Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hopkins95 #36 üzenetére

    nekem pl. külön erőfeszítésbe került, hogy ne maradjak ki fontos dolgokból az egyetemen amiatt, hogy a tisztelt diáktársak zöme facebook mániákus volt.

    "Amúgy meg nem tudom milyen jogon gondolják egyesek, hogy megmondják egy magáncégnek, hogy mit csináljon": (engedd meg, hogy keverjem a személyes névmásokat :) ) én, mint internet szolgáltató, magáncég vagyok. egy rakás jogszabály vonatkozik rám, kezdve attól, hogy ha minden előírást be akarok tartani, akkor nem tudok 120 oldalnál rövidebb előfizetői szerződést írni. Ami, szerintem, nonszensz, azt teljesen kizártnak tartom, hogy egy érdeklődő leüljön az ügyfélszolgálaton és elolvasson 120+ oldalt és eldöntse, hogy az alapján akar-e szerződni.

    A magyar telefontársaságok mindegyike magánkézben van. A vízközművek, áramszolgáltatók is magánkézben vannak az országok zömében, évtizedekig nálunk is ott voltak. A vasút magánkézben van. A tömegközlekedési vállalatok mind magánkézben vannak. Az élelmiszer-ellátási lánc elemei magánkézben vannak.

    mégis mindnek megmondják, hogy mit csináljon. Miért a facebook legyen a kivétel ez alól?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Samott

    addikt

    válasz Hopkins95 #55 üzenetére

    A kozmu fogalmanak semmi koze ahhoz, hogy az adott szolgaltatas az allami vagy magankezben van-e. Ez itthon a "villamosenergia, földgáz, távhő és víz" szolgaltatokat takarja. Ezek kozt volt magantulajdonu ceg is. Kozmuvekre speci szabalyok vannak: adott teruleten kizarolagossagot kapnak es el kell latniuk mindenkit. Na ilyen elvaras, szabaly internetszolgalatatas es plane facebook kapcsan nincs.

    (There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Hopkins95 #55 üzenetére

    Gyengébbek kedvéért: nincs olyan cég, hogy MÁV vasúttársaság.
    van pályaüzemeltetés, a néhai vontatási főnökséget úgy hívják, hogy máv trakció, van teherszállítás (osztrák tulajdon, nem magyar), személyszállítás, stb.
    A bkk nem tömegközlekedési vállalat. A bkk közlekedésszervező cég.

    "Amúgy meg ha van egy saját cégem, akkor te milyen jogon jössz hozzám és szabod meg nekem, hogy mit, kinek és mennyiért adjak?": én konkrétan semmilyennel, viszont a felügyeleti szerveknek van erre jogköre. Például rezsicsökkentést is előírtak nálunk.

    A facebookkal pedig az is probléma, hogy az esetek többségében nem megállapodások alapján lopta a tartalmakat, hanem önhatalmúlag. Csinálhattál bármit, a facebook ugyanúgy letöltötte a tartalmaidat, mint egy átlag olvasó.
    Ja, a facebook ajtót mutathat nekem, meg a kormányoknak is, azután ha túl sok mindenkinek mutogatta az ajtót, akkor majd jól pofánverik érte, hogy arrólkódul. Jelenleg ez utóbbi van műsoron.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák