Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz hcl #23 üzenetére

    Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy az FB és az egyéb cégek számára a Snow crash-beli metaverzumban az üzleti modell lehetett a figyelemfelkeltő. (Ha nyilvános terminálról jelentkezel be, akkor primitív fekete-fehér avatárod van, egy valahogyan kinézőhöz meg kell venni a speciális hardvert, meg a szoftver komponenseket. Ha adsz magadra, akkor a metaverzum virtuális terében is kell venned egy telket, ahová felhúzhatod a vityillódat, és berendezheted, ami persze mind valódi pénzbe kerül, stb.) Szerintem az a cégek számára sokadlagos szempont, hogy az emberek a valóságból menekülésként, szórakozásként, vagy akár kényszerből (munkahely?, ügyfélszolgálat, stb.) lépnek be a rendszerbe.

    (A Ready Player One-t én is csak filmen láttam, de az inkább egy gyerekfilmnek (YA) tűnt, nem túl mély (kevéssé realisztikus, ellentmondásos, stb.) háttérvilággal. (De lehet, hogy csak nem jól emlékszem, elnézést a rajongóktól, ha vannak.))

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák