Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DuplaZso

    aktív tag

    válasz atesss #22 üzenetére

    Ferihegyről a város irányába tartó forgalomról nincs infóm. Nyilván megvan az oka, hogy miért nem törnek egyből a magasba már korábban a gépek, de én sem tartom kizártnak az üzemanyaggal való takarékoskodást. Egyébként cirka 20 éve még a Tupoljevek idején (hál Istennek már kikoptak az itteni közlekedésből) korántsem volt olyan csendes felettünk a légtér, mint manapság. Hányszor előfordult, hogy a tőlem pár méterre lévő emberrel kiabálnom kellett, hogy megértse amit mondok, mikor épp odapörkölt Iván a 154-esnek fölöttünk ! :) Ebből a szempontból a mai viszonyok egy klasszissal jobbak.

    Arra egyébként nagyon ne számíts, hogy a FS alapján el tudod majd dönteni, mennyivel korábban elérhetik a kívánt magasságot a mostani gépek ! :))

    Az adott konfigoddal egyébként az X kivételével bepróbálhatod bármelyik verziót, el fog rajta szaladgálni, cimborádnál pedig már annak is normálisan kell futkosnia közepes/jó beállításokkal. Én a 2004-et még K7-es rendszeren toltam, komolyabb részletességnél viszont már kevés volt hozzá a vas. Abból is inkább a proci, ugye.

    Egy olcsó joy (2 rugó környéke) mindenképp ajánlott, ha akár a Flight Simulatorral, akár mással akarsz játszani. Anélkül nagyon suta az irányítás. Én is "szórakoztam" nélküle, amíg nem szerváltam magamnak egyet.

    Említést tettek közben itt az urak a rádiózásról, a navigációs és autopilot rendszerek használatáról. Ha csak szimplán szórakozásból akarsz repkedni párat, egyáltalán nem szükséges ezekkel foglalkoznod, játszani azokat kihagyva is lehet. Nekem sem volt lövésem hozzájuk mondhatni egyáltalán, aztán később az érdeklődés "rávitt", hogy kezeljem azokat is. De mégegyszer mondom, nem kötelező.

    CFS2 egyébként a Combat Flight Simulator 2 rövidítése. Második világháborús brümmögők vannak benne, nekem nagyon tetszik a mai napig. Élvezetes repülni/műrepülni a japán Zéróval, a jenki Corsairrel, Hellcattel, az angol Spitfire-rel, a német Messerschmittel. Nincs túlbonyolítva a műszerezettség, a kommunikáció.
    Viszont FS-ben ami például konkrétan nem tetszett, hogy ha a sérülés toleranciáját a legkisebbre vettem is, akkor is elég durván oda lehetett vágni a kifutóhoz a gépet sérülés nélkül.

    De mindenkinek másak az igényei. Vannak, akiknek csak a Sturmovik felel meg a fizikát tekintve. (valóban, abba is bele kéne már kóstolnom... :B )

Új hozzászólás Aktív témák