Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz floatr #33 üzenetére

    szerintem inkább nem reagálok rá, nem akarom banoltatni magam...

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Polllen

    nagyúr

    válasz floatr #33 üzenetére

    Próbáltam annyira inkorrekt példát hozni, mint amennyire inkorrektnek tartom a felháborodást és annak kifejezését...

    Teljesen kétszínű számon kérni a bányászokon, hogy miért vásárolják fel a vga-kat, amikor mindenki más is megvásárolja a számára fontosnak tartott x terméket tekintet nélkül másokra.

    Természetesen ha anulu-ra ez nem érvényes, akkor nem kell belebújni az ingbe. ;] (ami természetesen fenntartható gazdaságból van, nem gyerekmunkával készült és jut mindenkinek...)

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #72042496

    törölt tag

    válasz floatr #61 üzenetére

    Szerintem a Pascal után a játékosok is megvennék (vették volna) őket, csak az MSRP-hez jóval közelebbi egyensúlyi ár alakult volna ki.

    [ Szerkesztve ]

  • shteer

    titán

    válasz floatr #118 üzenetére

    Nem lehet 1:1 a bányászatra ráhúzni a hazai árakat és elérhetőséget - bármennyire is szeretnétek. Szerintem 1 éven túlra egyik bányász se számol ROI-t - a hazai árakkal pedig bőven 20 hónap vagy több

    [ Szerkesztve ]

    ..szerintem jónak tűnik

  • Polllen

    nagyúr

    válasz floatr #137 üzenetére

    A chipgyártókkal kapcsolatban majdnem minden héten valaki leírja, hogy évekbe telik ledolgozni a backorder-t, amit tavaly felhalmoztak. Naná, hogy csúcsra járatják a gyártást.
    Abban sincs semmi meglepő, hogy az elmaradt eladásokat most realizálja mindenki, mert amit most gyártanak, azok is múltbeli megrendeléseket szolgálnak ki.

    Mi ebben a nahát? :U

    Valószínűleg nem tűnik fel, hogy más területeken is ez megy, mert több a gyártó és a választható modell, de ha specifikusan egy modellre vadászol, lehet belefutsz abba, hogy majd talán fél év múlva lesz. (és nem kell komoly dologra gondolni, hűtő, mosógép, porszívó)

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz floatr #139 üzenetére

    A vga gyártók kapacitásával ez a covid előtt biztosan így volt, szerintem több ph cikk is volt erről. Valószínűleg a hozzáállásuk nem változott, mert a kapacitásuk nem rugalmas és a bővítés drága. A #120-s komment második pontja (kapacitás) erre is vonatkozik.
    Minden kapacitás bővíthető "csak" idő és pénz kérdése. Ha a kártyák gyártása 110%-n megy, akkor a kapacitás hiány náluk van, nem albeszállítónál, de ettől az összkép még nem változik.

    A van chip dögivel pedig erős túlzás. Nagyon nem ezt látjuk a piacon.

    A szerkeztésedre:
    Szerintem nem lenne baj, ha elolvasnád újra, amire reagálsz. Sokat segítene. Eleve benne van a posztban, hogy a bányászok miatt van drágulás, csak nem mind miattuk.
    Ha picit gondolkozol írás előtt, rá fogsz jönni, hogy a hűtőnél és TV-nél ilyen jellegű drágulás nem lehetséges, mert nincs extra igény. Drágulás viszont jöhet(ne), ha a készletek annyira lefogynának. Csak ott annyiféle termék van, hogy van helyettesítő modell.
    De ettől még nagyon jól mutatja a globális problémát, amit a COVID okozott.
    Amúgy másik fórumtárs írta, gondolom afelett is átsiklottál ,a PS5-t. Ott nem bányásznak, de hiánycikk, szépen fel is ment az ára.

    Nem kell jutsz is a bányászokon leverni mindent, mert a vga piacon nem mindenről ők tehetnek. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • 2018

    aktív tag

    válasz floatr #142 üzenetére

    Nem a kriptosok verik fel hanem a hiena nagyker es kisker. Mert annyit kernek el amennyit akarnak. Es ugy is viszik. Ja es a scalperek.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz floatr #142 üzenetére

    Dehogynem, csak én tudok árnyalni. Nem csak fekete-fehér a világ. #csakabányászok

    -Skylake-
    Igen, a mondandómban benne van, hogy a bányászok is torzítják a piacot. Párszor leírtam.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz floatr #150 üzenetére

    Semmilyen véletlen nincs. Kijelentő módban ott van, hogy a bányászoknak ebben szerepe van.
    Ennyire azért nem nehéz a magyar nyelv...

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • 2018

    aktív tag

    válasz floatr #156 üzenetére

    Van 2 kari amivel nem megeros banyazni. Banyaszoktol fuggetlenul a gennyes scalper boltok 1 millio felett adjak a 3080 ti-t. A banya a legkisebb problema itt. A vegtelenul kapzsi emberek a problema forrasa.

  • shteer

    titán

    válasz floatr #163 üzenetére

    Nem. Ilyet nem írtam, ne képzeld bele. Annyit írtam, hogy nem drága még ez se igazán hogy ne vegye meg a gamer

    ..szerintem jónak tűnik

  • Chaser

    titán

    válasz floatr #173 üzenetére

    dehogynem érti:)

    2018
    persze, a hülyeség, az
    áruld már el nekem, én nem értek hozzá
    milyen chiphiány az, ami csak a vga-kat érinti?
    kismilliószor leírtam és mások is:
    rengeteg dolog készül félvezetőből, ami a chipek alapanyaga, egyértelmű félvezetőből nincs hiány
    az nv samu 8nm-en gyártat, az amd tsmc 7nm-en
    de nem az övék az egész kapacitás, ezt bonyolult megérteni?
    az egészből kapnak egy kicsit - azt kb egy évre előre le kell fixálni ki mennyit akar és mennyit kaphat - , osszák be ahogy akarják
    samunak mázlija van, mert csak gpu-t gyártat, látszik is az eladásaikon a többszörös szám amd elenében
    amd-nél viszont még egy rakat dolgot kell a gpu-k mellett gyártatni, és nem fognak amaitt több kapacitást kapni, mert a kedves bányászok felzabálták a vga piacot
    adott egy tervezett mennyiség amit a gamerekra szabtak, rájuk elég is lett volna, akkora legyártott készletekkel, ami lefed egy karácsonyt, bf-et is anélkül, hogy ne legyen hiány
    most annak a mennyiségnek a háromszorosa fogy kb
    na ki a hibás?
    a kereslet óriási, a kínálat viszont nem nőtt meg, és nem is fog megnőni
    új gyárat felépíteni mától számítva is 4-5 év és végtelen pénz, senki nem fog ilyen hülyeség miatt beleállni ilyenbe
    1-2 év múlva lehet már sehol nem lesz a bányászda, ott állna a gyár kihasználatlanul
    ezeket tényleg annyira bonyolult megérteni?
    de úgy gazdulsz' meg - már ha meggazdulsz' - hogy azt mások fizetik meg, de keményen
    ugyanakkor vannak ám olyan emberkék is, és családok, ahol egy 50e ft-os gtx 1650 árát is nehéz megszülni, és nem lesznek attól boldogabbak, hogy te meg a többi "bányász" meggazdul' az ő kárukra
    van egy 1650-em már durván elszállt áron vettem, remélem őszre 50e ft-ért sem tudom eladni - egyelőre nem adom ár alatt, sőt inkább felett használt piachoz képest, mert ha úgy döntök mégis kéne gép akkor megint vadászhatok míg találok értelmes modellt értelmes áron, tehűt magammal b@szok ki -
    de tényleg nagyon remélem, hogy őszre 50e ft-ot sem ér, az azt jelenti, hogy mostani árán újra 5600xt/2060rtx szintű kártyákat lehet majd kapni egy mostani sz@ros 1650 bolti árán - sőt, némelyik ára már verdei az 5700xt-k régi árait -

    ha nincs hiány nincs "scalper", ezt is nehéz megérteni? más termékenél mért nincs scalper? jah, hogy más termékekből annyi van mint a szemét ( :
    a scalperek egészében semmit nem befolyásolnak, a morzsák morzsáit csipegetik fel, %-osan a scalpereknél levő kártyák gyanítom az 5%-ot sem érik el, ezért létezhetnek
    nagyker szted mennyiért kapja a gyáraktól a kártyát? és mennyi bevételkiesésük van nekik, és a kiskereknek a komplett gépek eladása terén a vga hiány miatt? rengeteg bolt már eleve nem is ad el szóló vga-t, csak komplett géppel
    amíg az ok nem szűnik meg, az okozat is élni fog, az ok pedig a többszörösére nőtt kereslet, ami pedig a bányászda miatt van, és ott pont van

    szerk:
    shteer
    hajlandó vagyok globális szemléletre, a hülyeségre nem
    globálisan van hiány és drágultak meg az árak
    vannak régiók ahol jobban
    mondtad vettél egy vga-t külföldről, 1600 eur rémlik 3080-ért
    kellett vadászni annyiért és külföldről?
    alzán 330e-től voltak 3080-ak első körökben
    nézz már szét yt-on, qrvaanyázzák' mindenhol a bányászokat
    igen, szélmalomharc, hogy sokan úgy gondolják mert ők vettek egy vga-t külföldről nem annyira elszállt áron mint itthon akkor nincs hiány, hatalmas
    ahogy a hülyeség is, bár az inkább végtelen ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz floatr #188 üzenetére

    jah, itt bukik meg a chiphiány és covid elmélet
    voltak termékek, amiknek az ára és elérhetősége átmenetileg változott, hangsúly az átmenetileg szón, de egyik sem ennyire drasztikusan
    azokat tényleg a szállítási nehézségek okozták
    a ho. megnövekedése is vitt magával egyes it termékeket, csak nem így
    de bazz, több mint fél éve nincs vga/ha van qrva drágán, és chiphiány meg covid miatt...karácsonyt úgy látom már feladták ( :
    a grafikon meg elég egyértelmű bárkinek aki kettőig el tud számolni
    az eth "fellendülési" időszakában fogytak ki a régi 2xxx rtx-ek és 5xxx radeonok, nyártől ősz végéig
    ahogy nőtt az eth árfolyama egyre több "befektetőt" generált, amit a korábban legyártott készletek néhány hónapig meg is oldottak
    utána viszont a kereslet még nagyobbra nőtt, de már talon készletek sem maradtak, eredménye napjainkig tartó "chiphiány" :) a kínálat csak annyi, amit aktuálisan le tudnak gyártani, nincsenek előre felhaémaozott készletek
    nagyon be kellene szakadnia az eth-nak hogy ez megszűnjön
    bár shteer szerint külföldrül hatlmas deal 1100 eur-ért a 3070, sztem annyira azért nem
    még premierkor itthon, a rekord áfás magyaroknál 230e-ért "rengeteg" volt, jobb modellek 250e-ért, pl ftw3 ultra
    és tegyük hozzá, hogy némi újdonság felár is benne volt ebben, nem sok, de volt
    pontosan akkor kezdett alzán azok ára is emelkedni, mikor az eth fellendült ősz végétől nagyon, decemberre már nagyot drágultak alzán is, januárra meg eltűntek a kártyák, pedig eu szintű bolt
    és akkor a covid szállítási problémák miatt lett 500e+, ha egyáltalán lehet kapni
    3060 ti 16x ezer ft-ért is volt náluk, nem a sokkal későbbi non-ti, mert azt a verziót kaphatóként a mai napig nem láttuk náluk
    tényleg erre nem tudok mit mondani, szélmalomharc ( : azaqrvakarácsony' ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz floatr #190 üzenetére

    ott volt az intel 10400f, egy időben 50e ft alatt is lehetett kapni, mikor
    vga-t már nagyon drágán sem legtöbbször...pedig mintha félvezetőből lenne az is ( : de ugye intelt nem érinti sem a samu 8nm-e, sem a tsmc 7nm-e, és a kereslet is kisebb volt rájuk
    mivel a kisebb 3xxx-ek ára felment, így keresettebb lett a 10400f is, mostanra visszaállt eredeti kezdő árára és lassan ki is fut, de az utódja is teljesen élhető árban és nincs belőle hiány
    kisebb 3xxx-ek ára még mindig el van szállva, itt jön be hogy amd-nek mennyi sz@rt kell(ene) gyártania, és a konzol soc-ok az nagyon nem jókor jött tavaly az új cpu-k és vga-k mellé
    8c/16t-s 3xxx-ek ára meg csükkent is, azokra eleve kisebb a kereslet, legyártva is volt belőlük, hiába romlott a ft, azok ára csökkent, ahogy már az 5xxx-ek ára is, mert van belőlük ténylegesen
    szóval sok minden összefügg egymással és kihatással van egymásra, max elsőre nem látszik ha kevés a háttér info
    de majd egyszer lecseng ez is
    tényleg nem lenne baj ha néhány ember bohóckodna ezzel, csak globális méretűre nőtt és túl nagy mennyiségben tolják, ez a gond

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák