Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Neil Watts #52 üzenetére

    "Van benne érdekes infó is, vagy csak marketingrizsa, amiből úgysem lesz semmi (mint anno a MinWinből és a WinFS-ből)?
    ...

    Mindíg ezel jössz, hogy marketing rizsa, meg ebből nem lett, abból nem lett semmi.
    Fejlesztettél már rendszert?

    nem akarom Penget vedeni, de nem kell valakinek rendszert fejleszteni ahhoz hogy lassa, a sok eve igergetett, hatalmas ujitasnak beharangozott fejlesztesek nem jelentek meg. anno a Vista elott verte a mellet a ms a winfs-re meg volt meg valami hatalmas nagy dobas, ha megfeszulok sem jut eszembe mi volt az. hol van most, ennyi ev utan a winfs? pedig az otlet nem volt rossz

    A másik oldalról megnézve: Szerinted jó stratégia az hogy pl. az Ubuntuba (direkt hoztam a példát!) belerakták az ext4 fs-t még erősen beta korában, es azóta azt folytatják, hogy minden második főverzióban egy beta fs lesz az alap?
    nem tudom mikortol lett Ubiban default az EXT4, de ha ezt valasztottak, gondolom azert mar stabil es megbizhatoan hasznalhato volt. Legalabbis en nem emlekszem hogy barhol is talalkoztam volna ebbol adodo problemakkal (igaz, nem hasznalok Ubuntut, de nagy hangja lett volna ha emiatt osszezuhan a FS).

    Az megint más dolog, hogy minden hírnél van egy pár ember aki felhozza az Applet példnak.
    igen, itt pl. moonman emlegeti folyamatosan :DDD

    Ja! A POSIX-os könyvtárstruktúra alatt sok minden van a /var/log/messages-ben, csak az földi halandó számára érthetetlen.
    mi erthetetlen benne? ott vagy hogy pontosan mikor, mi tortent, reszletes leirassal. vagy az a baj, hogy nem '25-os szamu hiba tortent' van ott? :D en szeretem latni, hogy pl. azert szenved a masolassal, mert a pendrive-on bad sectorok jelentek meg, hogy ki lepett be tavolrol a gepre, stb.

    Meg egy Kernel Panic-ot jól lehet debuggolni, tenyleg
    azon nem nagyon van mit debugolni. kernel panicot a 7-8 Linuxos evem alatt egyszer lattam, mikor nekialltam eletemben eloszor kernelt forditani kivancsisagbol, es kifelejtettem a root filerendszert belole :D

    Jobban bejön a népeknek? Akkor ezért van még mindíg 1,5%-on a Linux (ha már UNIX-leszármazottakról van szó)
    szerintem inkabb OSX-rol van szo. ami valoban jobban bejon a nepeknek (ld. pl a 'megeri mac-re valtani' blogot, nagyon erdekes latni ahogy (foleg Bog eseteben) a kis tulzassal 'kezzel-labbal kapalozas' meg 'nemszeretem'-bol hogyan lesz 'ez nagyon jo' meg 'szeretem')
    amugy aki meg eddig a MacBookPro-m ele ult, mindenkinek piszkosul tetszett (maga a vas es a rajta futo OSX is), szoval valami csak lehet benne :)

    Jóval kevesebb pénzből? Tényleg!
    Nézd meg a mai hardver árakat, és számolj!

    ez mar rengetegszer atragott tema. az Apple valoban nem olcso, Magyarorszagon meg foleg horribilis arai vannak, de egy ugyanolyan felszereltsegu, minosegi PC-nel nem sokkal dragabb (USA-ban/Kanadaban pl. egy arkategoria)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Neil Watts #52 üzenetére

    ext4 stabil kiadás: 2008. október 21. Ubuntu 9.04>2009. április 23. ebben csak lehetőség. Ubuntu 9.10>2009. október 29.>ebben alapértelmezett (bár - ugye - akármi más is választható). egy évvel a stabil kiadás megjelenése után. szerinted ez kapkodás?
    az Ubuntuban az az alap, hogy kétévente van LTS, kiforrott cuccokkal, két évig meg kísérletezés. de nem kell használnod a közteseket sem). és igen, jó stratégia. én VBoxban a Maverick Meerkat-ot már btrfs-re teleptettem újra. mindemki fikázta az Ubuntut, minek a gyors indulásra gyúrni. de aki nem a gépével él, azt nem érdekli, hogy a "kávé elkészítése alatt úgyis feláll", mert ő most akatja használni.
    erre meg a nagy ms a sci-fi új rendszerével véletlenül a gyors rendszerbetöltésre is rágyúr. biztos hülyeségből, vagy mert az Ubuntut akarja lenyomni, vagy mert fél, hogy az Ubuntu lenyomja.
    de tudom, hogy tudod.

Új hozzászólás Aktív témák