Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • clon

    aktív tag

    válasz nuke7 #5 üzenetére

    Leírod a "média" képviselőit akikre médiatörvény(ek) vannak az országokban, DE a facebook NEM tartozik sehol a média törvény alá így pont nem lehet párhuzamot vonni ezen felületekkel.
    A facebook mint magán cég :D így gyakorlatilag ha drogot árul valaki egy cégen keresztül akkor az is "legális" mert magáncég :D
    A facebook gyakorlatilag minden törvényi szabályozásnál kijelenti az a törvény nem vonatkozik rá mert nem abban a tevékenységi körben ténykedik DE lényegében semmi nem vonatkozik rá mert erre annak idején nem hozta törvényi szabályozást mert akkor "még" a törvényhozók szekerét tolta most meg "királycsináló" lett és így ezért nem szabályozzák DE ettől még amit tesz közel sem tisztességes (mint az energetikai lobbista aki szerint a nagyfeszültségű vezeték az iskola-óvoda és a "szegényebb" kerületekben semmilyen élettani hatást nem gyakorol az ott lakókra...).

  • Gargouille

    őstag

    válasz nuke7 #5 üzenetére

    Alapvetően egyet is értenék veled, de egyszerűen nem tudom figyelmen kívül hagyni azt, hogy az FB-ről induló baromságok továbbgyűrűznek a virtuális téren és kilépve onnan, a valóságban is okoznak társadalmi problémákat.

    Innentől viszont már nem csak magánügy "ami ott folyik". Egyszerű példával élve, ha az FB-n valamelyik agytröszt elindít egy "lincseljük meg a barna hajúakat, mert ők a sátán követei" mozgalmat, majd ennek folyományaként néhány hét múlva világszerte ártatlan emberek ezreit verik agyon az utcán (mondjuk épp a te családodból is valakit), akkor bizony ez már olyasmi ami szabályozásra szorul, mert valakinek vállalni kell a felelősséget érte. Mivel az FB biztosítja ehhez a közeget, ezért vagy nekik kell felelniük minden szóért ami ott megjelenik, vagy ha ezt a felelősséget nem tudják vállalni, akkor pedig állami szabályozás kell.

    Én sem vagyok híve amúgy annak, hogy mindent agyonszabályozzunk, de az FB sajnos elérte a kritikus méretet és jól láthatóan tisztában van a saját felelősségével, csak letagadja.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák