Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    Jól értem, a saját blogjában írhat-e ilyen szavazásra buzdító bejegyzést valaki?
    Álljon már meg a menet, az a saját blogja! (Oké, a Logout szerverein, meg oldalán, blabala.)

    Ha az olvasó ezt látja és zavarja, akkor mondjuk nem nézi tovább az embert bejegyzéseit, ez alapján ítéli meg, stb.

    Na de ha szavazzunk, mert a látogatók véleménye számít, akkor nehezen jön össze azzal, hogy korlátozzuk a látogatókat a szabad blogírásbannal. Azokat a látogatókat, akik általában aktívan részt vesznek az oldal építésében.
    Persze, reklámtevékenység, de ennyi erővel az aláírásokat is cenzúrázzuk, meg a fórumban tett megjegyzéseket, stb.

    Bevallom, én sosem találkoztam ilyennel, de egy kategória az írtam egy verset a szerelmemnek, meg a csináltam négy hedsátot a csében bejegyzésekkel.

    Mi lesz a következő, hogy csak arról a dzsíforszról írhat, amelyiket lehet kapni valamely, az oldalon reklámozó boltnál??

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz wwenigma #34 üzenetére

    :R

    PazsitZ:
    "Amiről szó van, hogy az Intel Core i3 topikba és a logoutra óránkét up-olva ne írj szavazós hülyeséget"
    Ha erről van szó, akkor természetesen. De hát az annyira off, hogy egyből törlik tudomásom szerint.

    Cenzúra vs nettó hülyeség: ha blogról beszélünk, joga van mindenkinek a hülyeséghez (hisz az relatív) !

    "ez nem demokrácia kérdése"
    Ebben az esetben valóban nem beszélhetünk demokráciáról (a szó jó értelmében).
    Viszont ne feledd, ha írsz egy bejegyzést a saját költségeden beszerzett monitorról mondjuk, azt megnyitják 5000-en, akkor az 5000 x a reklámok száma az oldalon, kattog érte a számláló, majd a kassza.

    De a lényeg, hogy arra szerettem volna rávilágítani, hogy az ilyen látszólag hasznos intézkedések sora hová vezet. Ezen van a hangsúly. Ne feledjük, a Logoutot mi látogatók és hozzászólók tartjuk fent!

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz 7 #75 üzenetére

    Jogilag igazad van, egyébként nem.
    A fontosabb talán, hogy ezek a szabályok kit és milyen részben védenek vagy sértenek. Konkrétan ha valaki arról ír mondjuk cikket, hogy szar a Logout, és mindezt egyértelmű hitelrontási céllal teszi, akkor az törölhető. Na de hogy valakik – akár a többség szerint – felesleges egy bejegyzés (lájkolós, szavazós baromságok ugye), annak a szankcionálása igen komolyan sérti a szólásszabadságot. (Emberileg, és nem jogilag!)

    Például te készítesz egy bejegyzést, hogy 5 éve a PH!-n vagy. Meg ne sértődj, véletlen se azért írom, de engem egy cseppet sem érdekel. Viszont mit szólnál, ha törölnék? (Én fel lennék háborodva, ha a te blogodból törölné valaki azt a bejegyzést.)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz PazsitZ #77 üzenetére

    Értem amit mondasz, és egyet is értenék a törekvéssel, ha az iránnyal nem lenne baj.
    Mert ennyi erővel minden (szerinted/szerintünk) hülyét le kéne lőni?!

    Kifigurázhatod a mondandómat, de nem figyelsz. Szerintem is rengeteg hülyeségből készül bejegyzés (nyilván én sem vagyok kivétel), de az önkényes diktatúra, legyen az bármilyen csekély mértékű is, az én olvasatomban nem megengedhető.

    yetike: szerintem mi némileg el is beszélünk egymás mellett. Az általános stilisztikai, stílusbeli, emberi és társadalmi szabályok betartatása ellen nincs kifogásom.
    Viszont itt a következő lépést, szabálymódosítást kellene látni, hogy hova vezet ez. Minden jó és rossz dolog apró lépésekkel kezdődik, és erre próbálom felhívni a figyelmet.

    És ha itt valóban a véleményünkre kíváncsiak, akkor remélhetőleg átgondolják, amit írok.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz PazsitZ #80 üzenetére

    "Valamit eddig nagyon benézhettél.."
    Nem vagyok vak természetesen, de amíg az ember lát némi esélyt a jobbá tételre..

    "párat azért le lehetne"
    LOL :D

    bambano: így igaz. Csak épp (anyagi) érdekük a jó környezet fenntartása. Meg hát a bejegyzésben véleményt kértek, hát írtam.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák