Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Jelenleg én is Vodafone mobil netet használok, és az elvileg korlátlan netem (internet szabadon csomag) 5 GB adatforgalom átlépése esetében 150 kilobit/sec sebességre korlátozódik, ami elég harmatos teljesítmény az adott hózárás idejéig.
    A Vodafone közlése szerint ez a sebességlimitálás dinamikus, azaz napszakonként más és más. Ebben annyi ráció van, hogy majdnem sikerült egyszer a 350 kilobit/sec-os sebességet elérnem a büntetésem alatti időszakban. Hurrá, a 3G max sebességét majdnem elérte... :U

    Jelen állás szerint nekem pl. célszerű lenne migrálnom a Medium csomagra, ami +1GB felhasználható adtforgalomat jelentene, azonos - azaz 6000 forintos - havidíjért, viszont a telefonos operátortól kapott válasz értelmében az 1 éves tarifahűség idejében a migrálás nem megoldható.
    Ez fájó dolog, mert bizony az a plusz egy gigabájt nekem pont elég lenne hózárásig, és nem kellene tütymörögnöm pár napig...

    A Vodafone Internet szabadon csomagját én nem ajánlom senkinek!

    mrlujoak

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #8 üzenetére

    Saját tapasztalataim szerint a 64 kilobit/sec letöltés épphogy elég levelezésre, és böngészésre.
    3G és HSDPA területen amugy hihetetlen sebességkorlát ez.
    GPRS területen pedig ígyis-úgyis ennek a sebességnek a közlében van a le és feltötlés, pontosabban 43 kilobit/sec a le, és 20 kilobit/sec a feltöltés sebessége. (ez volt az általam mért maximum)
    A Vodafone esetében az EDGE hálózatot elfelejthetjük, azt csak a Pannon és a T-Mobile használja ki. Vidéken jócskán kenterbe is vert a Pannon mobil net...

    A GPRS hálón töltött utóbbi 1,5 hét hasznos tapasztalattal gazdagított.
    Ezen a sebességen (~40 kbit/s) az MSN megszakad, ha vele egyidőben egy weboldalt is meg szeretnék jeleníteni.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #22 üzenetére

    Ha az Internet szabadon (és a többi voda net szerződéseket veszem alapul), akkor a 2 év hűségben az első év az tarifacsomag megtartással jár.
    Ebben az egy évben felfelé sem lehet migrálni.

    Ma kérdeztem rá a vodánál.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz mrlujoak #25 üzenetére

    Mod.

    Újabb infó birtokába kerültem.
    Ez többnyire ellent mond a délelőtti információknak - amit a Vodafone ügyfélszolgálatától kaptam - hiszen mégis tudok migrálni a az egyéves tarifamegtartásos időn belül.
    Tehát.
    Internet szabadon (5GB-os csomag esetében) nem tudok a Basicre (lemigrálni), mert ugye kisebb csomag.
    A Mediumra sem tudok migrálni, mert az meg egyenértékűnek van feltüntetve a Vodafone-nál (ebből adódott a délelőtti üszis hölgy félretályékoztatása).
    Viszont az Extra csomagra az egy éves tarifahűség idején belül is tudok migrálni.

    Ugyanez a három új csomag esetében is működik, azaz a 2 éves hűség alatt, az első évben is lehet felfelé migrálni.

    Az információk a Vodafone-tól származnak, tájékoztató jellegűek!

    mrlujoak

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák