Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz Winner_hun #48 üzenetére

    Szerintem véletlenül 720-at szoroztál be 250-nel, így jött ki a 180e, holott valójában 820 euróról volt szó, és inkább 256-tal kellene szorozni, ami kb. 210e.
    Egyébként nincs ebben az árban semmi meglepő...

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz dabadab #80 üzenetére

    Azért azt hozzátenném ehhez, hogy - ha az idegen környezetbe való beilleszkedésre fordított energiát nem számoljuk - ugyanannyi erőfeszítéssel jellemzően jobban lehet boldogulni, kényelmesebben lehet élni, szerencsésebb helyzetű országokban. Szóval az, hogy "simán boldogul", bár önmagában lehet igaz, nem ugyanazt jelenti egyik és másik helyen.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz dabadab #88 üzenetére

    Leginkább a megélhetés anyagi oldalára utaltam az előző hozzászólásomban. Ugyanakkor az anyagiak mellett - ahol azért a különbségek meglátásom szerint jelentősek, és ez nem csupán abban jelentkezik, hogy VW-vel vagy Audival jár-e az ember, hanem az élet minden területén tapasztalható - az eltérő hangulat, életfelfogás is ott van a serpenyő egyik oldalán. Az, hogy az emberek mennyire gondterheltek vagy mosolygósak, mennyire viselkednek kulturáltan, udvariasan, mennyire tiszta, rendezett a környezet, stb., nagyban befolyásolja, hogy milyen egy adott helyen élni.
    A másik oldalon természetesen komoly ára lehet az idegen környezetnek, az általad említett szempontok fontosságát egyáltalán nem vitatom. Viszont ezek nagyon szubjektív dolgok, ahogyan az is, hogy pl. a hangulatbeli különbségek kinek mennyire fontosak, illetve kinek melyik nép hozzáállása jön be.
    Sem az általad szomorúnak nevezett dolgoknak, sem a külföldi élet - szerintem tagadhatatlan - előnyeinek előtérbe helyezése nem univerzális válasz ebben a témában. Mindenki csak magának, a saját életére vonatkozóan, tudja eldönteni, hogy mi éri meg. Ha egyáltalán van választási lehetősége, akkor szerencsésnek mondhatja magát.

    (Azt fűzöm még ehhez hozzá, amit már egy másik topicban is említettem: Ha valakitől alapvetően nem idegen a gondolat, és fiatal, megteheti, akkor szerintem érdemes - nem feltétlenül végleg ott maradni, de - legalább belekóstolni a külföldi életbe, világot látni.)

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák