Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz fordfairlane #39 üzenetére

    én voltam kint, beszéltem emberekkel, csodálkoznál. tudod ott kezdődik hogy sanghaiban leszálltam és szép nagy táblákkal ki volt téve gy maglev balra... a szervizestől az igazgatóig egyetértettek egy este a vacsoránál hogy ha kína beint a világnak és csak belső piacra termel akkor is vígan eléldegél. ne várjuk már el hogy mindenki gazdag legyen. sehol sincs ez így, ahogy usa területén és rengetegen éldegélnek létminimum alatt vagy az oroszoknál, úgy kínában is. Mindenhol jelen van egyfajta modern rabszolgatartás, ahol azon parázol hogy ne rúgjanak ki, mert a bank a hitelek miatt elveszi a lakást kocsit, és inkább kussolunk a barom főnöknek...

    de gyorsabban fejlődnek mint az említett szuperhatalmak, akik szép lassan komoly függésbe kerültek ettől a piactól, és szerintem nem kell még 100 év hogy az ő kényük kedvük szerint ugráljon a mostani szuperhatalmak jelentős része...

    akikkel meg kint beszéltem pont leszarták hogy a google. com helyett google.com.tw-n lehet keresni, vagy hogy a tv-ben milyen adások mennek. ahogy a jogaikat is, felnőtt nem egy generáció abban a rendszerben, nekik ez természetes. nekik az számít hogy globálisan az országnak amit csinálnak az jó, és hosszútávon ez teszi őket naggyá.

    szigorúan magánvélemény természetesen :R

Új hozzászólás Aktív témák