Új hozzászólás Aktív témák

  • Fagyi

    aktív tag

    Részvétem a családnak.

    Magam is eü-i középkáder volnék, értsd ápoló. Az eü sok területén dolgoztam már, nem úgy mint azok akik meghatározzák az eü dolgait, ágy mellett is.
    Pro és kontra is tudnék dolgokat mondani. Legfontosabb a türelem. Az egészségügy helyzetéről nem az ápolószemélyzet tehet. Az pl. hogy 1 nővér jut egy osztályra éjszakára, ahol esetenként 50-60 beteg fekszik( ne adj isten több!!), még ha fennjáró is, nem az ő hibájuk.
    11. éve dolgozom az eü-ben. 2010.jan.1.-étől elérem azt a fizetési kategóriát amit. 1998-ban kaptam kezdőként (ennyit karcsúsítottak a fizetésünkön). Szerintetek mennyi idő kell ahhoz,hogy az ember feladja és belefásuljon a dolgokba, itt nem arra értem hogy ne segítsen a betegeken, hanem azt hogy folyamatos stressz mellett a betegekre is juson ideje?
    Az is elég nagy baj ,hogy ha valaki elégedetlen akkor a nővérnek ugyan elmondja,de amikor az orvossal kerül szembe,már a borítékot dugja a zsebébe és hálálkodik.
    Az utóbbi években a média jó pár ilyen esetet felfújt, mit gondoltok hány orvost vontak felelősségre és hány nővért ?
    A légvérlazítóbb volt sztem, amikor a tv2 egyik riporterének a hozzátartozóját megműtötték ,majd ( nem ennek a következményeként ) meghalt. Ott is a műtőssegédet rúgták ki és alázták meg, az orvost nem lehetett felelősségre vonni ,mert akkor éjszaka nem közalkalmazott orvos volt,hanem vállalkozó orvos! Nah ha ezt valaki megmagyarázza ,hogy miért nem lehet az orvost felelősségre vonni akkor megtapsolom.
    Szóval nem akarom védeni egységesen az ápolókat tudom vannak köztük akiknek egyáltalán nem kellene ezen a pályán dolgozniuk. De vannak igenis akik lelkiismeretesen dolgoznak és sztem ők vannak többségben.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

Új hozzászólás Aktív témák