Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz direwolf #19 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, hogy neked nincs halvány fogalmad sem. Attól, mert átrendezkedünk arra, hogy magunknak gyártsunk le egy terméket, ahelyett, hogy mindent Kínából veszünk, még nem történik semmi gazdasági bonyodalom, nem is kerülünk a középkorba vele. Pl.: megint csak itt a vírus téma, kellett a maszk, minden ország berendelt 800 milliárd darabot Kínából, aztán amikor rájöttek, rájöttünk, hogy nem igazán fogják tudni leszállítani időben, elkezdtünk magunknak is gyártani. Annyi van, hogy valszeg sokkal többe kerül.
    A jelenlegi tendencia, hogy idővel mindenről Kína fog dönteni, ha akarja kiszolgál minket, és akkor az van, mint most, de, ha úgy van, akkor bedönt, és mondjuk felvásárol. Az USA is ugyanúgy függ Kínától ma már.

  • bencze

    senior tag

    válasz direwolf #19 üzenetére

    Én értem, hogy van akinek csak az számít, hogy legyen olcsó giccs aliexpressről, de ez az értékrend nincs rendben és meg fogja bosszulni magát elég hamar.

    Bizony rengeteg mindent meg lehetne itt csinálni, látom itt csomó ember fel van háborodva, hogy miért nem jó, hogy almát Új-Zélandról hozunk, meg babot Afrikából mert csak úgy lehet. Hát aki ezt gondolja és kommunizmust emleget az egy kő alatt élhetett az elmúlt 50 évben, és nem vette észre, hogy most nem kommunizmus van, lehet vállalkozni, tanulni, éppenséggel a környezet jelenleg még lejt is kicsit a hazai cégeknek, persze így sem könnyű, az idióta konzúmerizmust fel kell adni, hogy minden azonnal kell és legolcsóbban. Megjegyzem vannak európai országok ahol bizony sokkal jelentősebb belső piac van, kis termelőkkel, szóval nagy mértékben hozzáállás kérdése is a dolog.

    Talán lehetne kicsit kisebb a lendület, hogy verjük szét azt a kicsit is amink van, ekkora lendülettel lennétek konstruktívak sokra vinnénk...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák