetésekhez és azt valahogy mindig elgányolták az öregek. "Nem tudom mit történt, csak kattingattam azt ilyen lett". Ezt egy sima 2 karakteres dokumentumvédelmi jelszóval el lehet kerülni. Erre jött az új IT-s srác, és elkezdett mindenféle generált jelszavakat rakosgatni a dokumentumokra, merthogy az előzőt könnyű volt kitalálni...

    Amúgy persze, hogy nem az userek dolga lenne a telepítés, de azért az ember olyan, hogy ő otthon hozzászokott a "pdf vésőhöz" akkor neki a melóhelyén is az kell. És felfogja rakni belőle a 97-es változatot, mert neki azt írta ki a falusi IT guru még anno CD-re. Ez akkor gáz, ha mint fent is írták van olyan amikor nem tudsz nem adni rendszergazda jogot. Aztán ezekből jönnek össze a gányolások meg a vírusgyűjtű/spybot gyűjtő gépek egy cégnél...

    Amúgy nekem nem esik nehezemre betartani egy vállalati IT rendszer előírásait, és meresztem a szemem amikor olyan hasfájásokkal jönnek panaszkodni, hogy ihaj. A kedvencem a "Ez a gomb eddig sötétebb kék volt, most világosabb és nem értem" típusú sirámok.
    Nem értik az emberek az IT biztonságot és nem is akarják érteni, de megkerülni a dolgot nem lehet, ezért implementálnak újabb és újabb layereket. De az emberi hülyeség határtalan, van aki a vaskockát is elrontja.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák