Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szipipeti

    csendes tag

    Kérdés:
    feltételezve, hogy hazánkat is konkrétan eléri a fertőzés ... el fogja, nincs kivétel...
    és elkezdődik a helyi tovább fertőződés... el fog..
    és a hatóságok különböző korlátozásokat vezetnek be.. (mert be kell, ha ideér a "cucc")...
    ..

    A hatóság mennyivel előtte fog szólni, hogy ... "akkor most ,se ki, se be senki se..."
    (Mert ugye a (ennek a ) járványnak a terjedésének egyetlen (jelenleg használható) ellenszere van, a részleges, vagy teljes karantén...
    Szóval: a karantén elrendelésétől kezdve mennyi időd lesz "bevásárolni"...?
    Én feltöltöttem a készletet, kb 2-3 hetet "kihúzunk" a panelban, úgy is, hogy nincs áram, (hűtő), és gáz (tűzhely - főzés, vízforralás...
    Viszont nem 2-3 órám lesz (ha lesz) beszerezni a dolgokat...
    Ja: a boltos, a benzinkutas, a buszsofőr, a "kisáru" szállítós is karanténban lesz...
    Felmentést a katonák, rendőrök eü-s dolgozók, önkéntesek ect... kapnak...
    Lehet, hogy a "főni" okosabb, mint az olaszok "főni"-je, vagy a kínaiak "főni"-je... De a vírust ez nem érdekli...

    Nagyszüleim emlékeztek az első, sőt szüleim a második világháborúra, átéltek néhány "padlássöprést" éltek az 56-os események alatt...
    Tanítottak néhány dolgot...
    És, hogy mi után mi következik...
    Ez így működik pár ezer éve...
    Persze lehet, hogy van aki jobban tudja...

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz UnA #22 üzenetére

    Tisztában vagyok a vesztegzár fogalmával és működési módjával...
    2.000.000 millió embert nem lehet zabáltatni "csak úgy" a fővárosban...
    Ha nem hagyhatod el a körzetet, nem tudsz a piacra, boltba menni..
    Ha oda mégis "elengednek", ergo mint Vuhanban, hogy kétnaponta a család 1 tagja kimehet... akkor még mindig kérdés: mit tudsz beszerezni a boltban? Ki tölti fel a boltot? Lesz eladó a boltban? Rájuk is vonatkozik a karantén.,..
    Szóval aki "előre tervez" van egy pici, (még1x); "pici" előnye...

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz Somatom #21 üzenetére

    ja... eladom a pesti panelt 22 milláért "menekülős áron" és veszek Ózdon 1,5 milláért másik panelt...
    és
    a, verzió: túrom a földet, őszre lesz 1 zsák hagymám, 3 zsák krumplim, - addig 2 x végigvonul a járvány...
    b, verzió: a fővárosi munkahely és lakás felszámolása után elhelyezkedek a hangonyi Tsz telephelyén működő 3 alkalmazottas Kft-nél netto 105.000-ért... és pislogok tovább...
    Zalában, Borsodban, Nógrádban, Nyírségben fele a jövedelem, és szinte minden egy árban van, vagy drágább, mint Pesten... Szóval, ha nem a földet túrod, hanem eljársz dolgozni munkahelyre, akkor ugyan az a szitu, mint ha pesti lennél...
    Ha a földet műveled és a "háztájit"... akkor van esélyed, csak időd nincs...

    Ahhoz, hogy "háztájiban" megtermeld a saját kertedben a 4 tagú család éves élelmiszerét ahhoz heti 45-50 munkaórát legalább bele kell fektetni... Az azt jelenti, hogy egy felnőtt ember gyakorlatilag nonstop a kertet műveli... kell egy 1400-1800 nm-es termőföld... (a garázs helye kevés) (és ebben az állatok takarmány megtermelése nincs benne, azt ezen felül kell, vagy megvenni).

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz Somatom #27 üzenetére

    nem, nem nyafogok... osztottam, szoroztam, átgondoltam mi a reális, a kivitelezhető...
    ez nem "túlélő harc" szerintem, nem is annak készül, ha az lenne, más eszközöket szereznék be...
    Viszont egy reálisan várható 2-3 hetes részleges karantén kevesebb megterhelést jelen, ha az ember nagyjából felkészül, és némi tervet készít, nem akkor kapkod, amikor itt a baj...

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz t72killer #30 üzenetére

    persze, igazad van, életem első felét részben kisvárosi panelban és falun éltem le, második felét fővárosban... Van rálátásom...mindkét verzióra...
    Teljesen tisztában vagyok, azzal, hogy mikor kell kelni, és mennyi munka 2 tehénnek megkaszálni az éves adagot a rendes munkahely (vasgyár 2 műszakban) - mellett (+ a napi két fejés) + suli...
    És látom az előnyét és a hátrányát a fővárosi életnek is...

Új hozzászólás Aktív témák