Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    Na végre :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz 2018 #9 üzenetére

    Na, akkor megkérdezném, mert ez mindig is érdekelt : amikor azt írod, hogy visszahozta a 3080-as kártya az árát, akkor arra gondolsz, hogy az árát már ki is szedted, és KPban vagy bankszámlán (eur, usd, ft tök mindegy most) tartod, és fixen megvan, vagy arra, hogy most épp úgy mozdult az árfolyam, hogy a meglévő shit coinod többet ér mint a VGA-d?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Apollyon #44 üzenetére

    Áldom is magamat, hogy március elején gépet vettem, mert az árak azóta igencsak növekedtek, a 130 ezres félkonfigom (CPU+LAP+RAM+HDD) a minap már 180 ezer lett volna, és valami azt súgja lesz ez még több is...
    Ilyen sem volt még, hogy egy gépem értéke úgy emelkedjen igen szépen, hogy hozzá sem nyúlok a gyári értékekhez, és még csak nem is ritkaság (10400F prociból azért van szerintem nem kevés)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz L3zl13 #48 üzenetére

    Azért, mert akik megtudnak venni 10-20-30-X db RTX 3XXX-et meg a hozzávaló RIG alkatrészeket, meg hozzá az áramot, azoknak valószínűleg nem "kenyérre" kell a pénz, mint mondjuk annak, aki sok-sok hónapnyi spórolás után venne 1db kártyát (pl én). Sajna kihalt a nem éppen új GTX960-asom, úgyhogy még gyengébb megoldással élek most együtt, és hiába van kétszer annyim mint amennyibe novemberben került a kiszemelt VGA, mégsem tudom megvenni, mert most ez a pénz sem elég rá! :( :O
    De a lényeg, hogy az amúgy sem szegény bányászok elméletben mégjobban megtömhessék a zsebüket!
    A legnagyobb bajom ezzel az önző rendszer : egyik oldalról megdrágítják a VGA-t elfogyik a sok-sok energia, másik oldalról az emberiség előre lépését semmilyen szinten nem szolgálja(!) sőt... Igazából csak az anyagi különbségek elmélyítésére jó hosszútávon. Már leírtam máshol, ha eközben fontos időjárási/orvosi szimulációkat végezne a rendszer és ezért kapnának "pénzt" a résztvevők, akkor legalább haszna is lenne.

    Jelenleg semmi érték nincs mögötte, ha lenne akkor ilyen apróságok, hogy Elon Musk kiszáll belőle, semmiennyire sem befolyásolná az árfolyamot.

    Az éttermes példád azért rossz, mert ott valós értéket hozol létre, mivel valós szolgáltatás (vendéglátás) van mögötte, az emberek bemehetnek az éttermedbe, jóllakhatnak, jól érezhetik magukat, esetleg az el nem fogyott kenyér megy disznót hízlalni.

    Itt egy videó a témáról :
    https://www.youtube.com/watch?v=qfGY9n85cDc

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Myers #62 üzenetére

    vagy annyival kevesebb nem zöld energiával kellene kielégíteni az energiaigényünket ugye. Szóval totál jogos a postod!

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz k-adi #83 üzenetére

    Én fejenként kettőre(!) limitálnám. Ha akar tudjon SLI/CF-et építeni, de ennyi.
    Persze nyilván jönne a csövesek beszervezése, de azon legalább a hajléktalanok is keresnének valamennyit, meg csak nehezebb lenne a dolog.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz -Skylake- #102 üzenetére

    Külön alátámasztja érved az, hogy a nagy merevlemezek arányaiban jobban drágultak meg. Az én 4TB-osom ugyanott, ugyanaz a modell amit én márc 1-én vettem most 25790ft helyett "csak" 51980ft, vagyis volt, de most még annyiért sincs.
    Csodálatos lesz, hogy mostmár nem csak VGAból, de HDD-ből, SSDből és memóriából is hiány lesz. A végén tényleg egy jó autó árát fogja érni egy jó PC, és másodvirágozni fog a retró, és ahogy a Merkúrban vártak az emberek az új autókra, úgy fogunk mi a VGAkra várni...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz #54625216 #112 üzenetére

    Amit sokan nem látnak át :
    Az csak egy dolog, hogy veszel egy lakást mondjuk 20 milláért. Nem akkor térül meg amikor te megkapod a 20 milládat (pláne ha hiteles) hanem sokkal-sokkal később.
    Előszöris a 20 millába nem számolod bele az időt, pénzt, és energiát még lebonyolítasz egy lakás vételt, ami nem kevés. Ezután keress bérlőt, ellenőrizd folyamatosan, ha bármi elromlik, eltörik stb. az mind a te bajod. Ahogy az is ha lelakja, egy felújjítás több millió ft. (sajnos tapasztalat) Ha a bérlő nem jó, és ki kell dobni az is a te bajod, ha újat kell szerzeni és addig üresen áll a lakás az is a te bajod. (tapasztalat) Ha közben emelkednek a banki hitelkamatok, vagy romlik a ft az is a te bajod. Emelnél? nem lehet, mert szerződés nem engedi, vagy esteleg a lakó költözik ki...
    Szóval landlordként azt látom, hogy ez sem olyan ám, hogy csak úgy pikk-pakk megtérül.

    A lényeg, hogy nem azt kéne nézni, hogy "huh ft-ra pont megvan amit beleraktam akkor ingyen van" mert ez egy bazi nagy tévedés!

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz shteer #123 üzenetére

    A HUF/FT romlása nekünk itthon csak egy plusz csapás :(
    Arról valóban nem tehetnek a bányászok.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz 2018 #136 üzenetére

    Magyarul az csak egy teória, hogy "visszahozta a VGA-d az árát" ténylegesen csak egy "adatbázisban" (blockchain) van leírva, hogy a jelenlegi (amúgy nagyon ingadozó árfolyam) mellett ha eladod a shit coint akkor talán fizetnek annyit amennyiért vetted a VGA-dat. Ha nem borul be az árfolyam...
    Hát ez nekem nem úgy tűnik mint ami "visszahozta" az árát. (maximum akkor OK ez, ha amúgyis megvetted volna a kártyát mert másra is használod, és csak szabadidődben pörög a bánya)

    Ez pont olyan mintha vennék egy kisteherautót, mindennap csak szállítgatnék vele és sosem pénzt kapnék csak egy ígéretet, hogy egyszer majd annyi pénzt kapok, amennyibe az autó került és a fentartása. Majd, egyszer, talán. De ténylegesen semmi sincs a kezedben.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz -Skylake- #143 üzenetére

    +1
    Igen, eléggé egyértelműsíti a helyzetet, hogy hová is érdemes tenni a bányászokat. (a föld alá :D )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz 2018 #147 üzenetére

    mit jelent a "jóval felette"?
    Azt, hogy rendes pénzben van mondjuk pl 800 ezred? vagy azt, hogy coinban van 800 ezred rendes pénzben meg semmi? ma még mondjuk 800 ezer a coinod, holnap meg lehet, hogy csak 8 ezer ftnyi?
    A napi használatú gépeden bányászol vagy vettél neki egy külön gépet? Mert ha az utóbbi akkor 450 ezerről szól a történet...
    A villanyszámlát is beleszámoltad, vagy arról nagyvonalúan megfeledkezel?

    Igazából gondolkodásra próbálak serkenteni, alapjáraton pont leszarnám, ahogy te és a kisbarátaid egy piramis játékon egy darabig gazdag királyfinak érzitek magatokat, utána pofárasestek, csak sajnos két szempontból is érint a ti hülyeségetek :(
    Környezeti, és VGA ár szempontból is.
    Jöhetnél, hogy az olaj vagy egyebek miatt nem zavar a környezet? Nos, Ettől még az olaj lobbi is jobb, hiszen a kitermelt olajból üzemanyag készül, ami hajtja a tömegközelekedési eszközöket, a szállítmányozást stb. Itt mi a "haszon"?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Elolvastam a topicot, és arra jutottam, hogy a képlet a következő :
    van egy oldal, aki megpróbálja felhívni a figyelmet arra, hogy ez a bányászósdi nagyon nem OKés sem a környezetre, sem a gazdaságra, és a sok képzeletbeli milliomos csúnyán pofára eshet, ha beáll a lufi fújásába.

    Ezenkívül vannak a bányászok, akik szerint minden és mindenki hibás a VGA árak elszállásáért csak épp ők nem. Az, hogy az általuk felsorolt problémák visszavezethetőek a bányászokra (scalperek, hiány) már nem számít. Az nem az ő hibájuk szerintük. Akkor sem ha 3× áron is megveszik a VGA-t, mert hát ugye kell a pénz, mert rá vagyunk szorulva, de nagyon. Különösen csábító, hogy mindezt érdemi munka nélkül lehet elérni, az pedig, hogy SEMMI hasznot nem végez ténylegesen, az már nem érdekes. Ahogy a környezetszennyezés sem, ahol ugye nem csak a fogyasztás de nagyobb RIGek esetén az 1-2-X légkondi plusz fogyasztása sem számít. De nekik hatalmas nagy szükségük van a pénzre, mert aki 2-3 milliót össze dob ezekre, az igazán rá van szorulva a pénzre. ((Pistike aki 1 évig gyűjtöget, hogy néha tudjon játszani/dolgozni... nos ő persze nincs rászorulva a pénzre, sőt dögöljön meg, hogy mer ilyen nagyot álmodni. )) A bányászok ilyenkor feltörekvő újgazdag milliomosnak képzelik magukat akik most megragadják a lehetőséget (valójában csak szerencséjük van) és innentől lenézhetik a többi szegény hülyét akik csak irigységből ellenzik az egészet, mert savanyú a szőlő, hogy nem telik nekik drága VGAra, de bezzeg ők, igazi lángelmék, bátrak, mertek lépni, megmutatják! Nem is fognak másképp gondolkodni, mert az felelősség vállalás lenne, ami főleg az ilyen embereknek nem erős oldaluk. Az ő általuk elhasznált áram pont zöld forrásból jön majd, ami senkinek sem hiányzott volna, az általuk használt VGAk amúgy egy raktár mélyén porosodtak volna, mert senkinem nem is kellett volna, az ő légkondija már nem oszt, nem szoroz. Ezért fölösleges nekik bármit mondani, úgyis mindenki más lesz a felelős, ők ugyan nem.

    Két dolog történhet a következő időkben alapvetően :
    kidurran a lufi, nagyon sokan az egyetlen érték amit majd eltudnak adni, mélyen áron alul némi coin, és egy rakás lehajtott (mélyen áron alul eladható) VGA, amivel soha egy percet sem játszottak. A szerencsésebbek majd nullában vagy némi pluszban zárják az egész játékot, ezutóbbi kategória majd egész téglával veri a mellét, hogy ő mekkora üzletember volt, és milyen nagyon jól járt (szerencséje volt csupán, ezt 100-ból 99 sosem ismeri majd el). A bányászok nagyrésze azonban valószínűleg majd csendesen hüppög a monitor előtt, hogy miért kellett belevágjon ebbe egyáltalán? Bár hallgatott volna az ellenzőkre.

    nem durran ki a lufi egyhamar, a mostani bányászok gazdagok lesznek, az olló gazdag és szegény között még tovább nyílik, miközben a környezetszennyezés és megnövekedett energiafogyasztás miatt a bolygó bajba kerül. Mohó majmok tömik majd képzeletbeli semmivel képzeletbeli zsebeiket, képzeletbeli érték előállítása után, ameddig a világ rá nem ébred, hogy meg kell állítani ezt / összeomlik a gazdaság. Ha túl késő lesz, akkor az első vesztesek azok lesznek, akik sosem bányásztak, de sor kerül a többiekre is...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz 2018 #193 üzenetére

    UH! :C :C :C

    Akkor vegyük sorjában :
    1. Az alkatrésszel akkor tud valaki keresni, ha van olyan alaktrésze ami eladható PLUSSZAL. Jellemzően ezek ma a nagy merevlemezek (4+ TB) és ugyebár a bányászatra fogható kártyák.

    2. Oroszban a szegény falvakban mindenki fellövi a 3060-3080-as kártyás RIGet... Hm, jártam az oroszoknál és az ott látott dolgok alapján örülnek a fedő alatt a pizsit fellövik és másnap még enni is van mit. De nyitott vagyok mint a cabrio, szóval melyik falu ez? és hol olvastad? Linket kérek, és falu megnevezést. Magyarban melyik családnak ez az egyetlen bevételi forrása? Egy linket vagy legalább minimum egy anektdotát kérek minimálisan leellenőrizhető adatokkal.

    3. "Nem csak a gazdagok kivaltsaga" - valóban, hiszen tök valid, hogy egy magyar melós, aki miután eszik és kifizeti a számlákat, még félre tud tenni egy 1 millás kártyára is ... JAH NEM.. ez maximum Németországban valid, úgy hogy mellette persze teljes munkaidőben dolgozik.

    4. "Ennel sokkal nagyobb problemak vannak a vilagban." - aminek a megoldására fel lehetne használni ezt a számítási kapacitást. Gyógyszer kutatás, meteorológiai kutatás, mérnöki számítások stb.

    5. "Szeneromuvek szennyezik a kornyezetet stb. " - amik energiát adnak az embereknek, és most fokozottan szennyeznek mert a bányászoknak is kell az energia

    6. " Ettol meg nem fog a klima meg a termeszet tonkremenni." - az idevontakozó tanulmány linkjét szintén szeretném látni... vagy ezt csak te mondod?

    7. "Az ingyen penz ellen max ezt tudjatok felhozni , hogy energiaba kerul." - Ingyen pénz nincs. Majd megtanulod ha kcisit idősebb leszel, mondjuk úgy legalább 18-20 ... De ha energiába kerül, akkor mitől is ingyen??? Mi ez az ellentmondás?

    8. "A kocsinak is kell uzemanyag hogy elvigye a segged a-bol b be. Na az szennyez." - ez így van valóban. Most nézzük mellé a kriptókat. íjjnye, többet mint egész Argentina? Tisztában vagy vele, hogy egy MO-nál 29-szer nagyobb országról van szó, melyben 4,3 szor anynian laknak mint Magyarországon? És ebbe beeszámít mnidnen energiafewlhazsnálás, tehát az autókázás is.

    9. "Erteni kellene mit csinal a blokklanc, mi az a tranzakcio validalas stb. Nem ertelmetlen dolog es koze sincs a piramis jatekhoz." - ezt kérlek alaposan magyarázd el nekem. Hátha holnap én is beszállnék a bányászatba. Meg is hoztad a kedvem :D

    Addig egy kis mozi :
    https://www.youtube.com/watch?v=qfGY9n85cDc

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák