Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz erdoke #30 üzenetére

    Hát az egy dolog, ha a laikus átlagember bemegy valamely nagyobb elektronikai boltba (pl.: MM) és ott 50-60 ezerért rásóznak valami szutykot 200%-os haszonnal...
    Azért 50-60-ért egy nem laikus már tudna olyan androidos tabletet választani, ami nem megy a sarokba az iPad mellett, ha játékról van szó. (És én személy szerint inkább így is tennék, mint hogy kuporgassak még egy iPad-re.)

    És lehet, hogy én vagyok műveletlen, de a Toca Boca-ról soha nem hallottam. És lehet rosszul gondolom, de ha valóban sikertörténet lenne, akkor nyilván hallottam / olvastam volna róla, és nyilván nem csak iOS-re lenne elérhető.

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • Peet

    senior tag

    válasz erdoke #30 üzenetére

    Való igaz, hogy felhasználói élmény szempontjából egy IPAD jobb mint egy alsó kategóriás Android tablet. Az hogy, egy felsőbb kategóriás meg mennyivel jobb vagy éppen rosszabb mint egy IPAD, most ne merüljünk bele.
    A lényeg, amit szerettem volna vázolni, hogy egy 20 ezer forintos android tablet is lehet jó egy egyszerű kis labdajátékkal, amivel a srác a kocsiban elüti az utazási időt, és pl. nem a vezető ülést rugdossa. :D
    Nem kell a legdurvább játékokra gondolni. Régen is volt kvarcjáték sokkal kisebb "hardveren".
    Ismerkedni a számítástechnikával, a "kütyükkel", földhöz vágni, és elásni a homokban egy 20 ropis tablet is elég. ;)

    Pár hete egy barátom lagziján egy 4 éves kislány egy olcsóbb tablettel fotózta körbe a násznépet míg mi a tányérokkal csörögtünk, és teljesen lekötötte, el volt vele. Persze nem célja senkinek sem, hogy a gyerek egész nap a monitor előtt üljön, de a XXI. században sajnos néha az is kell, mert lemarad.

  • vicze

    félisten

    válasz erdoke #30 üzenetére

    Te is állandóan ezt hajtogatod, de az okokat is nézni kell, persze ez a felhasználót nem érdekli nyilván. (Téged :) )
    Több minőségibb program/játék abból ered, hogy az egyetlen elérhető platform az iPad volt elég sokáig és erre érte meg fejleszteni. Kis fejlesztőknek nem éri meg rengeteg erőforrást fordítani portolásra. A Crossplatform fejlesztés pedig egyik oldalról költséges, másik oldalról időigényes.
    Ott van még az is, hogy az Android tablet szinten teljesen máshogy működik mint iPad, én szinte minden Android tablet faszságba beleütköztem N10-el amibe csak lehet, főleg a felbontás miatt. Kezdve az alap phabelt UI-től mint N7-nél, 10"... 2napig volt a gyári SW... Nexus my... (sok előnye is van)

    Hiába ekézed a Adroid tableteket, a fejlesztőknek, kell értelmesen megcsinálniuk, ez egyáltalán nem az Androidon múlik (a lehetőség ott van). Cut the Robe vagy AB is iPhone-ról indult és most már vagy egyszerre vagy akár Androidra előbb jelennek meg a kiegészítések, mert a felhasználói közösség egyszerűbben nagyobb. Igazából a fejlesztőknek nem üzletileg nem lesz más választásuk, mert hogyha növekedni akarnak az Androidot kell megcélozzák. Piacilag kikényszeríti, hogy támogassák a platformot. (Fejlesztői oldalról amúgy érezni némi sznobizmust amúgy, de lehet hogy csak beképzelem, ezt persze az üzleti érdek pillanatok alatt felülírja.)

    Egyszóval nem az Android van lemaradva szinte semmiben, hanem a fejlesztők vannak lemaradva. Ahogy te is az SW minőségét emeled ki (sőt abból is egy rétegszegmenst ragadsz ki általában, amivel te találkozol) nem pedig, a OS-ét. Az hogy XY fejlesztő adott platformon kezdte el, és másikra nehezebben vált, ez van. Jelenleg még mindig az Apple kedvez a fejlesztőeknek a legjobban fejlesztői platform terén, Androidra alapból olcsóbb fejleszteni, így ott a kis projektek jobban megélnek/felfutnak, és még ott a Win tablet, ami mazochista fejlesztők játszótere.

    Fire-re van már Toca Kitchen is. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák