Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz silmatauki #28 üzenetére

    kiló-hetven. ennyiből veszel egy normális alaplapot, egy jó i5-öt, rendes ramot, normális tápot, már nem gagyi gépházat... ami minden szempontból verni fogja a laptopod. a videokártya meg ugyanannyi a gépbe, amennyi ebbe a keretbe. egy ssd-vel szűkebben állsz az asztalival, de még azt is bele lehet passzírozni a keretbe, ha nagyon kell.

    egyszerűen nem értem. ez a "rack" kb akkor érné meg, ha max 50e lenne.

    1, A játékok ált. sokkal olcsóbbak PC-n – az XCOM2-t pl. a Humble-től $12-ért vettem. Ennyiért hol kapsz normális gamét konzolra?

    az meg mindig megmosolyogtat, amikor pl. a feláras nem olcsó apple cuccoknál az az érv, hogy de így olcsóbb. komolyan, szerinted aki kifizeti egy macbook árát, majd egy vastagon túlárazott vga rackét, az pont a játékoknál fog tizen-dollárokat spórolni?

    [ Szerkesztve ]

  • pengwin

    addikt

    válasz silmatauki #28 üzenetére

    Szerintem fordítva ülsz a lovon. ;)
    Ha elavul, akkor nem a teljes asztali gépet kell kidobni, hanem a teljes notebookot. Az asztaliból kiszeded, ami még jó, és beleteszed a következőbe is, ráadásul van lehetőség apránként frissíteni a konfigot, notinál ez meg kizárt.
    Elnézve, hogy milyen a kompatibilitási listája jelenleg az eGPU dobozoknak, én nem bíznék benne, hogy minden/bármelyik TB3-as notival működni fog egy mostani doboz. Mint a mellékelt ábra mutatja, nem elég a TB3 liszenszet kifizetni az Intel felé.
    Az ára meg... 250 ezer RX 480-nal... ennyiből kijön egy ugyanilyen videókártyás, szerelhető asztali gép.
    Mac mellé aláíróm, hogy jó dolog lehet egy ilyen, csak szerintem nem játékra, hanem hogy esetleg tényleg munkaállomás legyen abból a szerencsétlenből.

    "Igen, de valszeg több éven keresztül kompatibilis lesz az akkori szoftverekkel mindennemű lassulás nélkül, ami ugye egy PC-ről / konzolról nem mondható el… berakod az új grafkártyát a régebben megvett enclosure-ba, és máris hasítanak a legújabb gamék."
    --mi van?! ez nem egy hordozható PC kiegészítése, benne PC grafikus kártyával?! :F
    Akkor mégis hogyan lenne ez jobb, mintha az alaplap PCIe csatolójába dugnád a videókártyát?

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák