Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz antikomcsi #37 üzenetére

    Gondolom arra találták ki, hogy megvetted a CPU-t (Nem, nem a legerősebbet, a legjobb ár/érték arányút, vagy majdnem a legolcsóbbat) Aztán rárakod a legolcsóbb hűtőt olyat ami jobb napokon tudja a 50W-ot ha hideg van a szobában és a csillagállás is kedvező. Ha ezt TDP keret állítgatása nélkül tennéd, akkor pár másodperc erejéig elmenne 65W-ig, aztán leszabályozná magát az Excel FKERES-e alatt arra a szintre, amit a hűtőventillátor max hangerőn még el tud vezetni. Ha beállítod a TDP-t 65W-44%-ra, akkor sosem hajtatod ki max hangerőre a hűtőventilátort az FKERES alatt.
    Passz, hogy mi van akkor, ha csak egy nagy 50W hűtőbordád van és nincs ventilátor, és úgy küldöd meg 65W-ra. Persze a CPU-nak nem gond, leszabályozza magát, csak kérdés, hogy mennyire? Az első időben tuti nem 50W-ra, hanem az alá, mert meg kell várnia, míg a hűtő elvezeti a többlet hőenergiát, s feltételezem, hogy ezt ventillátor nélkül nehezebben teszi(?) Nem vagyok hűtő szaki. Tudom 50W-50W, de a passzív hűtőborda nagyobb, nehezebb, több hőt tud hirtelen magába szívni, azt több idő leadni...
    Szóval szerintem más a karakterisztikája, s lehet, hogy percekig 65W után nem 50W hanem inkább 20W a max teljesítmény.

Új hozzászólás Aktív témák