Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atok666

    őstag

    válasz L3zl13 #48 üzenetére

    Mit nem ertesz azon, hogy ha a te es masok szorakozasanak a karara vki felvasarol mindent, mert ehes es keresni akar meg 22forintot, akkor egy darab onzo sz@rdarabnak nezik oket? Meg a vegen szurkolni fogunk nekik, hogy menjen feljebb az arfolyam, nem?

    Atok

  • KROK640

    veterán

    válasz L3zl13 #48 üzenetére

    Azért, mert akik megtudnak venni 10-20-30-X db RTX 3XXX-et meg a hozzávaló RIG alkatrészeket, meg hozzá az áramot, azoknak valószínűleg nem "kenyérre" kell a pénz, mint mondjuk annak, aki sok-sok hónapnyi spórolás után venne 1db kártyát (pl én). Sajna kihalt a nem éppen új GTX960-asom, úgyhogy még gyengébb megoldással élek most együtt, és hiába van kétszer annyim mint amennyibe novemberben került a kiszemelt VGA, mégsem tudom megvenni, mert most ez a pénz sem elég rá! :( :O
    De a lényeg, hogy az amúgy sem szegény bányászok elméletben mégjobban megtömhessék a zsebüket!
    A legnagyobb bajom ezzel az önző rendszer : egyik oldalról megdrágítják a VGA-t elfogyik a sok-sok energia, másik oldalról az emberiség előre lépését semmilyen szinten nem szolgálja(!) sőt... Igazából csak az anyagi különbségek elmélyítésére jó hosszútávon. Már leírtam máshol, ha eközben fontos időjárási/orvosi szimulációkat végezne a rendszer és ezért kapnának "pénzt" a résztvevők, akkor legalább haszna is lenne.

    Jelenleg semmi érték nincs mögötte, ha lenne akkor ilyen apróságok, hogy Elon Musk kiszáll belőle, semmiennyire sem befolyásolná az árfolyamot.

    Az éttermes példád azért rossz, mert ott valós értéket hozol létre, mivel valós szolgáltatás (vendéglátás) van mögötte, az emberek bemehetnek az éttermedbe, jóllakhatnak, jól érezhetik magukat, esetleg az el nem fogyott kenyér megy disznót hízlalni.

    Itt egy videó a témáról :
    https://www.youtube.com/watch?v=qfGY9n85cDc

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák