Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Szerintem nem kellene beleszólni más országok dolgaiba, mindenki csinálja úgy, ahogy akarja. A kínai influenszereket meg le kell sz*rni, meg mindenkit aki bele akar po***ázni mások dolgába. Én az Intel helyében nem bocsanátkérést küldtem volna, ha egy "******* a *****be" üzenetet.
    Ettől függetlenül viszont nekünk, mint Magyarországnak, és ugyanígy az USA-nak is érdemes lenne Kína nélküli lábakat kialakítani, hogy ne függjünk tőlük, sőt lehetőleg senkitől.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz direwolf #14 üzenetére

    Bármekkora közösség el tudja látni magát, ha akarja. Majd pont egy közel 10.000.000 fős ne tudná. Itt van ez a vírus. Ha az amerikaiak, oroszok, kínaiak, és angolok azt mondják, hogy lo....ft, majd, ha már magunkat beoltottuk, akkor vehettek belőle, rögtön elég nagy sz*rban lettünk volna idén. Nem kell CPU-t gyártani magunknak, de egy elég nagyfokú önellátás, és sok lábon állás kulcsfontosságú lehet.
    Ott vannak az olaj-os országok, némelyik csak azon áll. Holnap bejelentenék, hogy sz*rt sem ér az olaj, mert találtunk valami sokkal jobbat ami 2 fillérből tudja ugyanazt, ezeknek az országoknak egyből vége lenne. Nincs ipar, nincs mezőgazdaság, nincs turizmus, semmit nem ők találtak fel, semmit nem gyártanak, stb.
    Ma minden ország erősen függ egy tucat másik országtól, de főleg Kínától.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz direwolf #19 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, hogy neked nincs halvány fogalmad sem. Attól, mert átrendezkedünk arra, hogy magunknak gyártsunk le egy terméket, ahelyett, hogy mindent Kínából veszünk, még nem történik semmi gazdasági bonyodalom, nem is kerülünk a középkorba vele. Pl.: megint csak itt a vírus téma, kellett a maszk, minden ország berendelt 800 milliárd darabot Kínából, aztán amikor rájöttek, rájöttünk, hogy nem igazán fogják tudni leszállítani időben, elkezdtünk magunknak is gyártani. Annyi van, hogy valszeg sokkal többe kerül.
    A jelenlegi tendencia, hogy idővel mindenről Kína fog dönteni, ha akarja kiszolgál minket, és akkor az van, mint most, de, ha úgy van, akkor bedönt, és mondjuk felvásárol. Az USA is ugyanúgy függ Kínától ma már.

Új hozzászólás Aktív témák