Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz troller #22 üzenetére

    A célzott reklám más. Itt gyakorlatilag az derült ki, hogy a célzott reklámoknál használt módszerekkel propaganda folyik. Először derült ki ilyen a történelemben. Jogos minden felháborodás.

    Amíg csak reklám, addig a pénzed kell nekik. Amikor viszont már propaganda, onnantól félelem és gyűlöletkeltésről van szó, ami mindenféleképpen sok ember szenvedéséhez, rossz esetben háborúhoz vezet. Magyarán onnantól nem elég a pénzed, onnantól a lelked kell nekik... :)

  • mepet

    addikt

    válasz troller #24 üzenetére

    Igen, erről van szó, de nem csak erről. Mindenki fél valamitől. Pl. a bevándorlóktól, a szegénységtől, a munkanélküliségtől, akármitől...

    Pl. félsz a munkanélküliségtől. Ettől talán minden normális felnőtt ember fél valamennyire. Olyan cikkeket olvasol a neten, hogy hogyan tudsz bevágódni a főnöknél, és hogy hogyan ne rúgjanak ki pont téged leépítéskor. Ezt mindet követi a facebook. Azt is tudja, hol laksz és mi a munkád. Akkor máris jöhet az álhír a képedbe: a te megyédben az iparágban ahol dolgozol ott XY vállalkozó meg fogja venni az összes céget és ki fog rúgni mindenkit. Te pedig tudod, hogy XY vállalkozó, az melyik politikushoz áll közel. Mivel így fogalmaztak, még azt is fogod hinni, hogy milyen jól átlátod ezt az egészet, mert te tudod, hogy az XY vállalkozó az csak akkor jöhet ide, ha az adott párt nyer a választáson. Pedig valójában az egész 100% hazugság, csak így a legjobb a hazugság, ha te magad rakod össze a képet, mert úgy már nem is neked hazudnak, hanem te hazudsz úgy, hogy biztos vagy az igazadban.

    Tehát milyen káros hatások érnek a célzott propaganda miatt?
    -lehet, hogy az álhír miatt másra szavazol, mint nélküle tennéd. Az álhír sosem egy álhír, lehet 1000 is, amiből te rakod össze a teljes képet, ami végül így egy orbitális nagy hazugság lesz.
    -az álhír miatt félni kezdesz. Még jobban, mivel megerősít a félelmedben. (A példánkban attól, hogy kirúgnak.) A félelem miatt hamarabb meghalsz majd (stresz), és az egész környezetedre átragad a félelmed. Vagy mondod nekik, hogy van mitől félniük, vagy csak érzik és így átragad rájuk. Ők is korábban halnak meg emiatt.
    -gyűlölni kezded a félelmedből adódóan az XY vállalkozót/pártot/céget/valamit (aki ebben talán éppen vétlen), vagy ne akár teszel is valamit ellene.

    És a példában csak a kirúgás iránti félelemre alapoztak, ennél vannak sokkal aljasabb félelmei is minden embernek, pl. más népcsoportokkal szembeni előítéletekből adódó félelmek... Ennél jobban nem is szeretnék belegondolni.

Új hozzászólás Aktív témák