Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Jesus_Shaves #46 üzenetére

    pont ezért írtam hogy jelenleg a legtöbb új Samsung SSD 64layer NAND ami boltban van
    enyém még 48layer-es és ott is elég volt már 1chip az 500GB-hoz
    sőt ha megnézed a 64layer M2 SSD-ket 2TB-hoz már elég rajta 2chip
    pl 970EVO 2TB


    1-2 hete jelentették be hogy hamarosan jön a 96layer NAND ott már szerintem 250gigás nem is lesz de lehet 500GB-hoz sem fogják márhasználni
    és mikor minden cuccnál át fognak állni 96layer-re mert nem éri meg 64layer NAND-ot gyártani már
    akkor kb. 1TB ára igencsak olcsó lesz
    és a 2-4TB-hoz is elég lesz 1-2chip

    kis fing méretű áramkör van már most is a SATA SSD-ben és ahogy növekszik a rétegszám egyre olcsóbb lesz a nagyobb kapacitás és egyre inkább eltűnnek a kis SSD-k

    2020 Q1-Q2 körül meg jön a 128rétegű 3DNAND aztán ott megint lépnek majd előre is szépet
    szóval nem csoda hogy ősszel még 50volt az 500gigás EVO most meg 33már csak és a 250-es 20 alá bekúszik lassan pedig közben eszméletlen dollár és euró árfolyamok jöttek
    ha a dollár vissza menne 250-re meg az euro 305körül még olcsóbbak lennének ezek

    szóval inkább fogalmazzunk úgy hogy 5éve mikor a 250-es SSD-hez kellett 4chip akkor azért volt drága
    most meg az 1TB-ot 1chippel megoldják és nagyot szakítanak rajta :D

    ja és jön hamarosan a QLC is aztán tényleg 2-4-8TB SSD jöhet jó áron otthonra :K

    TLC SSD torrentre meg azért van mert 1000-es netet nincs az a HDD ami kihajtson folyamatos letöltés és seed mellett... az SSD meg röhögve viszi még a TLC is. szóval sima ügy nem tudom mi hihetetlen ezen

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák