Új hozzászólás Aktív témák

  • Neil Watts

    veterán

    Sziasztok!

    Hosszú leszek. :)

    "Van benne érdekes infó is, vagy csak marketingrizsa, amiből úgysem lesz semmi (mint anno a MinWinből és a WinFS-ből)?

    ps: Mielőtt jönnének a kövek úgy értem, hogy egyikből sem az lett, aminek eredetileg beharangozták. De felhozhatnám akár a SteadyState-et is."

    Hát igen Penge, ezt már megszokhattuk, hogy csak vagdalkzol, de bővebben nem fejtem ki mire gondolok, mert még banolnak, az meg nem éri meg.
    Mindíg ezel jössz, hogy marketing rizsa, meg ebből nem lett, abból nem lett semmi.
    Fejlesztettél már rendszert? :F
    A másik oldalról megnézve: Szerinted jó stratégia az hogy pl. az Ubuntuba (direkt hoztam a példát!) belerakták az ext4 fs-t még erősen beta korában, es azóta azt folytatják, hogy minden második főverzióban egy beta fs lesz az alap?

    A MinWin... na igen. Mindenki azt hitte, hogy az lesz a Windows7 alatt dolgozó kernel.
    Ez több okból nem lehetséges:

    1. Ez egy tanulmány, amit a Microsoftnál belső tesztelésre adtak ki, jelenlegi állapotában használhatatlan lenne ilyen célokra.

    2. Ebből véleményem szterint sokat nem profitálna az átlagfelhasználó, ennek sokkal inkább szervereknél lesz jelentősége, felépítése miatt.

    "Régen a Win diktált most meg az Eppöl?"

    Hm? :F
    Ezt nem értem.
    Az megint más dolog, hogy minden hírnél van egy pár ember aki felhozza az Applet példnak.

    "Nem "hagyhatják" a k.almát, mert az pont az eltérő hozzáállás miatt növekszik a cég az egekig.
    Az MS-nek is kell a sok dollár, akár jó az irány, akár nem..."

    Egekig... arra gondolsz, hogy 0,0000000000000000000001%-al megeőzte az Apple a Microsoftot? hehe. Most ha megnezned akkor megint a "rendes" értékeket látnád szvsz.
    Szerintem jó az irány. Az évekkel ezelőtti üzletpolitikához képest mindenképp. :)

    "ezek aztán roppant fontos dolgok ám, azt csinálnák meg hogy a rendszer file-kat ne lehesseen már csak úgy törölni (windows mappa,system 32 stb...),le kéne ezeket védeni!!!
    A user még véletlenül se nyúljon bele, vagy pl a boot ini file-t se lehessen törölni,átírni és hasonló finomságok....Na ezeket kéne megcsinálni...."

    Egy ! is elég lesz. :)
    Nekem nem engedi bekapcsolt UAC-lal. Biztos nálam van a hiba. :D
    boot.ini Vista óta nincs, azaz lassan 5 éve.

    "Ja win 7 probléma,,már több fórumon is olvastam és nálam is jelentkezett egyik napról a másikra: egyik este semmi baja majd másik este leállítom a gépet,lekapcsol mindent és 5 mp múlva újraindul!!! WTF?? :Y
    Ez volt kb 3-4 napig, most megint normálisan leáll....

    WIN8 : FÁK!!!!"

    Nálam ilyen nincs Win7 Professional alatt. :F
    Amúgy erre gondoltál? FÁK :D

    "Nem nagy újdonság az arcképről való felismerés és bejelentkezés, az Asusnak már van ilyen programja, meglehetősen jól működik a notimon."

    Ez az?

    "a hozzáállással nincs semmi baj, az eddigi hozzáállásukkal 95%-os részesedésen vannak vagy 15 éve. azt rühellem, hogy kijön egy fehér notebook, megjelenik egy nagyképernyős érintőtelefon, bemutatnak egy all in one PC-t és rögtön jönnek a hírek, hogy "a zepöl mintájára". még azt a szaros WP7-est is a kurva ájfónjukhoz hasonlítják, holott annyi a közös bennük, hogy ujjal kell nyomogatni.

    egyébként meg minden reményem ellenére valószínűleg sosem lesz "Microsoft PC" pedig azzal végre megmutathatnák, milyen egy igazán jól összefőzött MS rendszer. de nekik alapvetően más az üzleti stratégiájuk - ezért sem értem ezt a folytonos hasonlítgatást."

    +1!
    Microsoft PC-nek én is örülnék. :)

    "áruld már el, te hogy törölsz "csak úgy" rendszerfájlokat? nekem az istennek sem engedi.

    boot.ini lassan 5 éve nincs. (egyébként miért ne nyúlhatna már bele?)

    wtf? mondjuk kékhalál. eseménynapló. tudod, ami a Mac-ben nincs."

    BSOD-ot utojára hibás driver miatt láttam. :D

    "Elvileg lelehet, csak reboot után kéri a rendszer lemezt és újra rakja.
    mod: a user errort amúgy sem lehet 100%-ig kizárni."

    :Y Na én ilyet Windows 98-nál láttam utoljára, az pedig nem most volt.

    "érdekes amit irsz,ebből látszik hogy macet max fényképen láttál.
    komolyabb naplózás van mint windowson.
    lyaaaa hogy lognak hivják mert posix/unix :D

    Windows vs Unix (mindkettő kereskedelmi sw) háború folyik kb 20 éve,a Unixnak van kb még plusz 20 év előnye lásd 40 éves a Unix :D
    Szóval a keep simple is stupid elv jobban bejön a népeknek,meg hát jóval kevesebb pénzből több szolgáltatást nyújt az apple,ha nem gamerpisti vagy."

    Ja! A POSIX-os könyvtárstruktúra alatt sok minden van a /var/log/messages-ben, csak az földi halandó számára érthetetlen. :)
    Meg egy Kernel Panic-ot jól lehet debuggolni, tenyleg :D
    Jobban bejön a népeknek? Akkor ezért van még mindíg 1,5%-on a Linux (ha már UNIX-leszármazottakról van szó) :D
    Jóval kevesebb pénzből? :D Tényleg! :DDD
    Nézd meg a mai hardver árakat, és számolj!

    "Macen sok dolog nincs, de akkor fizesd ki a 300 rugót érte.

    Ha erre van pénzed, senkisem tart vissza."

    Ha csak 300 lenne... de még ennél is sokkal több. :(

    Vége!

    MOD: Sok a smiley, bocsi!

    Üdv. core2

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák