Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Csizmás

    félisten

    Nyugodjék békében. Sajnos sokszor nem adatik meg a tisztességes vég azoknak, akik az életük végére a kórházba kerülnek. :(( :(((

    Az ismerősödnek kívánok sok erőt, és kitartást, gondolom hogy nehéz lehet neki. :(

    Kérem aki ír, ne a politikai vetületet egésségügyistárcareformos aspektusát nézze most. :U

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • gabor85

    őstag

    válasz Mr.Csizmás #1 üzenetére

    Köszönöm szépen, átadom.

    És a politikai figyelmeztetést is! Azt el is felejtettem. Nem ott járt az eszem. :(

  • Bici

    félisten

    Szomorú eset. Részvétem!

    Én eddig három alkalommal láttam komolyabban korházat (János, János, Korányi - Édesanyám, én, Édesapám), és mindhárom alkalommal azt tapsztaltam, hogy - bár a kórház szörnyű állapotban volt - az orvosok, és pláne a nővérek nagyon készségesek. Még a félős, ideges bácsival is külön foglalkozott az egyik fiatal nővér, és beszélgetett vele, hogy elterelje a figyelmét.
    Jelenleg Édesapám is Kórházban van, és mivel a kórház e hétvégén "hajléktalan felvételes", beteszik a szobákba őket, mert már nincs elég hely a nekik szóló termekben. Eleinte megijedtünk a helyzettől, de végül kiderült, hogy az emberekből még messze nem halt ki az emberség. A nővérek kedvesek mindenkivel, a szobatársak összedobják a hajléktalan embernek, amijük van. Ő pedig hálás.
    A szóban forgó kórházban - Korányi Tüdőszanatórium - nincs pénz oxigénre, hogy a tüdőbetegeknek adjanak, ha fulladnak, de az orvosok és a nővérek is 150%-on teljesítenek.

    Sokáig rossz véleményem volt a hazai kórházakról, mert ezt hallottam. De az elmúlt években csak jókat láttam, ami az emberek hozzáállását illeti.
    Persze lehet hogy csak mákom volt.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz gabor85 #2 üzenetére

    Jajj, bocs a politikait arra értettem, hogy a kommentekben mellőzzük, nem a Te írásodra vonatkozik. :(

    A zsindekszponthu fórumgyalázata után már nem merek reménykedni semmiben - habár itt nagyságrendekkel intelligensebb társulat van. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Dany007

    veterán

    válasz Mr.Csizmás #1 üzenetére

    "Kérem aki ír, ne a politikai vetületet egésségügyistárcareformos aspektusát nézze most. :U"

    Hát elég nehéz. Mivel az írásból számomra egyértelmű, hogy egy ember azért halt meg, mert itthon, ebben a szerencsétlen országban, még ahhoz is szerencse kell, hogy az ember sikeresen felépüljön egy műtét után esetleg... Ez elég szomorú.
    Ha az ember kórházba kerül, ma már nem csak azért kell félni, hogy meg tudják-e gyógyítani / menteni, hanem azért is, hogy nehogy az ápolók/orvosok elkövessenek valami olyan hibát, amivel még ők "ölik" meg a beteget.
    És ez elég nagy szégyen... =/

  • dabadab

    titán

    válasz Dany007 #5 üzenetére

    "Hát elég nehéz."

    A francokat nehez. Az egeszsegugyben regebben is voltak problemak, az apolok hanyagsaga/fasultsaga sem uj jelenseg. Az, aki szerint ez az egesz az elmult egypar ev termeke, az hihetetlenul tajekozatlan. (Bar ketsegtelnul sokkal jobb "csendes nepirtasrol" ertekezni, mert az olyan baromi jol hangzik - csak kar, hogy rettenetes hulyeseg.)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz Mans20 #6 üzenetére

    A következő politikai megnyilvánulás ban-t hoz magával. Az írás nem erről szól és a Logouton nincs politika!!

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Nickiy

    újonc

    Minden részvétem a családé, és nagyon szomorú, de:
    - a PAMOK neurológiáján osztályfelenként (férfi-női részleg van) kettő, maximum három nővér dolgozik.
    - az osztály általában tele van (alig néhány szabad ággyal, sokszor a nemtörődöm család miatt).
    - az ágyak száma kb 40 mindkét részlegen.

    Mindezt nem hasból írtam, és nem azt akarom mondani, hogy nem lehetett mulasztás (mert az bárhol lehet), inkább csak annyit, hogy nem hiszem el, hogy a nővérek ne dolgoztak volna tűréshatárukig. Pénz nincs, ember nincs.
    Nem akartam megbántani senkit, de kikívánkozott...

  • Solten

    addikt

    "De, ha a mélyen tisztelt ápolószemélyzet egész éjszaka nem néz rá a 6 fős szobára, és csak reggel emelik vissza az este az ágyáról leesett idős beteget aki végigremegte a hideg éjszakát (nem a későbbi elhunytat), ott baj van."

    Igen baj van. Pl hogy bizonyos osztályokon éjszaka kettő, nappal 3 ápoló jut kb. 40 betegre.

    "Nem a betegek állapotának figyelése a dolguk?"

    Az is. Meg az orvosnak is. Bár a doktor nagyrészt viziteken látja a pácienst (pár perc), az ápolószemélyzetet meg lefoglalja a betegfigyelésen kívüli tevékenységek amit most lehetetlen lenne röviden felsorolni. Egyik pl. a 2 tonna papírmunka. Mert ha nem jegyzik fel pl. hogy a kedves beteg pukizott 16-kor, jön az ÁNTSZ és bírságol.

    Saor Alba

  • Solten

    addikt

    válasz Nickiy #9 üzenetére

    Aki még nővérként dolgozik vagy mazochizmusból, vagy a szakma szeretete és a betegek miatt teszi, erőn felül. Nem a pénz miatt. Ha pénzt miatt tenné, lehetne akár eladó is, többet keresne.

    Saor Alba

  • Kasza08

    őstag

    Részvétem.
    A nagypapám tavaly előtt áprilisban halt meg. A helyi ügyeletről éjfélkor vitték át a székesfehérvári kórházba. Csórikám éjféltől reggel 6 óráig ott ült a váróterem székein, szörnyű állapotban, amíg végül észre vette őt valaki. Amikor kapott egy ágyat szólt a nővéreknek, hogy szeretne egy teát. Még 3x kérte, azonban soha nem kapta meg. Más nap reggel, amikor készültünk bemenni hozzá (mert hogy előző nap tudtuk meg, hogy rákos, és hogy 1 hete van hátra) jött a telefon, hogy reggel 6kor meghalt. Nem is tudtunk elköszönni tőle:(

  • v.tom

    őstag

    Amikor az nagymamám halt meg, hasonló dolgokat kellett tapasztalnunk sajnos. Én egyetértek a kórházi széfekkel. Sok esetben a személyzettől kell megvédeni az értékeket. :(

  • yash

    senior tag

    Tudnek meseleni! Rovid leszek, mert hajnal 3 van. Szoval, par eve magyarorszagon: hanyattestem foci kozben, Collis tores, csuklocsont, gyakori. Preparacio, osszeforr, 15 fokos szogben, majdnem elajultam, mikor levettek a gipszet, ahelyett, hogy eltortek volna ujra, megnyugtattak (nem sikerult) annyival, hogy jo ez igy (hat anyad! azota is faj a csuklom minden emelesnel es bizonyos szogben tartva hasznalhatatlan plusz egyes izmok tapadofelulete is total eltunt, ennek lottek komolyabbra forditva). oks, most december 30-an eltortem a labfejem foci kozben (rosszul leptem), de most irorszagban vagyok (a kezeles jelenleg is tart):

    napi 3-szor rendszeres vernyomasmeres, pulzusmeres minden betegnek (akkor is, ha tokre semmi bajod). mutet kozben oxigenmaszk (magyarorszagon csak intenziven neha, ha nincs oxigenje a betegnek, ezt orvos ismerosomtol tudom). gipsz: alapertelmezett a muanyag, kulon megkerdezik, milyen szinut szeretnel (semmit extrat nem kell erte fizetni, alapszolgaltatas). kaja: kituno, parolt repa, toltott pulykamell, krumplipure, reggelire muzli, tej, delutan muffin uzsinak... (megjegyzem, sima mezei korhazban mezei agyon, mezei 4 szobas korhazban voltam egy mezei "user" :) ). oks, amire meg emlekszem igy par het tavlatabol: apaca korbejarkal, lehet kerni szentelest (tudom nem nagy szam, de lelkileg rohadt jo erzes, hogy ilyen fele support is van, ha lehet igy nevezni, nyugtato, akkor is, ha nem hiszel benne) a gyogyulashoz (figyelem! nem utolso kenet! sima szerviz!). szobankent 2 apolo, minden feladatra kulon ember: etetes, vizeletgyujtes, stb. Orvosok bemennek a beteghez ha hivja oket (en is megtettem). Minden agy szelen csipogo, ha baj van, akar az ejszaka kozepen is megnyomhatod (es jonnek is egybol!). minden szavad rogzitik szinte papiron, mindent legalabb 3szor megkerdeznek kulonbozo emberek, dosszien rogzitve van minden. rontgenfelvetelek keszulnek minden egyes mozzanatnal: mutet elott, kozben es utan. (tudom, mert nekem sajnos kellett, most is itt van par K-drot a labamban). Keresre monitoron nyomon kovetheted a csontjaid allasat, elmagyarazzak, mi miert, es hogyan lett kijavitva. Mutet elott az orvos megbeszeli veled, mit fognak tenni (en kertem, hogy lehetoleg csavart ne hasznaljanak, mert az bent marad, a drot viszont kijon, nincs bennem egy darab csavar sem szerencsere). Mutet elotti pillanatokban megkerdezik, akarsz-e beszelni az orvossal a mutet megkezdese elott (na itt paraztam kicsit, mert tiltakoztam a vervetel ellen, itt meg kicsit beparaztam, hogy miert kerdeznek ilyet, hat csak nem verzek el, de megusztam 3 centis vagassal amugyis meg allitolag elkotottek a labam addig, semmire nem emlekszem, altattak). Szoval, van egyfajta ellatasaz biztos... kicsit neha lassunak erzem oket, de brutalisan precizek es korrektek! Mondjuk az atlagintelligencia itt sem divat az apoloknal (hajnal 4-kor egy suket oreg miatt orditott a szobaban az apolo, azt hittem megolom!), de nem mernek nem megcsinalni a munkajukat (papirt kell vezetniuk minden meresi eredmenyrol a helyszinen). Korhaz elotereben fertotlenito, ki es bemenetelkor minden ember alapbol mossa a kezet (ilen krem fele, mint a folyekony szappan, csak nem kell viz, eldorzsolik es kesz). Magyarorszagon tudtommal ilyet is csak orvosok hasznalnak, max mutes elott (orvos ismerosom meselte). Akkor gipszelesnel nem csak lazan raontik a muanyagot, hanem kapsz ilyen zokni fele akarmit, de ez semmi, utana szemelyre szoloan szivacsokat vagnak azokra a reszekre, ahol a borodhoz kozel van a csont (pl boka) es azt raragasztjak a borvedo zoknifelesegre. utana jon a muanyag (kulon kis szines kotenyket vesznek fel elotte, mielott neki allnak, tok vicces, mintha fozni keszulnenek), viszonylag ovatosan. gipsz feltetele utan kotelesek felolvasni a hozza adott hasznalati utasitast, telefonszammal ellatva. (ne vizezd ossze, ha lilul telefonalj, ne vakard kototuvel, mert ha sebed lesz elfertozodhet, inkabb a masik vegtagon vakard ugyanazon a ponton, mert atveri az agyad stb) kulon a lelkedre kotik, hogy orizd meg es tartsd be az utasitasokat! kapsz ket mankot is akar kolcsonbe, nem kell megvenni ezt sem (es van eleg nekik, ez fontos!). engem korhazi taxi hozott haza (ingyen!) mert nem volt ambulans kocsijuk es nem volt senki szabad (januar elseje volt, azert). az egesz mokaert 66 eurot fizettem (ennyi a balesetis tarifa, a mutet stb ingyen volt, semmi nem kell hozza, a 66 euro fedett le mindent, korhazi apolas 2 nap, 2 mutet, muanyag gipsz, stb) ez kb 15ezer ft. aha... ja. magyarorszagon ez mennyi lenne kartya nelkul? csak nezzuk azt, hogy 8ezer egy muanyag gipsz... nem is mondok tobbet semmit. lehet ezt igy is csinalni, ALLAMI KORHAZBAN!!!

  • citkar

    addikt

    válasz Dany007 #5 üzenetére

    Sajnálatos dolog.
    De nem voltunk ott, nem láttuk mi volt a háttérben, így pontosan nem tudunk nyilatkozni. Sokminden magyarázhatná az esetet, de egyik sem változtat a lényegen és nem is illik itt foglalkozni vele.
    Reméljük, hogy hasonló nem nagyon fog történni.

  • citkar

    addikt

    válasz yash #14 üzenetére

    Nem volt most reggel időm végigolvasni, de egy kulcsmondat-részed:
    "szobankent 2 apolo"
    nálunk egy ápoló jut pl 5 szobára, egy fővárosi gyógyintézeti centrumban!
    és hasonló "költséghatékony" elképzelésekre kell gondolj, minden területen az egészségügyben

    [ Szerkesztve ]

  • Diopapa

    addikt

    No igen, de vannak dolgok, amik nem a pénzen múlnak. Múlt hét csütörtökön halt meg a veszprémi kórházban az egyik kolleganőm édesapja. Pénteken délután telefonáltak a kórháznak 10 óra fele, hogy vinnék a bácsit fehérvárra kezelésre, mikor mehetnek érte. Erre közlik velük telefonon, hogy hát a bácsi tegnap meghalt.... :( Emberségből egyes.... Nem hiszem el, hogy nem lehet kiértesíteni a családot.... A kolleganő persze teljesen összetört....

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • buherton

    őstag

    LOGOUT blog

    Részvétem!!

    Nálunk Békéscabán majd száz betegre jut egy ápoló!!! Az egészségtől sok pénz vontak el így a kórházaknak nem maradt más megoldás mint a leépítés. Ágy szám csökkentés, kevesebb szobát fűtenek, ápolók száma drasztikusan csökkent, és orvosokból se lehet Dunát rekeszteni. Sajnos őt a rendszer ölte meg :( .

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • isti84

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megint az egészségügyet kell szapulni? Emberek, ha nincs aki figyeljen a betegekre akkor ezen nem kell csodálkozni. Sok ismerősöm ment ki külföldre dolgozni, mert itthon a 60k-s fizetésből nem lehet megélni. Kinn a tízszeresét megkeresi. Most tegye mindenki a kezét a szívére és mondja azt hogy nem ért egyet. Az itthon dolgozó ápolók és orvosok majdnem mindegyike csak azért dolgozik, mert kell, ha nem csinálja akkor nem marad más aki ezt elvégezze. Dettó ez érvényes az orvosokra is.

    Ismerősöm is orvos. A egy hétből 6 napot dolgozik, mert felvett autó hitelt, lakáshitelt, és még gyereket is mert szülni és iskolába járatni. De sokszor látom és el kell hogy mondjam nem semmi kitartással rendelkezik, és olyan fáradt, mint amit sokan itteni emberkék el sem tudnátok képzelni. Nem tudom ti hogy vagytok vele de 5 másodperc alatt elaludni egy széken az rekord nem? Fáradtak, nincs idejük semmire sem. Ugyanígy az ápolók is ezen mennek keresztül.

    Ők nem tehetik meg azt amit a MÁV dolgozói, hogy sztrájkolnak. Kíváncsi lennék mennyi ember halna meg, ha azt mondaná az ország összes egészségügyese, hogy eddig és ne tovább. Letennék a munkát és bezárnák a kórházakat. Hogy miért nem teszik meg ezt, nem tudom. Talán az eskü...

    Szégyen hogy idáig eljutottunk. Sok osztályon csak 1-2 éjszakás dolgozik. És az nem kevés beteget jelent. Képtelenség mindenkire figyelni. Ha túl terhelik az embereket hibákat követnek el.(Igaz nem kéne egy műtős kendőt a betegben hagyni egy műtét után például, de ha túlterhelik az orvost, akkor ez lesz).

    Meg kellene becsülni azokat akik itthon maradtak és dolgoznak. S lentebb kellene adni ezen a fene nagy önérzeten is, miszerint az orvosnak az a dolga hogy gyógyítson. Csak a kíváncsiság kedvéért, láttatok már gondozatlan sebkötést? Amit beköpnek a legyek és hemzsegnek a férgek benne? A szagtól elmenne a kedvetek az élettől is. Vagy fürdetett valamelyikőtök valaha is hajléktalant? Vagy olyan embert aki összeszarta magát az alkoholtól? Mondhatnék még példákat, de nem teszem.

    Gondolkodjon el a kedves cikkíró is mielőtt olyat ír amire nincs rálátása szinte semmi. Részvétem a kedves ismerősöd nagyapja miatt, de ne így emlékezzetek rá.

    Üdv István

    Kockák előre!!! :D

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz isti84 #20 üzenetére

    A MÁV dolgozókat említsd úgy, hogy csak VDSZSZ-esek sztrájkoltak. :U A többiek próbálták menteni a mundér becsületét.

    [ Szerkesztve ]

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • afterburner_

    őstag

    Részvétem!

    Nagybátyámnál is hasonló az ápolók helyzete most hogy korházban van, volt osztály ahol lelkiismeretesen tették a dolgukat , ahol meg most van, saját szememmel tapasztaltam, hogy az ápoló 40 perc után jött miután már jópárszor csöngettek neki (akkor került ki az intenzívről). és még sorolhatnám..
    ha meg nem tetszik a korulmény illetve amit nyújtanak orvosi ellátás, azt mondjak el lehet menni haza is, nem muszáj korházban lenni... bár sztem ez azert valamilyen szinten kölcsönös mert ők a betegekből élnek valamilyen szinten...

    Meghát hiába adsz pénzt...sok esetben azzal sem javit az ember a helyzeten..

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    Én elég sokat voltam kórházban az első 15 évemben, de már régebben is megesett (Siófok) hogy szóltál az orvosnak+nővérek hogy nem érzed jól magad, aztán akkor hitték el amikor kirókáztad a teljes ebédet a kórteremben...

    Az ilyenek húzzanak a rákba' az orvosi pályáról.
    (Ja az egészségügyi miniszter meg feküdjön be egy közkórházba, ne a luxuskórtermekbe... Asszem lenne egészségügyi reform utána...)

    Amúgy minden tiszteletem a normálisan dolgozó orvosoké + nővéreké, mert amúgy a melójuk nem könnyű. De aki nem tudja, ne csinálja.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Rossi

    addikt

    Nem az egészségügyi dolgozókra kell haragudni, hanem a drága kormányunkra, akik nem nyomnak bele annyi pénzt az egészségügybe, amitől talpra állna végre.

    "Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

  • Aranygyerek

    aktív tag

    Üdv
    Muszály írnom,mert látóm sikerül nekiállni kélyesen szidni az eü.-t. Sajnos én még itt dolgozom,egy nagy kh.nagy intenzív osztályán. Én látom a másik oldalt -a kedves betegeket és a hozzátartozóikat is -siralmas.
    A betegek nagyrésze -ugymond- sosem volt orvosnál,mert makk egészséges volt és ahogy bekerült hozzánk meghalt mert nem tettünk/tettek semmit. Ja csak ami nem látszik az nem biztos ,hogy nincs -magasvérnyomás,cukorbetegség,bagó,pia,stresz,stb.
    Szóval bejön a beteg teljessen tönkre menve ,de a saját lábán és meghal ,vagy összeomluk és sokáig fekszik a kh-ban betegen.Persze a konklúzio :szar a kh és a nővérek, orvosok ,ha szerencsénk van még a képünkbe is ordítja a kedves családtag(adott esetben részegen ,rágóval a pofájában, zsebre dugott kézzel, koszosan,büdösen),a véleményét és nekem meg ,csak annyi a lehetőségem ,hogy itt hagyom az egésszet a francba. Egy eset amikor elindultam ,hogy kilépek ,csak úgy példánakamikor a 90-es éveit taposó krónikus beteg neghalt és a hozzátartozó azt kiabálta nekünk,hogy azért nem foglalkoztunk a beteggel és nem is kezeltük ,mert öregnek találjuk.A baj csak az volt,hogy én vittem éjszaka és a 12h alatt annyit ültem ameddig a papírmunkát rendeztem ,de mivel ez nem ment munka időben ,hát még 7.45-kor az szg.mellett ültem és a másik betegem elmaradt papirjait írtam.Remek érzés és nem ritka ,nagyon nem.
    Az eü reformet meg sokan jónak találtuk,csak megint az érdekeltek nem lettek megkérdezve ,de hagyjuk. A szakképzést,meg anno az Orbán kormány jeles tagjai változtatták meg,de mindegy mert ezek sem tettek az ujra indításáért semmit.Jelenleg nincs ,vagy alig van 30 alatti szakember körülöttem, ez egy nagy baj.
    Amúgy a lusta személyzetről ,még annyit, hogy ebben a hónapban 220h-t dolgozom ,nem kértem.Fele annyi emberrel mint kellene Jelenleg tudtommal nálunk 22-23 üres hely van,gyeretek segéd nővérnek. Fáradt vagyok.Szabadságra ,hogyan engedjenek?
    Ja és a szokásos fizetésses siráma helyett csak annyi,hogy ez mellett másodállást kell válalnom,hogy esetleg autót és egyebet is vehessek.
    Amit leírtam az nem siránkozásnak ,mentegetődzésnek volt szánva ,csak erről az oldalról másnak látszik jobbára minden.

    [ Szerkesztve ]

    Privire válaszolni illik.

  • Aranygyerek

    aktív tag

    válasz yash #14 üzenetére

    Jó sok hülyeséget össze hordtál.

    Privire válaszolni illik.

  • peterszky

    őstag

    válasz Bici #3 üzenetére

    A Jánosról meg van a magam véleménye. Nagyapám (nyáron hunyt el :( ) több, mint 40 évet dolgozott ott az izotóp laborban. Nagyon szerette mindenki, ezt többször is tapasztaltam, amikor jártam nála bent.

    A halála előtti nyáron elég beteg lett (végül is várható volt, elmúlt már 80 éves), természetesen a Jánosba vittük, mivel a legtöbb főorvost ismerte is, némelyikkel barátok is voltak. A kezelését az a doki végezte, akivel a legjobb volt a kapcsolata. Én ilyenkor azt gondolnám, hogy kettőzött erővel próbál segíteni az ember. Nem ez történt, a főorvosnak sikerült nem észrevennie, hogy a szívével vannak a gondok. Végül, mivel nem javult az állapota láthatóan, elvittük a Nyírőbe, ott megtalálták, hogy mi is a baja, kezelték is.

    Viszont az ápolókkal soha nem volt gondom. (igaz, talán ha kétszer voltam kórházban :B ) De anyukámnak sem, nagyapám se panaszkodott.

    [ Szerkesztve ]

    What else you gonna do on a Saturday?

  • dabadab

    titán

    válasz Rossi #24 üzenetére

    Csak hogy egy kicsit tisztabban lassunk: 2007-ben 1665246200000 forint volt az egeszsegugyi koltsegvetes. Tobb, mint ezerhatszazmilliard forint. Ja, es ezt nem a politikusok varazsoljak elo a kabatujjukbol, hanem ezt mi fizetjuk be a kozponti koltsegvetesbe - kb harommillio aktiv polgarral szamolva ez fejenkent tobb, mint felmillio forint.
    Egyebkent az egeszsegugynek nem csak az a gondja, hogy ennel sokkal tobb penzt is el lehetne kolteni hasznos dolgokra, hanem az is, hogy a meglevo forrasokat sem sikerul normalisan elkolteni. Joval bonyolultabb az egesz kerdeskor annal, hogy a komplett felelosseget ratoljuk a politikusokra, sot, neha van olyan erzesem, hogy az egesz annyira szovevenyes, hogy az egesz orszagban nincs egy ember, aki atlatna, hogy mi is a valos helyzet az egeszseguggyel.

    Az apolok munkaja meg nem feltetlenul csak penzfuggo: pl. az angolok is szoktak panaszkodni, pedig a magyar egeszsegugyisek egy resze oda lep le, masreszt meg nalunk is lehet rengeteg jo peldat latni, meg rengeteg rosszat is.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Aranygyerek

    aktív tag

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Szerintem rosszul tudod,mert Angliába többségben az orvosok mennek. A szak személyzet inkább az északi országokat ,illetve a közelebbieket választják.
    Remélem nem gondolod ,hogy az ottani ellátást a magyar eü dolgozok rontják le? :F

    Privire válaszolni illik.

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #7 üzenetére

    igen, nem pár éve kezdődött, hanem jópáréve.
    Viszont 15-20 éve még sehol nem lehetett hallani ezekről. De legalábbis nem havi rendszerességgel.
    Aztán most nehogy valaki azt mondja, hogy ez a média meg a net miatt van, mert nagyon nem.
    Plusz még ehhez rájön az is, hogy a nagyrésze még ma sem kerül be se a TV-be se sehová. Az amit ott mutatnak csak az extrémebb esetek.
    Pl. az én nagynénimet kb 5 éve műtötték a Zirci kórházban, ahol sikeresen elvágták a vesevezetékét, majd átvitték a Veszprémi Kórházba, ahol végülis megmentették az életét.
    Azután peren kívül megegyezett a Zirci kórházzal és kapott rendes kárpótlást.
    Szal én nem azt mondom, hogy csak a politika hibája, vagy, hogy csak a kórházi dolgozók hibája, de hogy valami baromira nem működik az 100%!

    Hja, a szokásos példám, amikor munkatársam vasárnap szögbe lépett. De úgy, hogy ki se tudták szedni. Mentő bevitte a kórházba, ott kioperálták neki v.hogy, majd azt mondták, hogy menjen a legközelebbi ügyeletes gyógyszertárba és hozzon egy tetanuszt, aztán beadják neki, nehogy elfertőződjön. Aztán szerencsétlen lyukas lábban nekiindult a városnak...

    Szal például ilyen egy 10 évvel ezelőtt sehol nem volt! Saját és egyéb rokoni / haveri tapasztalat.

  • dabadab

    titán

    válasz Dany007 #30 üzenetére

    "Viszont 15-20 éve még sehol nem lehetett hallani ezekről."

    Megkerdezhetem, hogy akkor megszulettel-e mar? :) Mert lehet, hogy ez volt az oka annak, hogy nem hallottal akkor ilyeneket. (Mondjuk a "hozza be maganak a gyogyszert" tenyleg uj dolog, de ennek tul sok koze nincs az apolok munkamoraljahoz.)

    DRM is theft

  • Rossi

    addikt

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Én meg úgy érzem, hogy ha több pénz lenne, akkor lehetne több orvos, több ápoló, jobb ellátás, korszerű gépek stb. Most viszont hiába ez a sok pénz, ha bár időpontod van mondjuk reggel 8-ra, akkor sem kerülsz be délután 2-nél előbb... Műtéteknél előjegyzés van, eredményekre heteket kell várni stb. :(

    "Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Aranygyerek #25 üzenetére

    Nem vitatom, a magyar későn megy orvoshoz, mert ugye a családot is el kell tartani, és nem lehet betegnek lenni.

    De tény hogy (mint írtam, tisztelet a kivételnek) a személyzetek hozzáállása néha kritikán aluli. Annak függetlennek kellene lennie a betegek bemászási, meghalási gyakoriságától.

    Ismerős nagyanyja, simán leordította egy doki fejét amikor az nem akart különösebben foglalkozni vele (eltört a lába az öregasszonynak, ügyelet, azt mondták várjon, váró tök üres) hogy ő egész életében nővér volt, mi a faszt képzel a doki hogy így le akarja rázni, hogy lehet így dolgozni, stb. Mindjárt lett ellátás.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #31 üzenetére

    Igen már egy ideje megszülettem : )
    Másrészt a baslesetis példaként én is jártam elégszer ott kiskoromban, de hugom és apám is : ) Ami most van az nem összehasonlítható. Plusz van 2 nagymamám, és egyik nővére, akikkel rengeteget töltöttem együtt, hol kényszerből, hol szabad akaratból :D És órákon át hallgattam a kórházi történeteket... Jó tudom, ez nem ezer ember tapasztalata, de azért ad egyfajta megközelítési módot a korról, amiben éltek.

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #31 üzenetére

    hja, viszont azt is figyelembe kéne venni, hogy egy orvost, vagy egy ápolót nem szabadna 3 jeggyel átengedni az iskolában / főiskolán / egyetemen.
    Szerintem kitűnő osztályzat és vizsgák hiányában senkit se kéne betegellátásba engedni.
    Jó persze tudom, akkor mégkevesebb ápoló és orvos lenne, de itt jön be a fizetés a képbe, amit szintén duplázni kéne ilyen elvárások esetén.
    Márpedig ha valaki csak 3-as közepes átlaggal teszi leg a vizsgáit / szerzi meg a diplomáját, akkor annál igen is lehetséges a tévedés (bár ez mindenkinél) , vagy a kevesebb szakmai tudás. Ami egy átlag munkahelyen nem gond. De ugye az eü.-ben emberek élete lehet a tét.

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #31 üzenetére

    hja, és mocskosul nem szeretem ha indokolatlanul lenéznek, nálad pedig ez már kezd rendszeressé válni. Pedig igazán nem tudom mire föl van az a nagy arcocskád :)

  • yash

    senior tag

    válasz Aranygyerek #26 üzenetére

    Nezd, a szemelyeskedest mellozd! En azt mondom, amit tapasztaltam, es mondtak, emlitve minden egyes mondtatomban, hogy nekem mit mondtak, a szamlat naluk kell benyujtanod, tehat nem en vok hulye kettonk kozul, mert nem latsz a dolgok moge, de errol te tehetsz, nem en :) amit leirtam, az tapasztalat, de nem tudom kinek erzed te itt magad, hogy leminositsd a hozzaszolasom? :((( inkabb tanulj meg helyesen irni, az elso tagmondatod osszes szava hibas nyelvtanilag, aztan utana lehet adok a velemenyedre ;) meg ugy altalaban veve is... talan pont az ilyen szinvonal miatt halnak meg azok a betegek :( aki helyesen nem tud leirni 2 egyszeru szot ("Muszaly irnóm"), attol szegeny betegek mit varhatnak ugye... intelligenciaban van a kutya elasva emberek! :(

    [ Szerkesztve ]

  • Aranygyerek

    aktív tag

    válasz yash #37 üzenetére

    Igazad van ,semmit.

    [ Szerkesztve ]

    Privire válaszolni illik.

  • sasa311

    veterán

    válasz dabadab #28 üzenetére

    1600 milliárd... Milyen ütősen hangzik. (bár nemtudom honnan vetted az adatot)

    És ha azt mondom, hogy a GDP 6%-a? Úgy is ilyen "hűde" szám jön ki? A világ nyugati felén 7,5-10% közötti ez a szám. De még a Tótoknál is közel 8%. Érdekes...

    Amúgy belelátsz abba, hogy egy kórház mennyi pénzt kap ma Magyarországon? Mert könnyű elintézni azzal, hogy "szarul osszák el a forrásokat". A kórház annyi pénzel tud gazdálkodni, amennyit kapnak. És hidd el, azt már jól osszák el, csak semmire sem elég.

    Nemtudom, te pl. mit szólnál. hogyha nem kaphatnád meg a jobb (és drágább) gyógykezelést a kórházban. És nem azért, mert nem tetszik a pofád vagy szemét az orvos. Hanem, mert az OEP előírta, hogy mikor mit lehet.
    Így is rengeteg orvos mégis megcsinálja a drágább kezelést, mert tudja, hogy az olcsóbbtól nem lenne jobb a betegnek. Aztán persze tartja a hátát az OEP és a vezetőség felé és még ő lesz seggberúgva. Ebből persze a beteg semmit se érzékel, csak azt, hogy úr isten nincs elég nővér meg orvos /biztos épp kávéznak..../

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • sasa311

    veterán

    válasz Dany007 #35 üzenetére

    Nincs se orvos se ápoló.

    SOTE intézményekbe 20-30%al több orvos és ápoló elférne. De nincs olyan hülye, aki ma itthon orvosnak megy. Ha orvos lesz azt külföldön teszi, csak egy töredék itthon.

    Ilyen körülmények között a 3assal végzett orvos is kell, vagy pedig bezár a bazár, annál minden jobb.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • Rossi

    addikt

    válasz sasa311 #40 üzenetére

    És milyen jól teszik!

    Én azt mondom, minden diplomás meneküljön ebből az országból, ugyanis mégiscsak vicc, hogy nyugatabbra még kezdőként is a 10x-esét kapnám, mint amit kezdőként itthon kaptam... (Ez pedig nem légből kapott adat, egy szakmai újság szemléltette a fizetési viszonyokat)

    "Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

  • (Kolombusz)

    veterán

    válasz Rossi #41 üzenetére

    Érdekes, amíg jó volt az országnak, addig szerettük.
    Mióta nem megy jól az országnak, csak menekülünk.

    Nem visszás dolog ez egy kicsit?

  • dabadab

    titán

    válasz sasa311 #39 üzenetére

    "nemtudom honnan vetted az adatot"

    A 2007-es koltsegvetesi torvenybol.

    "És ha azt mondom, hogy a GDP 6%-a? Úgy is ilyen "hűde" szám jön ki?"

    Igen, szerintem a komplett GDP 6%-a az eleg nagy szam (egyebkent az OECD adatai szerint 2006-ban 8,3% volt, amivel megeloztuk a japanokat, a finneket, az ireket es a szlovakokat is).

    "A világ nyugati felén 7,5-10% közötti ez a szám."

    Igen, az USA-ban meg ~15% (ami miatt sirnak is az amerikaiak, hogy draga az egeszsegugy). De az a fejlett nyugat, ami nem csak azzal jar, hogy ott abszolutertekben tobb jut, hanem a koltsegvetes szerkezete is mas.
    Egyebkent meg az, hogy mire jot ebbol a koltsegvetesbol, az nem csak az ellatasi oldaltol fugg, hanem a t. lakossagtol is. Ha a polgarok egeszsegtelenul elnek, nem foglalkoznak a megelozessel, csak akkor mennek orvoshoz ha nagy baj van, a masik oldalon meg unalmas nyugdijas napjaikat azzal dobjak fel, hogy eljarnak beszelgetni az orvoshoz, akkor az pluszterheles az egeszsegugynek is. Ahogy az is, ha nem szuletik eleg gyerek, vagyis a nepesseg nagyobb resze lesz oreg, az oregek ellatasa meg draga.

    "És hidd el, azt már jól osszák el"

    Az a baj, hogy en ilyenekben nem nagyon hiszek. Minden bizonnyal vannak lelkiismeretes foorvosok meg igazgatok, akik tenyleg jol akarjak elosztani, es minben bizonnyal vannak koztuk olyanok, akiknek ez sikerul is - ugyanakkor tul sok olyat lattam mar, amikor vki tulzottan a sajatjaenak erezte a korhaz/alapitvany/stb penzet v eszkozeit.

    "Nemtudom, te pl. mit szólnál. hogyha nem kaphatnád meg a jobb (és drágább) gyógykezelést a kórházban."

    Kar a felteteles modert, teljesen egyertelmu, hogy sokszor nem a letezo legjobb ellatast kapja meg az ember: nyilvanvalo, hogy nem lehet minden beteg melle egy Dr House-t rakni vegtelen koltsegvetessel - legalabbis akkor, ha az ember nemi tavolsagbol szemleli az ugyeket. Egyeni szinten persze ez joval maskepp nez ki, baromira nem is irigylem az orvosokat, akik kenytelen naponta a szukos lehetosegek korlatait feszegetni, respekt nekik.

    DRM is theft

  • sasa311

    veterán

    válasz dabadab #43 üzenetére

    Én egyenlőre SOTE intézmények költségvetése alapján tudom azt mondani, hogy a legtöbb helyen annyi pénzt kapnak az államtól, hogy már lopni sincs mit.... Ez a szomorú valóság.

    Abban igazad van, hogy ebbe sokminden belejátszik, de a legtöbb ilyen tényező csak időt (abból is háziorvosit) csesz el, nagymennyiségű forrást nem.
    Azzal se feltétlenül tudok egyetérteni, hgoy az a nagy megterhelés, hogy a magyar csak akkor megy orvoshoz, hogyha muszáj. Teljes lakosság szűrővizsgálata többet emésztene fel, mint ez a helyzet. Ha 10 emberre jut egy krónikus beteg (ahogy hála isten azért nem :) ) még akkor is többe kerülne a rendszeres vizsgálatuk.

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • isti84

    csendes tag

    válasz Mr.Csizmás #21 üzenetére

    Szia!

    Igazad van, nem a MÁV dolgozoi nem veszik fel a munkát csak a VDSZSZ. De gondolom a váltókezelő, a bakter, a műszakis az nem MÁV alkalmazott. :))

    István

    Kockák előre!!! :D

  • isti84

    csendes tag

    válasz Rossi #41 üzenetére

    Ez is igaz, de akkor ki marad? Már elnézést, de Ali Ben Kuka? Ismerek sok nem magyar orvost aki jó szakember, de mihelyt lejár a gyakorlati ideje hazamegy. Majd jön a közvetlen-keleti-szomszédoktól orvos? No azt inkább ne. Legyen az egy kutyaütő orvos, de legyen hazai termés. Hozzáteszem nem vallok jobbos nézeteket.

    Vagy ha mindenki elmegy aki diplomás ki marad? Hisz szakmunkás sincs. Ki javítja majd meg mondjuk a gázkészüléked, vagy a villenyt ki fogja vezetni, stb... Csak nem gondolod hogy ebben a mai "magyar" világban majd egy diplomás programozó fogja neked kicserélni a nyomószelepet?

    Bocs elkalandoztam a témától.

    Én azt mondom ha mindenki elmegy nem marad itt csak, az amitől menekült. S egy igazi magyar szíve mindig vissza fogja húzni kicsiny hazánkba.

    Ezzé tettük. Most már javítani kell rajta.

    István

    Kockák előre!!! :D

  • buherton

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz isti84 #46 üzenetére

    Gyulán már román ápolók is dolgoznak szám számmal.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • yash

    senior tag

    válasz isti84 #46 üzenetére

    Ez egy nem jo hozzaalllas, amit csinalsz. Elmondanam, hogy azok a magyarok, akik kimennek, rendszeresen mennenek haza (koztuk vagyok en is), csak tudjuk, hogy mi otthon a helyzet! En nagyon szivesen koltenem el magyarorszagon a penzem (a telefonom pl direkt onnan rendeltem meg, hogy tudjon magyarul is!), ha azt kapnam erte, amit varok. De erre nincs garancia az otthoni mentalitas miatt. Es megnyugtatlak, a diplomas programozo elobb csereli ki neked a gazt, mint a szomszed neni, ha megkered ra, nyilvan nem azert diplomas, mert annyira sik, hogy egy ilyen aprosagban onzo lenne a sajat idejet nem kimelve. Harmadreszt, at kellene gondolnod ezt a bevandorlos dolgot... ha megfigyeled, az vilagon a legjobban az USA-nak megy a szeker, es miert? mert ott a legnagyobb a diverzifikacio, tehat az emberek nemcsak hogy egymasra vannak utalva, de egyenesen ez a termeszetes! europa sajnos ilyen szempontbol (is) le van maradva. igenis jojjenek a kulfoldi orvosok hozzank meg szakmunkasok, ne a borszin kulonboztesse meg az embereket, hanem a szakertelem es a tudas! mondok peldat: magyar lediplomazik, kimegy, mert ott jobban keres, es elismerik a diplomajat. na most, ha romaniabol is akar, atjon hozzank egy orvos, mert ugy erzi hawaii, azt azert csinalja, mert ugy erzi, motivalva van (a negativ kivetel mehet haza termeszetesen!). tehat, a beteg ugyanazert a penzert jobb elatast kap, tobb kedvesseget, stb. azt pedig, hogy ki surmo a beteggel es ki nem, nem fogja a nemzetseg meghatarozni, mint ahogy magyar apolo/orvos is lehet ugyanakkora bena, mint kulfoldi, azzal a kulonbseggel, hogy nincs motivalva.

  • citkar

    addikt

    válasz yash #48 üzenetére

    részben igazad van

    de azt hiszem nálunk többet költenek orvosképzésre
    egy félév több mint másfél millió forint azt hiszem és 12 félév az egyetem
    ennyi pénzt beleölsz vkibe...majd itthagyja az országot s jön helyette vki, akit fele ennyiből oktattak
    ha a külföldi orvosok tökéletesen megfelelnek, abba kell hagyni a képzést, mert túl drága (van ilyen ország aki inkább elcsábítja az orovsokat, mint képezzen)

    Itt fölöttem sokan szidták az orvosokat, ápolókat, emberség hiánya miatt. Mivel itt is emberek dolgoznak előfordul minden féle, s mivel kevés a pénz, idő a munkára, 8 óra helyett 9-10 óra meló naponta, fizetetlenül stb. egy idő után könnyen belefásul az ember. Ha évek óta nem tudott nyaralni, egyáltalán pihenni pár hetet és sorolhatnám bizony könnyen kiég bárki. Teljesen ezt megszüntetni nem lehet, de jobb rendszerben sokkal kevesebb lehetne. Na meg, bárkinek lehet rossz napja, nem tudhatjuk, h miért volt épp ideges valaki, ők is emberek. Természetesen van olyan aki valóban kevésbé alkalmas emberekkel való foglalkozásra, gyógyításra...nehéz kiszűrni előre.

    A mai rendszer sok sebből vérzik, nem látják át rendesen, nem mernek hozzányúlni, az utóbbi 5 év "reformjait" általában leépítésnek hívják, de a helyes kifejezést a "gyilkosság" sokak szerint. Megnéznék néhány közegészségtani mutatót, biztos vagyok benne, hogy a várható élettartam, bizonyos betegségek mutatói romlottak, hamarabb halunk meg, vagy többen egy adott betegségben, mint korábban.

  • Dany007

    veterán

    válasz citkar #49 üzenetére

    háát ez az, 1,5 millát költenek félévente a taníttatásra, aztán kimegy külföldre.
    Na de miért megy ki? Vajon miért? Talán azért mert a 10x annyit fizetnek neki ugyan azért a munkáért sokkal színvonalasabb környezetben.
    És igen, ahogy Isti is írta, minden igaz magyart hazahúz a szíve, de ha választhatnál a havi 80 és a havi 800 ezer között, akkor szerintem egyértelmű a válasz...

    Szal tök mind1 mennyit költenek az orvos képzésre, - ha tényleg jó orvos - , akkor is kimegy külföldre a 8-10x-es fizetésért.
    Ha nekem nem lenne b.nőm, aki minden áron itthon akarna maradni, és lenne kicsit konkrétabb lehetőségem, egy percig se hezitálnék, hogy kimenjek vagy ne....

    El kell ismerni és fogadni, hogy az emberek pénzből élnek. Az orvosi szakma pedig egy speciális része az általánosságban vett munkának. Ugyan is ott a munkás / dolgozó (orvos) közvetlenül is fele a beteg életéért! És nem egy estében függ a beteg élete az ő munkájától.
    Mert hát ha én elcseszek valamit, abba nem hal bele senki, de ha egy orvos akkor annak súlyos következményei lehetnek... Azért ez valamilyen szinten egy állandó erős stressz lehet nálunk... szerintem...

Új hozzászólás Aktív témák