Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz Somatom #21 üzenetére

    ja... eladom a pesti panelt 22 milláért "menekülős áron" és veszek Ózdon 1,5 milláért másik panelt...
    és
    a, verzió: túrom a földet, őszre lesz 1 zsák hagymám, 3 zsák krumplim, - addig 2 x végigvonul a járvány...
    b, verzió: a fővárosi munkahely és lakás felszámolása után elhelyezkedek a hangonyi Tsz telephelyén működő 3 alkalmazottas Kft-nél netto 105.000-ért... és pislogok tovább...
    Zalában, Borsodban, Nógrádban, Nyírségben fele a jövedelem, és szinte minden egy árban van, vagy drágább, mint Pesten... Szóval, ha nem a földet túrod, hanem eljársz dolgozni munkahelyre, akkor ugyan az a szitu, mint ha pesti lennél...
    Ha a földet műveled és a "háztájit"... akkor van esélyed, csak időd nincs...

    Ahhoz, hogy "háztájiban" megtermeld a saját kertedben a 4 tagú család éves élelmiszerét ahhoz heti 45-50 munkaórát legalább bele kell fektetni... Az azt jelenti, hogy egy felnőtt ember gyakorlatilag nonstop a kertet műveli... kell egy 1400-1800 nm-es termőföld... (a garázs helye kevés) (és ebben az állatok takarmány megtermelése nincs benne, azt ezen felül kell, vagy megvenni).

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz Somatom #27 üzenetére

    nem, nem nyafogok... osztottam, szoroztam, átgondoltam mi a reális, a kivitelezhető...
    ez nem "túlélő harc" szerintem, nem is annak készül, ha az lenne, más eszközöket szereznék be...
    Viszont egy reálisan várható 2-3 hetes részleges karantén kevesebb megterhelést jelen, ha az ember nagyjából felkészül, és némi tervet készít, nem akkor kapkod, amikor itt a baj...

Új hozzászólás Aktív témák