Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz tcp #5 üzenetére

    egy ingyen XP licencet, amit ugye a korábbi megoldásoknál nem adtak oda.

    Pontosan ezt írtam én is.

    Egyrészt, képes úgy futtatni alkalmazásokat, hogy a felhasználó számára látszólag a saját gépén fut

    Ezt a virtualbox is tudja, az macos meg alap helyzetből, már elég régóta. Tehát csupán a kényelem különbözteti meg a hagyományos megoldástól, és a licenc. Ettől még technológiai értelemben ugyanarról van szó. Külön os, virtualizált környezetben.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • azbest

    félisten

    válasz tcp #5 üzenetére

    nem egészen igaz: a virtuális módban futtatott progik által mentett fájlok is a belső rendszeren vannak, nem közvetlenül látják az igazi gép fájlrendszerét, tehát figyelnie kell arra, hogy hová ment (megosztott vagy hálózati könyvtárba).

    Szóval ez semmivel sem több ilyen szempontból, mint már meglévő megoldások. Egyedül az az előnye, hogy ezt a házirenden keresztül tudják szabályozni (az "ingyenes" xp licensz mellett).

    #13) Kendek:
    nem fog menni, mert a virtuális gép biosában lesz "beégetve" a mennyiségi licenszes kód. Mint az oem windóz, ami azért nem kér kulcsot, mert a gép biosában található a kód, s onnan olvassa ki. Úgy módosítják ezt az xp változatot, hogy csak ezen a virtual xp módon legyen hajlandó futni.

    Persze tévedhetek, de a korábbi hírekből / netes bemutatóból nekem ez maradt meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák