Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz daninet #17 üzenetére

    Jóóó, hát 12 éves gyerekeknek nyilván nem tehet fel kérdést a nem biztonságos hálózatok szimmetrikus Needham-Schroeder protokolljáról (Kerberos). Valamit csak kell kérdeznie! Mivel manapság trendi a fészbuk, ezért ehez kapcsolódó kérdést tesz fel. Mondjuk tisztázhatta volna az első kérdéssel, hogy van-e egyáltalán fészbukja annak, aki kitölti a tesztet? Na és ha nincs, akkor kaphatott volna ezek után egy olyan személyre szabott kérdéssort, amiben nincs erre vonatkozó kérdés. Ééérted!

    :D

    Persze mi itt megválthajuk a világot, de az, aki összeállította a kérdéseket, az már hazatalicskázta a hétszámjegyű jutit a K&H-nál...

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz samujózsi #31 üzenetére

    Mit nem értesz azon, hogy a milliomost baleset éri és elveszti az eszméletét (kómába esik) / meghal, ezért pénz kell a gyógykezeléséhez / temetéséhez, a számláján ott van csillió dollár, a testvére meg kissé szerényebben él, neki nincs pénze a nem olcsó gyógykezelésre / temetésre, hát hadd vegyen fel pénzt a TESÓJA számlájáról a TESÓJA részére! Mi is megadtuk egymásnak a pin kódunkat a családban, ilyen esetre. Fel van írva és le van rakva egy borítékban. A saját szüleimben, testvéremben csak megbízok már!

    Kiegészítés: Ha nem esett volna le a tantusz, az öntudatlan / halott ember sajnos már nem tudja megmondani a pin kódot, ezért kell még a baleset ELŐTT megtenni ezt. A bankkártya általában a tulajdonosánál van, tehát a tesója nem fogja használni és költeni a pénzét, csak ilyen vészhelyzeti esetben. Akkor és csak akkor magához veszi és a pin kód tudtában tud intézni ilyen drágább dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz samujózsi #34 üzenetére

    Bakker. Nem értem, hogy mit nem értesz ezen?!?

    Én nem vagyok milliomos, de van _némi_ tartalék a számlámon olyan esetekre, ha beüt a krach. Például balestet, ilyesmi. Akkor meg miért a rokonaim hitelezzenek nekem, ha nekem is van pénzem - pont ilyen célra?

    De mint azt már fentebb kifejtették mások, határozottan NEM VAGYOK HAJLANDÓ 3000-6000,- játékpénzt áldozni tök feleslegesen egy társkártya fenntartására, mert hátha kelleni fog.... Annál sokkal egyszerűbb és olcsóbb megadni a pin kódomat a testvéremnek.

    A hagyatéki eljárásban meg könyvelésileg ugyanúgy ott vagy, ahol a part szakad, mert ha tök szabályos minden, akkor a hagyatéki tárgyaláskor leadhatod a felmerült jogos költségeidet, amit megkapsz és csak a maradékot osztják szét. Akkor meg nem tök mindegy? Mondjuk a mi családunkban nincsenek viszályok, amik megrontanák a viszonyt.

    Én például határozottan elvárnám a családomtól, hogy ha van pénz a számlámon, akkor abból gyógykezeljenek, vagy temessenek el. Én especiel nem kívánok még a halálommal is anyagi terhet róni rájuk.

    A _bármit_ intézhetnek az nyilván nem arra vonatkozik, hogy eladják a részvényeimet, meg a cégeimet, amíg öntudatlan állapotban vagyok, hanem a gyógykezelésemre. De természetesen használhatják az autómat, ha pedig vidékiek, akkor lakhatnak a pösti lakásomban.

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz samujózsi #36 üzenetére

    Kétszer is átolvastam, én nem írtam neked semmilyen pejoratív jelzőt. Nem hülyéztelek le, nem írtam rád semmi csúnyát. Ha te látsz személyeskedést tőlem, idézd már be, de csak hogy tanuljak belőle és elnézést kérhessek miatta.

    Én csak négyesre szigorlatoztam polgárjogból, bár az csak tölteléktantágy volt nálunk.

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz samujózsi #34 üzenetére

    Végig erről beszéltünk, amit te is írsz:

    ...a PIN kódjaim többsége el van téve, baj esetén elvileg hozzáférhető. De csak baj esetén, itt meg nem erről volt szó, hanem arról, hogy megadod a családtagoknak.

    Mi, akik itt felszólaltunk, pont ezt mondjuk. Baj esetére adtuk meg, nem pedig "csak úgy" -ra. Az eredeti cikkben nincs ez így kettébontva, finomítva, ezért tettük szóvá többen is az ilyen eseteket.

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák