Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamarel

    senior tag

    válasz TeeJay #50 üzenetére

    Több bejegyzésedre reagálva:
    - 2.5 colos méretben is jó a WD Blue, 14-ért vettem a WD10SPZX-et
    - ssd-nél szerintem csak nvme-t érdemes, még az olcsó pcie x2-es is lenyomja a Samsung 860 pro-t, lásd alsó három grafikon

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz TeeJay #50 üzenetére

    "lejön 10perc alatt és akkor minek őrizni évekig"
    Mert amikor kelleni fog, akkor már nem lesz fent. Sok olyan film van amiről később tudja meg az ember hogy amit addig csak "ha már nem marad más, megnézzük"-nek tartott, az valójában egy alapmű, amit látni kell. De ha már nincs aki seedelje, akkor te se fogod letölteni. Vagy marad a VHSrip az UHD helyett, eredeti nyelv a szinkronos helyett. Persze az általad leírt átlagjani az úgyis csak kunyizni szokott attól akinek megvan. Már amíg meg nem unják az állandó élősködést.

    "egyre kevesebben töltenek amúgy is bármit mert wifin telefont nyomnak és csak facebook kell"
    Fészbúkra eddig se kellett sávszél, a korlátlan madzagos netet eddig se erre vették.

    "kb. addig kell hogy facebook-ra felrakja utána már törölhető"
    Az ilyen ipari hulladékot nem tekintem adatnak, csak azt ami fontos, tehát megőrzendő.

    "notebook fronton lassan már elég lesz az SSD magában mert egy 250-500GB-os mindenre elég lesz nem kell majd mellé HDD"
    Egész addig amíg be nem döglik. Akkor meg jön az ajvékolás hogy most akkor honnan fogja pótolni az adatokat. Általában mindenki csak akkor jön rá az archiválás fontosságára, amikor már bebukott valami fontosat.

    "ezt a nagy kereslet zuhanást csak úgy tudták volna megakadályozni ha nem tartják ilyen magasan a HDD árakat, akkor többet tudtak volna eladni és olcsóbb is lett volna"
    Pontosan. Már vagy 10 éve nem nyomja le az új vinyó a régi árát, csak beáll fölé. Igy aztán az ember inkább takarít, mint újat vásárol. Legalábbis amíg lehet, de hogy a vásárlás mindenképp vissza lesz fogva, az biztos.

Új hozzászólás Aktív témák