Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lappa86

    tag

    Megbüntették valamelyikőtöket emiatt, vagy csak jólesik megint magyarországozni egyet?

    Én sem tudtam bérletet venni hétfő reggel, és bár ilyen esetekre mindig van nálam pár jegy (mert egyszerűbb venni félévente kb plusz két jegyet, mint ilyen apróság miatt szívni), most hülye voltam, és az otthonmaradt. És bizony bele is futottam ellenőrbe. Megmutattam a szombaton lejárt bérletem, és mondtam, hogy az automatából nem tudtam venni, mert be volt fagyva. Na mit gondoltok, mi történt ebben a szörnyűséges országban? Az ellenőr elfogadta a magyarázatot és nem büntetett meg. Mondjuk lehet, hogy azért, mert emberi hangnemben beszéltem vele, és nem álltam neki hőzöngeni.

    Always with the negative waves.

  • lappa86

    tag

    válasz nemlehet #43 üzenetére

    De érted, elvárhatod, hogy ne büntessenek meg, ha nem működik az automata, de a BKV meg azt várhatja el, hogy ilyenkor is legyen nálad jegy. Nincs ugyanis az utazási feltételekben olyan pont, hogy ingyen utazhatsz, ha nem tudsz jegyet venni. Nem egyszerűbb, ha elvárás helyett egyszerűen kivéded a helyzetet azzal, hogy van nálad 2-3 tartalék jegy? Nem kell idegeskedni, veszekedni, büntetést kockáztatni, csak kéthavonta lyukasztani egy nyamvadt jegyet; a rossz automatát meg be lehet jelenteni a BKV-nak, másnapra meg is szokták csinálni.

    A fenti történetek, hogy kit hogyan büntettek meg, jelen helyzetben irrelevánsak, mert hétfőn ilyen miatt senkit sem büntettek meg, szóval meglehetősen felesleges x éves büntetések miatt jelen hír alatt rinyálni a csúnyagonoszbkvellenőrök miatt.

    Always with the negative waves.

  • lappa86

    tag

    válasz Stauffenberg #45 üzenetére

    Nem kell a funkcionális analfabétát játszani, szerintem te is rájöttél, hogy az a félmondat nyilván az itt hozzászólókra utalt, vagyis az itt panaszkodók közül senkit nem büntettek meg hétfőn, ezért felesleges ezen rinyálni. Csak ugye így nem igazán tudnál a hozzászólásba belekötni.

    Always with the negative waves.

  • lappa86

    tag

    válasz nemlehet #47 üzenetére

    Sőt, legyen saját földed, hátha nem tudsz a boltban kenyeret venni, meg tarts otthon állatokat, hátha nem lesz a piacon hús vagy tojás. Esetleg tarts saját sejtszaporítót, hátha a szervezeted nem termel elég vörösvérsejtet. Most tényleg muszáj ilyen butaságokkal rombolni egy alapvetően értelmes vitát? Vannak olyan dolgok, amiket te meg tudsz tenni, hogy ne kelljen hasonló helyzetben idegeskedni, például viszel magaddal tartalékjegyet ÉS megveszed máshol a bérleted, ÉS a hibás automatát bejelented a BKV-nak. VAGY bliccelsz, és vállalod, hogy bizony megbüntethetnek.

    Ha a BKV-járatok utazási körülményei, esetleg a vállalat kifizető jellege zavar, akkor nem muszáj használnod, rengeteg alternatíva létezik.

    Always with the negative waves.

  • lappa86

    tag

    válasz persil #51 üzenetére

    Nem védem foggal-körömmel, én is tisztában vagyok vele, hogy sok szempontból egy raklap kígyóuborkát sem ér a BKV. De jelen helyzetben abszolút indokolatlanok a fenti rinyálások, hogy kit hogyan büntettek meg korábban, meg hogy mennyi csövi van a villamoson. Adott egy hír, hogy lefagytak az automaták, és ezt a körülményekhez képest mind problémamegoldásban, mind kommunikációban sikerrel kezelte a BKV. Ennyi lenne a történet, és a kommenteknek erre KELLENE reflektálni, de nem ez történik, hanem a korábbi sérelmek miatti panaszkodás, holott most az itt kommentelők közül senkinek nem esett kára. Sajnos a PH-re is begyűrűzött az a fajta vitakultúra, hogy bizonyos emberek meglátnak egy hívószót (BKV!, MÁV!, Orbán! Gyurcsány! nácik! libsik!; a sor a végtelenségig folytatható), és azonnal leszáll a lila köd, jön a fröcsögés. Ebből az állandó rinyából lett elegem, ezért írtam a cikkhez.

    Ha a Mekiben ezt csinálnák velem, akkor csak simán nem költeném ott többet a pénzem. :)

    Megsértődni nem szoktam internetes kommenteken. :)

    [ Szerkesztve ]

    Always with the negative waves.

  • lappa86

    tag

    válasz nemlehet #58 üzenetére

    Sajnálom, ha megzavartam a felnőttek beszélgetését, most megkeresem a cumimat és álomba sírom magam. :(

    A BKV semmilyen utassal kötött szerződést nem szegett meg azzal, hogy pár órán át nem működtek az automaták, ugyanis a szerződés akkor jön létre, ha felszállsz egy járműre vagy átléped a peronzárat. A bérlet-/jegyvásárlással te csupán utazási jogot szerzel, de arra nem szerzel jogot, hogy bármikor használni tudj egy automatát (mert az el is romolhat, ugye). További személyeskedés helyett javasolnám az utazási feltételek tanulmányozását, de vigyázat, jogi szöveg!

    A komolytalanságot te hoztad a topikba az abszolút nem ülő analógiákkal és teljesen életszerűtlen példákkal. Ezen példák közé tökéletesen beleillik, hogy képes vagy egy munkaszerződést (illetve annak munkáltató részéről vélelmezhető megszegését) jelent esetben analógiának használni.

    Always with the negative waves.

Új hozzászólás Aktív témák