Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    Címre válaszom: Stabil a Vista? Szedj ki belőle pár dolgot, majd összeborul!

    SP1-et például nem lehet vLite-tal moddolt Vistára tenni, elakad a telepítő. Ez akkor is igaz, ha semmit nem szedtünk ki a Vistából, csak újracsomagoltunk.

    Maga a cikkíró sincs képben azzal, hogy melyik funció mit csinál, mihez kell, de a csupaszításra buzdít. Mi lenne, ha az it.cafe mint szakmai lap, nem támogatná az OS berhelését, buherálását?

    Szerintem Barna József szakmai cikkjeiben sok helyen van tévedés, hibás szemléletmód, stb. Ez a cikk sem kivétel, ezért ezúton kívánom neki nagy tisztelettel, hogy az összes vLite-tal instabillá tett Vista-tulaj személyesen őt zaklassa a problémáival.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz bugger #2 üzenetére

    Az SP1 bétasága hogy jön ahhoz, hogy a vLite kitöröl a Winsxs könyvtárból olyan dolgokat, amire a Windows Update Engine-nek szüksége van, és emiatt nem megy fel az SP1? Csakhogy akkor már szakmázzunk.

    3 diploma nem kell ahhoz, hogy eldöntsük, mire nincs szükségünk, de 1 azért nem ártana ahhoz, hogy mikor például a feladatütemezőt kitépjük a helyéről, akkor úgy konkrétan mit is csinálunk...

    A programot pedig elég jól ismerem, driverintegrálás miatt használtam, nem hasból beszélek. Az, hogy három játékprogram stabilan fut, az nem jelenti azt, hogy stabil maradt az OS. Mondjuk telepítessz egy SAP-t és hipphopp nem indul el...

    Úgyhogy továbbra is tartom, hogy a program egy jó kezdeményezés pocsék megvalósítása, abban a tekintetben, hogy éles lőszert ad a fegyvert nem ismerők kezébe.

    Dave: lefordítom neked analóg hasonlatra, mert az istennek nem tudod felfogni. Ha egyszerre 2 könyvet kell olvasnod, akkor az még gyorsan megy, ha már 5-öt, az lassabban, 10 meg nagyon lassú információfelvételt tesz csak lehetővé. De attól, hogy van egy egész könyvtárad, még nem kell mindent olvasni... Tehát attól, hogy a 15GB driver, keykiosztás, szolgáltatás, stb ott csücsül a merevlemezen, az mért lassítja a rendszert? Lévén, hogy ha nem kell, NEM NYÚL HOZZÁ. Ezek szerint ha rámásolok két filmet a rendszerpartícióra, akkor az is lassít?

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Dave™ #18 üzenetére

    Milyen szolgáltatás fut, ami nem kell?

    Mennyél be a szolgáltatáskezelőbe és tilsd le, ha nem tetszik, ehhez mért kell vLite? Persze letiltás után ne ijedj meg, ha egy-két dolog máshogy kezd működni, a súgó nem jelenik meg... Az a szó, hogy fölösleges, az mit jelent? Ki szeirnt fölösleges? Szerinted? Ismered a service felépítést a vistában? Nem? Akkor honnan a picsából tudod, hogy egy szolgáltatást ki lehet kapcsolni, vagy nem?

    És akkor arról nem beszéltünk, hogy a vLite ezeket nem kikapcsolja, hanem kiveszi, tehát nem tudod visszakapcsolni sem.

    Azon felül kapcsolgass ki szolgáltatásokat, és rá fogsz jönni, hogy hosszútávon nem hogy gyorsul, lassul a rendszer. Ami zabál, az az Aero, az Indexer és a Defender, bár az nem sokat. A Defendert kiirtod. Az Indexer sokat kerregteti a vinyót, de hiába kapcsolod ki, nem lesz gyorsabb a rendszer, viszont a keresésed onnantól kezdve ugyanolyan lassú lesz, mint xp alatt. Az Aero-t meg ha nem akarod használni, akkor nem használod, de ha igen, akkor KELL a dwm. Bármi mást kikapcsolsz, nem lesz tőle gyorsabb a rendszer, viszont nem tudod, mire van hatása.

    Úgyhogy ha szerinted gyorsabb egy-két service kiirtása után a vista, akkor mutass számokat, különben üres duma az egész.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz WN31RD #34 üzenetére

    Amit leírtál, az igaz, akár magánvélemény, akár moderátori meglátás. A probléma az egyoldalú leírással van. Remek program, csak azt felejti el a cikkíró közölni, hogy óriási kockázata van, mert a vLite írója sem profi, és rengeteg olyan dolgot kirámol a vistából, amiről később bebizonyosodik, hogy KELLett volna. Ha ezt tudja, de nem írja le, akkor az igen nagy inkorrektség, ha pedig nem tudja, akkor tudatlanság. Bármelyik is legyen, nem pozitív jellemzője egyik sem egy szakcikk-írónak.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Dave™ #45 üzenetére

    Véggigondoltam... igen, ha valaki hasonlót állít, akkor itthon is így beszélek. A formán kívül a tartalom ellen tehát nincs ellenvetésed. Nyilván leírtad volna, ha lenne, jól értelmezem, ugye?

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Erasmus #46 üzenetére

    Akkor úgy látom, hogy konszenzusra jutunk szépen lassan.

    Azt meg, hogy szar cikkeket írsz, szerintem sehol nem írtam le. De ha te tudomásul vetted, annak örülök, mert nem kell koptatnom a billentyűzetet, és az accomal sem játszom. Ugynis a multkor is úgy indult, hogy írtál egy borzasztóan egyoldalú, elfogult, több ponton is bizonyíthatóan valótlant állító cikket a változatosság kedvéért a vistáról, és felhergeltem magam, wn31rd meg megjutalmazott.

    Ami az én célom volt, azt elértem: megjelent a fórumban egy erős ellenvélemény, amely talán elég ahhoz, hogy a programot megfelelő fenntartásokkal kezeljék az azt kipróbáló olvasók.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz lapa #52 üzenetére

    nekem pont ez volt a gondom, sis és ite raid vezérlőket kellett beműteni vista alá, mert minden hdd azokon volt

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Dave™ #56 üzenetére

    Naugye, tudtam én, hogy rájössz a helyes magatartásra! :K

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Erasmus #60 üzenetére

    Két dolog hibádzik itt.

    Az első, hogy én lehetnék elfogult, de te nem, te ugyanis szakújságíró munkakört töltessz be. Az milyen, mikor egy autós újságíró azt mondja, hogy én rühellem az Audi csoportot, de azért írok róla, nembaj, ha egy-két félinformáció vagy füllentés belecsúszik, mert szerintem az egy szar. Az újságíró? Kétlem. Az, hogy egy szakújságíró nem tudja a saját szakterületét objektíven felmérni, az elég nagy szakmai hiányosság.

    A második, hogy míg te elfogult vagy, én nem. Nem azért nem, mert ez egy negatív dolog lenne, és fúúú, én sohaaaa... Nem kisebbítettem sehol sem az előd windowsok, sem a linuxok, sem más unix-alapú OS-ek, sem a Mac érdemeit. Csak egy kicsit gusztustalannak tartom, hogy divat szidni a Vistát, és a csapból is ez folyik, az esetek túlnyomó többségében megalapozatlanul. Érdekes, hogy nekem csak az elején volt egy-két problémám a vistával, aztán megtanultam beállítani, utánaolvastam a rendszerfelépítésnek, és azóta valahogy semmi problémám nincs vele. Ezzel pedig más is így lenne, ha a fikázó cikkek elolvasására fordított időt arra fordítaná, hogy tájékozódik a problémáját illetően.

    És igen, erre a logoutos cikkedre gondolok. Hogy ezt a logoutra írtad? Igen, írásba adtad a véleményedet, a neveddel együtt. Vagy "nem ér a nevem", mert ez nem it.akármi cikk? Egy olyan groteszk hasonlattal indítassz, hogy a hardcore linuxosoknak való a vista, másnak nem. Igaz, mert a medve a háztetőn árammal mos kocsit. Értelmetlen? Majdnem annyira, mint az összehasonlításod. Aztán pedig kijelented, hogy az AMD C'n'Q nem működik Vista alatt. Ez egész egyszerűen nem igaz, tapasztalatból mondom.

    Csodálkozol, hogy kinyitom a számat, mikor alaptalanul direkt rossz hírét kelted egy amúgy véletlenül egész normálisra sikerült szoftvernek...?

Új hozzászólás Aktív témák