Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz erdoke #16 üzenetére

    Szerencsére az átlag magyar gyerek ritkán találkozik iPad-del. Persze igazad van, nyilván az iPad gördülékenyebb, mint egy nem túl drága androidos tablet, ez még a gyengébb iPad Mini esetében is igaz lehet, nagy előny a hardverre fejlesztett OS.

    De nem muszáj iPad-ot venni, van élet azalatt is, igaz, ne a 20 ezres sokat ígérő csodákra gondolj. Én pl. tökéletesen elégedett vagyok a 7 colos Galaxy Tab2-vel, bár még az sem a 20 ezres kategória. Érzem a különbséget már az S3 Mini hardveréhez képest is, ettől függetlenül a rendszer gyors, böngészni, Facebook-ot nézegetni tökéletesen lehet, játékok is futnak rajta. Bár pl. a Play az ingyenes Real Racing 3-at nem engedi települni, azt mondja, nem kompatibilis, apk-ból felmegy simán, és gyorsan is fut - minimális effekteket feláldozva a gyengébb videóchip miatt, de ez tényleg minimális.

    Az Android legnagyobb baja a sokféle hardver, a nem létező követelmények, és a sok használhatatlan app sem túl jó, minden toplistát csupa szemét ural, nehéz böngészve jót találni.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz erdoke #83 üzenetére

    Csak egy kérdés, pusztán tudatlanul: iOS-en a JB csak arra szolgál, hogy tudjon a felhasználó warezt is telepíteni, vagy lehet a rendszerben is matatni, mint Android alatt?
    Rendszergazda vagyok, de nem érzem magam pl. a gyári Samsungon sem bezárva, legalábbis ami a matatást illeti. Az már jobban zavar, hogy root nélkül a Samsungon nem lehet SD kártyára telepíteni semmit az ICS óta.

    Szerintem a felhasználók jelentős részét nem zavarja az iOS "zártsága". Ahogyan a Windows felhasználók nagy részét sem, az Android tábor jó részét sem, de szerintem a német állami felhasználók, akik Linuxon dolgoznak, szintén nem éreznek késztetést, hogy "szabadabbak" legyenek, pedig megtehetnék.

    Ez a zártság csak jópár fórumozó linuxost zavar, pár valóban hozzáértő embert, meg az olyan majmokat, akik minden szart ráflesselnek a droidos telefonjukra, aztán ez nem megy, az nem megy, de ha megy is, akkor is rá fogja flesselni a másikat, ahelyett, hogy használná, amije van.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Xero #152 üzenetére

    Tehát ugyanaz lényegében, mint a root. A programok sandbox korlátja mit takar? Nem vágom az iOS-t, azért kérdezem.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák