Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kari1

    aktív tag

    Elég vicces, 20 perc alatt maximum 1-2 dolgot lehet lemérni de hogy ez nem fogja megadni a nyelvtudásod az is biztos. Nem véletlen vannak a nyelvvizsgán többféle feladatok, mert ez egy komplex dolog tudnod kell, olvasni (szöveget értelmezni), írni, nyelvtant érteni, beszélgetni stb...

    Illetve maga (mint) a nyelvvizsga szerintem igen is kell és fontos már csak azért is mert ha erre készülsz akkor olyan dolgokat is meg kell tanulnod amiket egyébként lehet hogy nem tennél meg. Pl lehet hogy állásinterjún nem nézik a papírokat illetve lehet hogy ott elbeszélgetsz, de az még nem jelenti azt hogy mélyen is mered pl az angol nyelvet. (nem feltétlen fognak ott előjönni az igeidők közötti különbségek, nem derül ki hogy tudsz-e, discursive essay-t vagy complaint letter-t írni, pedig ezek is hozzátartoznak a nyelvhez hogy tudod hogy hogyan épül fel a szerkezete...) /pl sok magyar még magyarul sem tud rendesen megírni egy panaszlevelet csak "beböfögi a mondanivalóját".

    Amúgy én sem vagyok híve a papíroknak de szerintem a nyelvvizsga pont arra jó hogy a felkészülést keretbe foglalja, irányt ad a tanulásnak, és a valamilyen szinten mégis méri is hogy mennyire tudsz pl angolul.

  • Kari1

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #83 üzenetére

    Az utolsó bekezdéssel kapcsolatban, ez már adott nyelvvizsga-központtól függ azért már vannak olyan helyek ahol a szóbelinél a témakifejtős rész mellett vannak viták, és szituációs gyakorlatok. Nekem pl ez volt a szituáció anno: kocsikázás közben a felverődő kövek megrepesztették a szélvédőt amit a biztosítónak kell jelezned... és innen indult a társalgás.

    Másik dolgok hogy ezekben hogy vki perfekt angol volt majd megbukott a B2-es vizsgán nem hiszek, azért sem mert konkrét példát senki nem írt csak ilyen ismerős ismerősének vkije így járt...). Pl ha megnézed a hétköznapokban sem használod ki a nyelvnek a nagy részét. (főleg hogyha még olyan pozícióban dolgozol)
    Pl simán lehet találni olyan ember akinek mondjuk megvan a 8 általánosa vígan elvan itt Mo-n a magyar tudásával de pl szöveget nem tud már rendesen értelmezni nem tud helyesen írni... ami ugye egy ilyen tesztnél a szövegértésnél és fogalmazásnál már ki is bukik.

Új hozzászólás Aktív témák