Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Busterftw #139 üzenetére

    "Pontosan onnan szivom ki, ahonnan masok, csak ok ezen adatok hianyaban azt jelentik ki tenykent, hogy a TSMC 5nm jobb mint az Intel 7nm."
    Még mindig ott tartunk, hogy akármilyen számot senki nem írhat oda. Csak az a kérdés, hogy a TSMC 5 mennyivel jobb, mint az Intel 7. Az nem, hogy jobb-e. De még ha a te később bemásolt szövegedről feltételeznénk, hogy igaz, akkor is azonos időben jobb tech-en fognak gyártani az AMD-nek. És mivel az Intel nem teszi közzé a tranzisztorszámokat, a CRS becslése egy elég nagy becslés inkább, mint tényként kezelendő dolog.

    "Eddig meg epp az volt a duma, hogy nem hasonlo."
    Nem tudom, ki dumált ilyet, én mindig is konzisztensen azt mondtam neked, hogy azonos nm szám mellett bár vannak eltérések a gyártóknál, de bizonyos tűréshatáron belül állnak egymáshoz. Egy alacsonyabb számmal jelölt node pedig egyértelműen megkülönböztethető a nagyobbtól.

    "Ezt mar a fenti peldam is cafolja. Ha a ket ceg ugyanolyan szamu node-ja hasonlo, akkor a 7nm keszult Zen2 sarba tiporta volna a 14nm-en keszulo Intelt gent."
    Nem cáfol semmit, mivel mint egy korábbi hsz-emben írtam is, ha konkrét processzorok teljesítmény adatait nézzük, akkor abban már benne van a processzor architektúra különbsége is. Egy fokkal beszédesebb a gyártástechnológiáról a perf/watt mutató, de még ezt is befolyásolja az arch is. Viszont azon már azért látszik a különbség. A legjobb összehasonlítás pedig a tranzisztorsűrűség lenne, amiről nincs pontos információ, max. becslések vannak, amit meg erős fenntartásokkal kell kezelni.

Új hozzászólás Aktív témák