Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    A fiam gépében egy R9 Nano csücsül. Használtan vettem "óccsóért", volt benne rizikó (valószínűleg bányász kártya volt), de itt maga a kártya gondoskodik róla, hogy ne lehessen túlhajtani (melegedés során visszaveszi az órajelet), emiatt mertem csak belevágni.
    A kártya a méretéhez képest nagyon durva sebességű, és biztos vagyok benne, hogy a 4GB HBM memória 4096 bites sávszélessége nagyon sokat tett ehhez hozzá.
    Az R9 Nano már nem egy mai kártya (2016 év eleje), de a RTX2080 Super "csak" kétszer gyorsabb nála, másfélszeres fogyasztás mellett. Ami azért nem rossz. Az R9 Nano 28 nm, az RTX 2080 Super 12nm technológiával készült. Vajon ha a Fiji GPU 12 nm-en lenne legyártva milyen lenne az a teljesítmény/fogyasztás összevetés a két kártya között? Teljesítmény talán maradna, a fogyasztásbeli különbség meg kb 3x lenne a másfélszeres helyett.

    Ugyanezt a HBM-es memóriát (vagy akár egy 16GB-ost!) ki lehet saccolni, a 7nm-es technológiával mekkora méretűre és mekkora fogyasztásúra lehet kihozni, ha tudjuk, hogy a Fiji lapkák csak azért voltak olyan drágák, mert rossz volt a kihozatal belőle (hibás chip-ek aránya a szilicium lapkák miatt, mivel jó nagy volt az elvárt hibátlan szilicium felület, ez 7nm-en más sokkal, sokkal kisebb lenne). 16GB-nál több elég ritkán szükséges, talán még játékok esetén is.

    Úgyhogy van ebben potenciál, már csak azért is, mert első kézből látom, mire képes a HBM memória (btw az FP32 és FP64 kalkulációban az R9 Nano agyonveri a RTX2080 Super-t, nem megkérdőjelezve, hogy játék alatt az sokkal erősebb kártya).

    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák