Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dokanin

    aktív tag

    válasz b. #78 üzenetére

    Behemótnak behemót, csak épp az a gond, hogy marhára nem látszik, hogy mivel akarják visszaszerezni a lendületet. Alder Lake? Szerintem ha erre az egyáltalán nem forradalmi ötletre tettek fel mindent rövidesen még nagyobb bajban lesznek, mert éveket buknak ismét.
    Elképzelhető, hogy a bevételeiken azért nem látszik ez, mert az AMD nem tud jelenleg eleget gyártani, ezért ha gép kell csak az intel marad. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha az AMD-nek sikerülne valahogy megtöbbszöröznie a gyártást, nem csökkene drámaian az Intel bevétele. Egyszerűen lassan nem marad érv az Intel mellett. Hát ha még az AMD direkt alájuk is akarna vágni, mondjuk árakkal tényleg óriási lenne a probléma.
    És azt is könnyű belátni, hogy AMD már túl van a nehezén. Megvan a termék, piacon van, mindent eladnak, nincs igazán gond vele, egyedül a mennyiséget kéne csak növelni. Ez tűnik még a legkönnyebben legyűrhető akadálynak. Ezzel szemben Intelnél még csak tapogatóznak az útirányban, gyártási technológia meg sehol. Értem én, hogy a megszokás... Na ja. Aztán majd megszokjuk, hogy AMD. Akkor aztán kíváncsi leszek mi jön.

  • paprobert

    senior tag

    válasz b. #78 üzenetére

    +1

    Az utóbbi időben teljesen átfordult a közhangulat indokolatlan Intel temetésbe.

    Egy 3 éves terv teljesen reális lehet. Hasonlóan, ahogy 2014-ben a Zen még sehol nem volt. 17-ben pedig már a boltok polcain volt az új CPU.

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • Pingüino

    senior tag

    válasz b. #78 üzenetére

    Tervek alatt nem arra kell gondolni, hogy "meg akarok gazdagodni", hanem hogy milyen konkrét architekturalis, gyártástechnológiai, üzleti, stb. tervük van, és azt hogy tudják tartani. Ha mindig tartanák a tervüket, akkor már bőven tömegtermelésben lenne az 5 nanójuk. De szokásuk nagyon mondani, aztán meg kisebb-nagyobb mértékben csúszni vele. Mostanság inkább jóval nagyobb. Az Intel saját magát nem csak leállította a fejlődésben, hanem elég rendesen keresztbe tett önmagának a leépítésekkel. Ez nem úgy működik, hogy belepumpálnak egy rakás pénzt, és akkor egyből ott lesz megint egy rakás régi, nagy tudású mérnök egy rakás jó ötlettel, és hipp-hopp ugranak egy nagyot technológiailag. A pénz önmagaban semmit nem ér, ha más nincs mögötte. Erre kár apellálni.

    Ha megjött az eszük, és végre jó irányban haladnak tovább, akkor fognak fejlődni, igen, de azt ne gondolja senki, hogy akkor ennyi volt az AMD sikerének, és 2-3 év múlva kétséget kizáróan, megkérdőjelezhetetlen Intel technológiai fölény lesz, csak mert megint nagyot mondtak, és pénzük van. Jó esetben addigra felveszik a ritmust, és kiépítik a szükséges dolgokat, hogy a továbbiakban lehetőleg minél kevesebbet csússzanak a dolgok. Termékük biztosan jön ki új, de az AMD nem ül a seggén, ahogy ők tették évekig, szóval technológiailag visszaelőzni jó esélyel addig nem fogják őket. Sok év kell még ahhoz, hogy megint dominánsak legyenek, és a közelükbe se legyen a konkurencia, ha lesz még ilyen egyáltalán. Sok múlik azon, hogy tartják a terveiket, meg hogy mit szólnak a befektetők az átmeneti spóroláshoz a tavlati célok érdekében.

    Egyébkent mindig sokat dobálóztok a "milyen sok bevétele van az Intelnek" szöveggel, de azt rendszeresen elfelejtitek hozzátenni, hogy kb. 2 évnyi profitjuknak megfelelő hitelük van. Azt ha így haladnak, sosem fizetik vissza. Nehogy a végén csőd legyen belőle, mert az azért nem jó senkinek.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz b. #90 üzenetére

    "Érthetetlen ez, hogy te azt gondolod hogy most nekik végük hosszú távon."
    Már bocsánat, de én nem azt mondtam, hogy az Intelnek vége, csak azt, hogy amit állítottak nyilatkozatban az bullshit. Akár elhiszed nekem, akár nem, ez a nyilatkozat csak arra volt jó, hogy megnyugtassa a közvéleményt, és a befektetőket. Azt, hogy ők 2024-ben minden kétséget kizáróan előrébb lesznek, mint a konkurencia, most kijelenteni butaság, még az ő részükről is, nehogy a mi részünkről. Magukhoz képest jófelé fordulnak, ez tény, ezt elmondtam én is. Csak mire ebből újra fölény lehet, az nem 3 év. És akkor még ott is tegyük hozzá, hogy "ha". Mert van még azért nekik buktató. Pl. egyelőre a befektetők lenyelték, hogy pár évig csökken a kifizetésük, mert vissza kell forgatni mident, amit lehet, de ha nem fognak jelentős előrelépést látni, lehet, 2-3-4 év múlva azt mondják, ez nem vezet sehova, és megint kikényszerítik, hogy olyan ember kerüljön a cég élére, aki az aktuális profitot maximalizálja, aztán ott lesznek megint, ahol a part szakad. Azt meg már csak azért tettem hozzá, hogy nehogy csődbe menjenek, mert nem kell, hogy teljesen bezuhanjanak, az is elég, ha kicsit nagyobb mértékben beesik a részesedésük, akkor ekkora hitelállomány mellett elég nagy bajban lesznek. A sok év alatt, amíg nyeregben voltak, a befektetők hátsójának fényesre nyalása helyett azt kellett volna inkább visszafizetni.

    "Én sem, mi sem 1 évről beszélünk, hanem 3-4 évről ,amire utolérik őket."
    Ez az, hogy én nem 3 évről beszélek. az nagyon optimista becslés. Ha sikerül nekik 2-3 éven belül rendezni az R&D-t, onnan még legalább további 2-3 év, míg valami igazán ütőssel tudnak kijönni. Szóval inkább 4-6 éves távlatról beszélünk. Teljesen jó a párhuzamod a korábbi időkkel. Az AMD is évekig másodvonalas gyártó volt, és most egyelőre az Intel kényszerül erre. A különbség annyi, hogy korábban az Intel azon felbuzdulva, hogy nyeregben voltak, elkényelmesedtek, b..tak fejleszteni, majd beálltak profitmaximalizálásra, és elküldtek egy rakás nagy koponyát, amit más cégek, köztük az AMD is, szépen fel is szippantottak. Ők viszont nem fognak a seggükön ülni, csak mert éppen ebben a pillanatban jobb technológiájuk van. Szóval beérni őket nem lesz olyan egyszerű. Plusz azt még nem is említettük, hogy ha az AMD-nek sikerül kezelnie a gyártókapacitás problémákat, akkor 5 éven belül simán felhúzzák magukat részesedésben 40-50% környékére. Szóval bevételekben is felzárkózhatnak. És mindezt úgy, hogy tudtommal jelenleg egy forint hitelük nincs, mert mindent visszafizettek, amijük volt.

    "De szerintem abban ők nem lesznek dominánsak már, csak kompetensek és erre gondol az új CEO is."
    Nem, ők konkrétan azt állították, hogy "megkérdőjelezhetetlen technológiai fölényünk lesz". És ez az, amit én kritizáltam. Ha olyasmi helyzet lesz, ahogy én látom a dolgokat, akkor lesz igazán jó nekünk, mert az azt jelentené, hogy egy 5 éves távlatban az Intel magához képest visszakapaszkodik technológiában, az AMD pedig feljön részesedésben, és mind technológiailag, mind anyagilag hasonló szinten lehetnek (nem feltétlenül lesznek). Akkor lenne igazi verseny. Mert most nincs, ahogy eddig sem volt soha. Aztán ebben sok a ha, de reméljük, hasonló fog történni.

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz b. #95 üzenetére

    A CEO rendben van, csak kérdés, mennyi mozgásteret hagynak nekik, és meddig.
    A többire meg csak ugyanazt tudom mondani, amit te mondtál egy hozzászólással ezelőtt. Meglátjuk 2024-ben. Erős a gyanúm, hogy nem lőttem nagyon mellé a feltételezéseimmel.

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz b. #137 üzenetére

    az elozo szeria arazasa megmaradt, a 3700X peldaul ugyanugy 100Khuf korul szerezheto be, mint az 5xxx mejelenese elott.
    aprorol 105 -ert vettem anno, most picivel 100 alatt van.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz b. #143 üzenetére

    majd ha kifut a Zen2 a polcokrol, vagy jolesz a 11xxx akkor lemegy az ára, addig felesleges, kevés van és elviszik ennyiert is.
    + nekem a sziliciumlottonyertes 3800XT vel a lapban ugytunik a regi szeria is tartja a teljesitmenyfrontot az Intel 10xxx -el.

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz b. #146 üzenetére

    Szerintem várd meg mit domborít a Rocket. Ha jó lesz jó áron, akkor Ryzennek is utána kell menni árban, különben nem fogják megvenni. Egy hónap múlva valszeg már olcsóbb lesz.

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Új hozzászólás Aktív témák