Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz finest #6 üzenetére

    Igaz a tiszai cián szennyezés elég durva volt. De ennek ellenére is a felszíni vizek jó minőségűek, vízügyi hatóságok szerint. Rákról pedig nem tudok nyilatkozni nem vagyok orvos. Amit nálunk odaadnak az állatoknak gabonát azt az EU-ban még vígan bele teszik a kenyérbe. Hozzá teszem, hogy apám földműveléssel foglalkozik. Gondolom még nem ettél spanyol kukoricát, vagy német paradicsomot. Ha már a nyersanyagnál vagyunk. Bakonyban található Európa legnagyobb bauxit lelőhelye, és nagyon sok kiaknázatlan földgáz kamrák vannak alattunk. Ha így haladunk nem lesz kinek jönni a Mediterrán térségből :D . Elsivatagosodást le lehet lassítani, de nem is tesznek ellene semmit, akkor is soká lesz, amíg terméketlen lesz. Ez nem felértékelés, ezek tények. Nem tudom miért kell mindig abban a hitben lenni, hogy ami a miénk az csak és kizárólag rossz lehet.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz finest #6 üzenetére

    "Szerintem összefügg vele, h nálunk a környező országokhoz képest is rettentő magas a rákos megbetegedések száma."

    Az okokat keresd inkább a dohányzásban, ugyanis itthon a legnagyobb egész Európában a dohányzó felnőttek (18+) aránya (kivéve Oroszországot, de ez csak részben Európa). Ez az arány egyébként több mint 50%. Ha kombináljuk azzal, hogy 10-ből 8 esetben a dohányzás felelős a tüdőrákért (férfiaknál 9 esetben, nőknél 7 esetben), akkor már érthetőbb a dolog. Ráadásul kizárólag passzív dohányzás miatt kétszer annyian halnak meg itthon évente, mint közlekedési balesetben. Megdöbbentő, ha belegondol az ember, és elkezdi firtatni a dohányosok felelősségét mások haláláért.

    ***

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz finest #6 üzenetére

    Lehet, hogy a global statisztika szerint global warming van, de a saját tapasztalatom szerint meg évek óta pont, hogy nincs, azaz, hogy inkább cooling van....legalábbis itt ..helyileg.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák