Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #22 üzenetére

    Ha az Internet szabadon (és a többi voda net szerződéseket veszem alapul), akkor a 2 év hűségben az első év az tarifacsomag megtartással jár.
    Ebben az egy évben felfelé sem lehet migrálni.

    Ma kérdeztem rá a vodánál.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mukibuci

    MODERÁTOR

    válasz Bog #22 üzenetére

    Elméletben félig működik az elméleted :U Ugyanis amennyiben van tarifahűséged, akkor csak felfelé tudsz váltani tarifát, tehát ha megkötöd a 2gigásat, elhasználod, akkor rögtön feljebb tudsz váltani, mondjuk a 6 gigásra (ez valszeg pár napot igénybe vesz és kérdés hogy a lassítás eltűnik-e (mert számlazárásig vagy lassítva, de sztem ezt eltörlik ha felváltasz)), de mivel a tarifahűséged nem tűnik csak úgy pikk-pakk el, ezért nem tudsz élni a havi 1 tarifaváltással, mert kiszámlázzák a 40ezret, amikor visszarakatnád magad a 2 gigásba. Maximum a következő hónapban még feljebb váltasz a 12 gigásra :D

    Amúgy minden csomagnál, tehát a sima FIX csomagnál és a NETeknél is úgy van a tarifahűség, hogy felfelé válthatsz csomagot.

    Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

  • Studi22

    aktív tag

    válasz Bog #22 üzenetére

    1:Igen válthatsz.
    2:48 óra(SLA) és ha nem lehet reklamálni.
    3:Ezt is lehet de csak akkor ha nincs tarifahűséged,különben leváltásnál kötbér.

    A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz Bog #22 üzenetére

    Én vagyok az élő példa a felfeleváltásra. Kezdetben az 5G-ás csomagom volt, de mivel nem akartam túllépni, folyton kérdezgettem le az adatforgalmam, ami ugye pénzbe kerül, onnantól meg már párszáz ft, és ott az intenet szabadon. Átnyálaztam a szerződést, meg érdeklődtem itt, hogy mi a helyzet, és telefon a 1270re, hogy váltanék. Az ügyintéző meghallgatott, majd kérte hogy várjak, 1-2perc csend után jött, hogy hát izé, van egy olyanom, hogy 1 év tarifahűség.. mondom igen, de elméletben felfele lehet. Aztán hallottam, hogy közben ott kattingat, és gyorsan meglett, hogy valóban. El is intéződött, és ha jól emlékszem, akkor 48 órán belül jött is az sms, hogy váltottam. És természetesen ez esetben az 5G-s csomag fennmaradó részét jóváíták, a szabadon csomagot meg törthóra számlázták ki.

    Mivel nekem perpill ez az egyetlen netezési lehetőségem, én maradok ennél. Ennél is mehet már a p2p, szoktam is, bár nem vagyok az a torrenthuszár, mert nem megy éjjel nappal, este lekapcsolva a gépem, nappal meg csak akkor, ha épp nem csinálok mást. A mult havi forgalmam olyan 20G körül volt, most lesz ez több is, de azt nézve hogy elég sokat netezek(böngészés, mail, msn-en küldözgetni ezt-azt, közben torrent) szerintem elfogadható adatforgalom..
    Ugye ennél a csomagnál most 5G feletti adatforgalom esetén csúcsidőben, 10G felett meg egész napos "dinamikus" sávszéllcsökkentés van érvényben, ami olyan 20-30kbyte/s-ben nyilvánul meg. A dinamikuson kicsit vitatkoznék, mert nekem olyan állandó szaga van :D Multkor 2 napig hirtelen rendes sávszéllel jött, meg is ilyedtem, hogy mi a fene, de aztán vissza is állt a csökkentés..

    Ezeknél az új csomagoknál az eléggé gyatra egy sebesség.. neteztem sokáig GPRS-el, telefonon még elmegy, de gépen eléggé katasztrófális. Viszont ha ugy nézzük hogy ezeket a csomagokat hivatalosan egy megadott korlátig lehet használni, akkor mindenki választhatja azt, ami ugy érzi neki elég. 2-6 giga egy kiegészítő netnek utazásokhoz, koleszba, esetleg melóhelyre, vagy mobilhoz tökéletesen elég szerintem. És itt nem áll fent az a veszély sem, hogy túlléped pár megával, és arra fizetheted ki a havidíjad kétszeresét..

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

Új hozzászólás Aktív témák