Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz bambano #50 üzenetére

    a licensznek, és én itt a licenszet licensz szerződés értelemben használom, nem pedig valamiféle product authorization key vagy windows termékkulcs értelemben, nincs értéke, se tulajdonosa, se senkije. amikor házat veszel, ott sincs értéke a szerződésnek magának, annak van értéke, amilyen jogokat a szerződés tartalmilag rádruház.

    Hát akkor rosszul használod. A licensz a tranzakció tárgya, az általa megtestesített jogtól nem elválasztható, külön nem definiálható. Licensz = a benne foglalt jogok amiket rád ruház.

    Egyébként pedig a licenszek használati jogot ruháznak rád. Nem a használati jog tulajdonjogát.

    Mi a különbség aközött, hogy használati jogod van, és hogy tulajdonlod a használati jogot? A vonatkozó szabályozás szerint mostantól semmi.

    Ha figyelmesen olvastad az általad linkelt törvényt, akkor ott a szerzői jog, egyes számban, a témamegjelölésben szerepel, feltételezem az egyszerűség kedvéért. De mihelyst precízen kell beszélni a "szerzői jogról", rögtön szerzői jogOKat említ, többes számban, és utána rögtön ki is fejti, hogy a szerzői jogoknak két nagy csoportja van, személyhez fűződő jogok és vagyoni jogok, ezeken belül is több-több. Tehát hogy lehetne értelmesen egyes számban beszélni egy jogról, ami több jog, törvényben is? pláne egy olyan szövegkörnyezetben, amikor arra van kihegyezve a vita, hogy a nyilatkozatban az egyik jogot a sok közül tévesen említik?

    Hogy lehet beszélni az egyik kedvenc témádról, a linuxról (szigorúan a példa kedvéért) miközben számtalan disztró létezik?

    @ollie: én nem mondtam, hogy legális volt, van vagy lesz. Azt írtam, hogy ha legális lenne, sem lenne engedélyezve - idézve valamelyik, már nem tudom melyik modit.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #50 üzenetére

    "ott sincs értéke a szerződésnek magának, annak van értéke, amilyen jogokat a szerződés tartalmilag rádruház."

    A te logikád mentén a pénznek sincsen értéke, hiszen már nem aranyból készül, hanem csak egy darab papírfecni és annak van értéke, amit vehetsz rajta.

    A licensz, szerződés vagy pénz papírja a mögötte álló vállalás/kötelezettség fizikai manifesztációja, mert a szó elszáll az írás megmarad :D Egy plusz csavar, hogy már ez is virtuális sokszor. Ahogy előttem már mondták, a papír és a mögötte lévő érték összetartozik. Talán a látra szóló betét könyvére hasonlít, mert a licenszek sokszor nem nevesítik ki a haszálnati jog tulajdonosa. De a hasonlatok inkább csak bonyolítani szokták a helyzetet :B

    A bérleti jogot is szokott pénzért gazdát cserélni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák