Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz enginev3.0 #9 üzenetére

    Én egy éve számolgattam Viber esetében, hogy a hanghívás mobilhálózaton keresztül mennyibe kerül.

    A Viber szerint egy percnyi hívás 240 KB adatforgalmat generál. Az akkori díjcsomagom alapján (ami 150 MB mobilnet opciót tartalmazott, azt is jó drágán), valami nevetséges 1,5 forintos percdíjat kalkuláltam.

    1,5 forint percenként.

    És akkor azt már ki sem számoltam, hogy most nagyjából 1500 Ft-ot fizetek 1 GB mobilnet opcióért. Már nem éreztem lényegesnek, hogy tudjam mennyibe kerül... :D

    Nem csoda, hogy a szolgáltatók eszik a kefét és próbálnak törvényes és kevésbé törvényes módokat találni arra, hogy letiltsanak ezekről. Egyik első lépés, hogy egekbe nyomják a mobilnet árát, hogy ha már a klasszikus mobil kommunikációt mellőzöd, legalább ezért fizess sokat.

    De amúgy nem használom, mert egyébként nagyon szar a hangminősége. Nagyon kásás és sistergős. Össze sem hasonlítható a rendes hanghívással. Viszont SMS-t nagyon jól helyettesít... na az már tényleg a szinte teljesen ingyen kategória. Egy ismerősöm csak egy promócióban kapott 10 MB adatforgalmat ajándékba és a felét sem használta el, pedig szinte csak Viber üzenetküldésre használta (kb 2000 db üzenetet forgalmazott a barátnőjével).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák