Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buvartacsko

    addikt

    válasz hallador #10 üzenetére

    "de még a memóriát is rá forrasztják, hogy tuti alaplapot kelljen cserélni, ha a memória összeszarja magát."

    2005-ös gyártású X41-emben is van forrasztva memória. köszöni szépen jól van :)

    "Szerintem, az még el is megy egy asus, apple, dell xps konzumer eszköznél, hogy mindent forrasztunk, aztán 1 év múlva veszünk másikat, de a egy rendes ultrabook. ami business, az nem itt kezdődik."

    3. éves MacBook Airem köszöni szépen jól van, nem halt meg benne semmi ami oda van forrasztva, és eszem ágában sincs lecserélni még egy darabig mert kiszolgál.

  • yodamastah

    őstag

    válasz hallador #10 üzenetére

    " Az már csak egy dolog, hogy a Lenovo szerelhetősége lassan krimi, de még a memóriát is rá forrasztják, hogy tuti alaplapot kelljen cserélni, ha a memória összeszarja magát. "

    "Mondjuk a Lenovo jó letolta a minőség érzetet..."

    Te fogtad már ezt a gépet kézben, hogy minőség érzet problémád van vele? Elmúlt 20 évben csak thinkpadjeim voltak, most is van 6, és nem hogy gyengébb, inkább kiemelkedően jó a t460s/t470s minősége. Teljes magnézuim ötvözet ház. Nem műanyag a palmrest, karbon a fedlap, kézben fogva teljesen korrekt minőségű a gép. Mindemellett az T470s pár dekával könnyebb a 2x3 cellás akkuval mint az X270 a 2x3 cellás akkuval.

    Forrasztott memória gáz, de inkább azért, mert dualban nem tudod hajtani csak ha ugyanakkora memóráit raksz mellé.

    De hogy a memória hiba esetén mi van. Nem vagyok szervízes, szóval nem tudom hogy a memória hiba ilyen gyakori probléma lenne? Én még nem találkoztam ilyennel, pedig jópár thinkpad átment a kezemen. Az persze előfordult hogy valaki hulladék memóriát rakott bele és azzal baj volt, de ez más ugyebár.

    2.5ös SSD nem fért bele mert vékony. Ez egy könnyített, vékonyított modell. A kompromisszumok nagy része emiatt van. Pl a dupla beépített aku is emiatt lett benne. Ha kell a jobb bővíthetőség, ott a T470 vagy T470p.

    "Lenovo szerelhetősége lassan krim.."

    Szedtél már szét T460s/T470s-t? Egyáltalán nem gáz a szerelhetősége. A legtöbb cucc kicserélhető percek alatt, rommá lehet szedni 1 csavarhúzóval és egy műanyag pöcökkel. Kijelző csere pár perc... Ez nem X270 ahol a billentyű csere fél óra szerelés.

    "Ez azoknak a nagyvállalati ügyfeleknek rendes, akik 3 évente kukázzák a gépeket, na ez nem Magyarország..."

    "meg amúgy is maradt a stadion büdzséből..."

    Gratulálok, a Thinkpad pr cikk mellett 10 hozzászólás kellett ahhoz hogy eljussunk a stadionozásig.

    Lehet hogy Magyarország nem az a hely ahol 3 évente kidobálják a thinkpadeket, de örülj neki hogy európában sok helyen ez a trend. Ugyanis ennek köszönhető hogytöredék áron hegyekben állnak az alig használt kiváló állapotú T és X thinkpadek a használt notebook piacon.

    "a Dell, HP, Toshiba miért tudja megoldani úgy, hogy ne b@***0n ki a felhasználóval, a Lenovo ennyi pénzért meg "business" gépet ad amennyiért más tényleg azt ad."

    "A hülyének is megéri, meg annak is, akinek nem számít a pénz. Legalább most jöhet a sok nagyon "hozzáértő" hogy ez mekkora durva jó gép ez, az ám.... ;]"

    Ezt most nem értem a gép attól lesz Business, és jó ha nincs ráforrasztott memória?

    Nem mondom én sem vagyok teljesen megelégedve az iránnyal amit a Lenovo vett az elmúlt 10 évben, de ez a gép szerintem nagyon jól sikerült. Igaz ehhez az is hozzátartozik, hogy azért tetszik ennyire, mert pont passzol az én igényeimhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák