Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz erdoke #16 üzenetére

    Na és azt tudod-e, hogy egy átlagos magyar háztartásban mennyire realitás a kölyköknek játékra iPad-et vásárolgatni? Örülünk, hogy jól megy, de amikor én voltam gyerek, kamasz, stb, addig is megértettem, hogy a szüleimnek nincs pénze 2 évente PC-t fejleszteni, hogy mindig a legújabb játékokkal játszhassak kiváló minőségben. Alkalmazkodtam a helyzethez, ami persze nevelés kérdése is volt. Kaptam kerékpárt, nem olyan menőt, mint a legjobb haveromé, de ez senkit sem izgatott, gurult, szabad levegőn voltunk, igazi barátok voltunk, nem a virtuális térben pontokat gyűjtögető riválisok. Plusz ha játszottunk, akkor sokszor nem a legújabb darabokkal, sokszor nem is teljes részletesség mellett, de hát ilyen volt ez, attól még élveztük és étettük, hogy nem vagyunk tehetősek, hogy a legerősebb Pentium III procink legyen amivel már jobban futott volna az aktuális NFS. Felnőve meg sokkal jobban tudom értékelni a pénzt (és jobban is bánok vele), mint azok a társaim akik mindig mindent megkaptak a szüleiktől, csak csettinteni kellett.

    Amelyik gyerek meg nem érti meg, hogy a pénz nem a szobapáfrányon terem, azt bezárnám a szobájába, hogy fakockákon és csattogós lepkén tanulmányozza a felhasználói élményt.

    Hajam eldobom... de komolyan. A rántott húst is felvágod nekik előre, hogy tökéletes felhasználói élményben legyen részük?

    Ilyet kívánni nem szép dolog, de azért elmehetnél lakni pár hónapot a magyar valóságba, ahol nem csak "kicsi" gyűjtéssel nem jön össze egy darab iPad, de hosszú spórolással sem... nem ám mindegyik gyereknek egy-egy sajátot. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dilikutya

    félisten

    válasz erdoke #16 üzenetére

    Szerencsére az átlag magyar gyerek ritkán találkozik iPad-del. Persze igazad van, nyilván az iPad gördülékenyebb, mint egy nem túl drága androidos tablet, ez még a gyengébb iPad Mini esetében is igaz lehet, nagy előny a hardverre fejlesztett OS.

    De nem muszáj iPad-ot venni, van élet azalatt is, igaz, ne a 20 ezres sokat ígérő csodákra gondolj. Én pl. tökéletesen elégedett vagyok a 7 colos Galaxy Tab2-vel, bár még az sem a 20 ezres kategória. Érzem a különbséget már az S3 Mini hardveréhez képest is, ettől függetlenül a rendszer gyors, böngészni, Facebook-ot nézegetni tökéletesen lehet, játékok is futnak rajta. Bár pl. a Play az ingyenes Real Racing 3-at nem engedi települni, azt mondja, nem kompatibilis, apk-ból felmegy simán, és gyorsan is fut - minimális effekteket feláldozva a gyengébb videóchip miatt, de ez tényleg minimális.

    Az Android legnagyobb baja a sokféle hardver, a nem létező követelmények, és a sok használhatatlan app sem túl jó, minden toplistát csupa szemét ural, nehéz böngészve jót találni.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • válasz erdoke #16 üzenetére

    Ha az iPad-del egy árkategóriában lévő Androidos tabletet vettek volna, akkor nyilván nem menne a sarokba az Androidos tablet. Abban meg igazán semmi meglepő nincs, ha egy negyed annyiba kerülő Android tabletet vettek, és nem megy rajta úgy a játék, mint az iPad-en.

    De az is érthető, ha csak éppen egy negyed annyiba kerülő tabletre futotta nekik. Nincs mindenkinek pénze 1 vagy több iPad-re. Ez Magyarország. A legtöbb ember 1 db-ot se engedhet meg magának.

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • FlashLed

    senior tag

    válasz erdoke #16 üzenetére

    Ez most nem az apple vs android fórum. Senki nem kíváncsi rá,mennyire jó az ipad meg az almás vackok.Itt arról van szó,hogy igényesebb androidos hardver kell.+ a fejlesztőket ösztönözni, hogy az okos telefonos appokat legyenek kedvesek tabletre írni,ha oda szánják.Hagyjuk már az almát mert a micsodámon jön ki...

    The Mechanic

Új hozzászólás Aktív témák