Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #49 üzenetére

    a licensznek, és én itt a licenszet licensz szerződés értelemben használom, nem pedig valamiféle product authorization key vagy windows termékkulcs értelemben, nincs értéke, se tulajdonosa, se senkije. amikor házat veszel, ott sincs értéke a szerződésnek magának, annak van értéke, amilyen jogokat a szerződés tartalmilag rádruház.

    A részvény pont jó ellenpélda, mivel egy csomó részvény csak egyfajta elektronikus számla formában létezik. Mégsincs különbség azon részvényes jogai között, akinek csak elektronikus tőzsdei rendszerben nyilvántartott részvénye van meg aközött, aki papírra nyomtatott részvényt kapott.

    "Europai Birosag birai": én a cikkben magyarázattal nyilatkozó jogászt bíráltam, nem az eb bíráit.

    Egyébként pedig a licenszek használati jogot ruháznak rád. Nem a használati jog tulajdonjogát.

    Ha figyelmesen olvastad az általad linkelt törvényt, akkor ott a szerzői jog, egyes számban, a témamegjelölésben szerepel, feltételezem az egyszerűség kedvéért. De mihelyst precízen kell beszélni a "szerzői jogról", rögtön szerzői jogOKat említ, többes számban, és utána rögtön ki is fejti, hogy a szerzői jogoknak két nagy csoportja van, személyhez fűződő jogok és vagyoni jogok, ezeken belül is több-több. Tehát hogy lehetne értelmesen egyes számban beszélni egy jogról, ami több jog, törvényben is? pláne egy olyan szövegkörnyezetben, amikor arra van kihegyezve a vita, hogy a nyilatkozatban az egyik jogot a sok közül tévesen említik?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák