Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Busterftw #3 üzenetére

    félre ne érts. azzal nekem sincs semmi problémám, hogy lelövik a raktárakban berendezett, több tíz kilowattokat zabáló bányaüzemeket.

    az sokkal inkább, hogy ha az értésem tiszta a témával kapcsolatban, ez azokkal is kicseszés akik mondjuk tényleg a lakóhelyükön, néhány kártyával bányásznak, kilowatt alatti összfogyasztással. nyilván ők vannak kevesebben, viszont főleg így a hideg időben ahol amúgy is árammal fűtenek, ott szerintem szó szerint bármi jobb mint simán egy fűtőszálon hajtani át az amperokat, azt ugyanis kétlem hogy Koszovóban annyira jellemző legyen mondjuk a hőszivattyúk telepítése mint mondjuk Skandinávia északi részén.

    a másik kérdés meg az, most ki dönti el hogy mi számít bányászatnak és mi nem? ha ez tényleg az áramfogyasztásról szól, akkor tessék f*szra húzni azokat is akik mondjuk szaunát üzemeltetnek magánban, vagy bármi egyéb luxusmegoldásba nyomják a kilowattokat.

    attól tartok hogy ez el fog fajulni odáig hogy mondjuk már egy szervert se üzemeltethetsz otthon mert hogy bááááááááányász, tökmindegy hogy a falból mennyit vesz fel vagy amúgy milyen szoftverek futnak rajta.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Busterftw #23 üzenetére

    mi fával és gázzal fűtünk, ilyen pazarló hiábavalóságok nálunk nem nagyon vannak. az előszoba elég nagy hőcsapda, nem véletlenül raktam oda a szervergépemet, egyáltalán nem baj az a pár tíz wattnyi hő amit kiad magából.

    a "klíma" amúgy amiről te beszélsz, megnézted valaha hogy hogyan működik? vagy hogy gondolod, árammal hogy máshogy lehet fűteni azon kívül amiket írtam?

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Busterftw #29 üzenetére

    határozott forrásom nincs, egy csokornyi esettanuilmányom van, ha érdekel érdemes körülnézni redditen (r/homelab) elég sokan akik nagyobb vasakat üzemeltetnek otthon, beleintegrálják a fűtésrendszerbe a hulladékhőt.

    a Koszovóra vonatkozó megállapításoddal nem tudok vitatkozni, ebben igazad van, viszont ahogy írtam, nem is a naygüzemekről beszélek. azokat tényleg lőjék le a bánatba.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák