Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz janeszgol #9 üzenetére

    Gondolj bele mennyi másológépet vehettek, hogy ezzel a 4. helyre feltornázták magukat a K+F-re legtöbbet költő vállalatok közé. Bevétel arányosan a 2. voltak 2018-ban ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz jacis #12 üzenetére

    Mint átlagfelhasználó ez pont nem érdekel. De ettől az alap állítás nem igaz. Nem másol hanem fejleszt. Én szeretném ha maradnának és lenne értelmes verseny a nagyok között.

    Persze megértelek ez az "állami pénzelés" tényleg szemétség. Remélem a Microsoft nem azért lett az ötödik mert eladta a hadseregnek pl. a Hololenst és az Alphabet az első, mert szintén fejleszt, fejlesztett(Maven 2019-ig) a hadseregnek. A hadsereg mögött a világ egyik legnagyobb országával.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Giovan! #24 üzenetére

    Tényleg sikerült tisztázni és a fellépés is jól sikerült. A Huawei mobiltelefonok szép lassan "kiszorulnak" az európai piacról az 5G hálózat pedig ahogy látjuk nem. Mi átlag felhasználók ezzel valóban "jobban" jártunk, mintha ez fordítva történik meg, ja nem. Ha a mobiltelefon nagyobb nemzetbiztonsági kockázatot rejt mint a 4G/5G hálózat akkor Trump valóban jól csinálta, mert ahogy olvasom a Huawei nagy szeletet kap az eu-s hálózatok kiépítéséből.

    Nagyon helyesen pl. a 3 legnagyobb német mobilszolgáltató is közös eu-s szabályokat javasol, többek között a beszállítók hozzák nyilvánosságra a fejlesztésekben alkalmazott szoftvereik forráskódját. Ezt pl. a Huawei támogatja és betekintést nyújt a dokumentációkba, az Ericsson és a Nokia viszont ellenzik ezt a javaslatot.

    Bár ahogy látom ez egy parttalan vita. Továbbra is a háttérhatalom a legfontosabb vitatéma és nem maguk a készülékek vagy azok ellehetetlenítése.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Giovan! #31 üzenetére

    "Egy diktatúra alattomos férge a Huawei ami..."
    Valóban nem beszélt senki ilyesmiről.

    Sajnos ezek továbbra is az azt hiszem, azt gondolom válaszok. Érthetően megemlitik több cikkben, nyilatkozatokban a forráskódokba való betekintést, a licenc eladásokat, a "biztonsági" központ létrejöttét és ez csak egy kis része a kockázatok felszámolásának. De legalább beszélnek róla, ötletelnek, javaslatokat tesznek és nagyon helyesen törvényes keretek közé akarják ezt az egészet terelni, nem csak annyit szajkóznak, hogy nemzetbiztonsági probléma, nemzetbiztonsági probléma. Az is megfordult a fejemben, hogy lehet nem is ostobák ezek az eu-s államok, hanem jobban ismerik Amerikát, a hálózati kiépitéseket és a kémkedés mikéntjét mint mi egyszerű halandók. Áh nem ez badarság...

    Helyes mederbe kell terelni a dolgokat nem mindig lesöpörni mindent és mindenkit a térképről. Szerintem :)

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #88470784 #62 üzenetére

    Hmm most arról a Microsoftról van szó amelyik kereskedik/dett az amerikai hadsereggel és a Huawei-el is egyszerre? ;]

    Ők kapnak kereskedelmi engedélyt, szegény gránátalma exportőr pedig nem. Mondjuk jogos az mégiscsak egy fegyver...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Giovan! #84 üzenetére

    Szerintem a kollégának (nekem) nem kellett értenie miért nem foglalkoztok a nyugati multik állami támogatásával inkább, mert nem erről volt szó. Próbáltam egy állítást (Huawei másol) árnyalni azzal, hogy célozgattam a K+F re fordított összeg méretére. válaszul megkaptam, hogy ez nem nagy szám, mert a kínai állam pénzeli a céget. Oké akkor nem nagy szám, de:

    Idézett komment:
    Persze megértelek ez az "állami pénzelés" tényleg szemétség. Remélem a Microsoft nem azért lett az ötödik mert eladta a hadseregnek pl. a Hololenst és az Alphabet az első, mert szintén fejleszt, fejlesztett(Maven 2019-ig) a hadseregnek. A hadsereg mögött a világ egyik legnagyobb országával. Idézet vége.

    Ha a Huawei a 4. mert Kína pénzeli és a Microsoft az 5. mert a USA pénzeli, akkor a tőzsde megemlítése a téma kapcsán irreleváns, de legalábbis nem kapcsolódott közvetlenül a beszélgetés menetéhez mert az alap tézist nem cáfolta meg.
    A válaszom (talán nem elég egyértelműen de) továbbra is arra vonatkozott, hogy a Huawei fejlesztéseit elbagatellizáljuk, mert arra a feltételezésre alapszik, hogy az állam besegít, míg más érdemeinél esetleg nem probléma ha az állam besegít. Én értem ,hogy az egyik átlátható a másik pedig nem és ez szerintem sem jó így. De pont erről van szó még mindig, az egyikről tudjuk a másikról pedig (mi halandók) sejtjük, de tényként kezeljük.

    Bocs ha kicsit katyvasz lett ,de sokszor átírtam. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Giovan! #86 üzenetére

    "Én értem ,hogy az egyik átlátható a másik pedig nem és ez szerintem sem jó így. De pont erről van szó még mindig, az egyikről tudjuk a másikról pedig (mi halandók) sejtjük, de tényként kezeljük."

    Szerintem MEGÉRTETTEM MÁR.

    De ennek így nincs értelme, leírtam ,hogy mire reagáltam felesleges kiragadni egy mondatot és azon lovagolni. Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy a K+F "sikereit" kár elbagatellizálni (hiába kanyarodtunk el, erről volt szó eredetileg) mert nem tudjuk, hogy az erre szánt összeg profit arányos e vagy sem. És amíg nem tudjuk az igazat addig azt is feltételezhetjük, hogy az.
    Ennél messzebb nem mennék már a témában mert erősen feltételezésekre épül.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Új hozzászólás Aktív témák