Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz shev7 #35 üzenetére

    Nekem ez nem egyértelmű, már , h nem lehetne-e hatékonyabban elkölteni a pénzt az olasz bűnüldözésben. A másik érdekes kérdés, h melyik ország titkosszolgálatai hallgathatják le az egyes Skype felhasználókat?

    t72killer: A terroristák csak a legritkább esetben jutnak TV-adásba. Az üzeneteiket egymás között, kéz alatt terjesztik. Egyet-egyet meg elküldenek valamelyik TV-nek, ha hírverést akarnak valaminek. A legmagasabb vezetők aligha használnak mobilt, távközlési eszközt, inkább személyesen a megbízottaikon keresztül, legalábbis ezt olvastam róluk és sokkal hihetőbbnek tűnik, mint az, h szkájpolnak ezerrel. Bár egyszer egyszer hallani, h kilőttek valakit, mert elcsípték a mobilját. Az meg valóban vicc, h még be is jelentik a lehallgatás lehetőségét, hagynak időt az átállásra....

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • OC

    őstag

    válasz shev7 #27 üzenetére

    Én a burkolt diktatúra >< diktatúra közötti különbséggel tudnám talán leginkább szemléltetni/párhuzamba állítani.

    Nagyon sok olyan dolgot megtesznek a vezetők, amelyekről fogalmunk sincs (és nem is biztos, hogy törvényes, alkotmány adta keretek között (finom fogalmazás)), de mi lesz akkor, ha ehhez már törvény adta lehetőségük lesz?

    Véleményem általánosan ezzel kapcsolatban:

    - Többen leírták, hogy a bűnszervezetek több pénzzel rendelkeznek, mint "rend erői", azt is, hogy fejlettebb eszközökkel rendelkezhetnek ezáltal stb.
    - Mégis elég sok hír van azzal kapcsolatban, hogy éppen mit akarnak felügyelet alá vonni, szankcionálni stb.
    - Ezek tetejébe a válság, amely a jelenleg fennálló pénzügyi és gazdasági rendszer nem megfelelő működését mutatja

    Összerakva a képet (az én egyéni véleményem, nem észt akarok osztani, csak véleményt nyilvánítani): nem az alvilággal kapcsolatos intézkedések ezek, hanem a "Rendszer" uralmát biztosító megmozdulások, azaz a Te, az én, a Ti megfigyelésetek. (csak próbálj meg telekommunikáció nélkül, "fejben"/képzeletben kirobbantani egy forradalmat és máris érted, hogy mire gondolok).
    Ez perpill. még hülyeségnek tűnhet (lehet az is, szerintem azonban nem az), de ha "esetleg" még rosszabbra fordul a helyzet és elkezdenek éhezni a modernnek mondott országok lakosai, akkor érdekes dolgok lehetnek még ezen a mi Föld nevű pin-pong labdánkon...

    Geller_1972: Most olvasom csak, amit írtál. Aszem egyről beszélünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák