Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz wwenigma #12 üzenetére

    olvasd el még egyszer a 11-es hsz-t kérlek :D

    De azért kifejtem, hátha nem egyértelmű:

    minél több file-t használ a rendszer, annál lassabb. Nyílván nem a nyomtató driver ez a kategória, de számos szolgáltatás igen. Így a betöltés is lassabb, több helyet is foglal, több ramot igényel. Számos (ultra)hordozható eszközön is van vista, azoknál nagyon nem mindegy mennyi erőforrást visz el. A világ nem csak desktop rendszerekből áll. A hellyel kapcsolatban meg mondjuk (bár még egzotikum) aki SSD-t használ, azt nagyon is érdekelni fogja, hogy 15G vagy 5G-e a méret. Szerintem mindenki azt lőjje ki, ami biztosan nem kell neki. De azért lássuk be, értelme van. És nyílván nem a hozzá nem értőknek szánják a dolgot, aki meg azt hiszi, és mégsem ért hozzá, az majd tanul belőle. Szerintem örülni kellene, hogy legalább lehetőségként adott a dolog (ha már telepítésnél nem tudsz választani).

    szerk: mert vannak olyan szolgáltatások, melyeket nem fog használni, de a rendszer előzékenyen betölti default. A file-ok darabszáma azért, mert minél több file-al dolgozik, annál több processzoridőt és lemezműveletet igényel. Próbálj meg másolni 1db 100 megás file-t, vagy 1000db 100 kByte-osat. Mind a kettő 100 mega, de az egyik tovább fog tartani. Találd ki melyik :D Verpistikére: ha ennyi esze van, akkor így járt. Nem Verpistike kompatibilis a dolog, ez nem az a tipikus next nem olvasom el next nem olvasom el finish.

    [ Szerkesztve ]

  • RI/OS

    őstag

    válasz wwenigma #12 üzenetére

    a darabszám valóban lassít, de nem olyan méretben/rendszerben ami egy windowsban van. Próbáld ki, hogy a c gyökérbe 1-2ezer fileal meddig fog bootolni :D Egyébként egyetértek.
    15: Egy hozzáértő is hipp-hopp szétrakja a rendszert a tudta nélkül a program érdekességei miatt. Egyébként nem tartom valószínünek, hogy bármi is gyorsabb lesz attól, hogy kibelezed, próbáltam már én is ilyen,gyorsabb nem lett, cs csak szarabb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák