Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomy Yayo

    senior tag

    Ezt kéne nálunk is. Minden egyes állami intézményt átállítani az ingyenes szoftverekre. Legfőképpen oprendszer téren. Még biztonságosabb is lenne.

    Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

  • Tomy Yayo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #10 üzenetére

    Jól érzem, hogy nem nagyon használtál még Linuxot?

    A szomorú igazság az, hogy azt se tudják használni, ami most van, erre is kéne egy komplett oktatás az állami szektorban szinte mindenkinek. Ennyi erővel mindegy lenne, hogy mire tanítják őket.

    Csak egy rövid történet arról, hogy mennyire tudják használni a delikvensek azt, ami most van:

    XI. kerület, okmányiroda. Más ügyben eljárva voltam ott, próba szerencse alapon kértem sorszámot személyihez is, a kislányunk számára (2 hónapos). Mivel sorra kerültem, míg vártam a másikra, így odamentem. A következő beszélgetés zajlott le:

    - Nem feltétlenül készültem ma erre, de minden papír nálam van, ami kell, a telefonomon pedig van tökéletes fénykép, jó-e, ha elküldöm e-mailben? (itt megnézte a hölgy a képet)

    - Nem.

    - Miért nem? (és most kapaszkodjatok meg a válasz előtt)

    - Mert nekem papíralapú fénykép kell, hogy beszkennelhessem!

    Egy percig ültem vele szemben néma csendben, aztán felálltam. Abban sem vagyok biztos, hogy elköszöntem, úgy letaglózott.

    Második nekifutás, ugyanez az iroda, másik hölgy, megint más ügyben voltam ott, de ezúttal vittem fényképet (az első incidens óta magamnál tartottam, ha arra járnék), igaz nem volt igazolványkép méretű, de feltételeztem, hogy a XXI. századi Magyarorszgon csak át tudják majd méretezni. Hölgy beszkenneli, mondja nem jó. Mutatja, hogy csak a feje jobb felső sarka látszik. Erre én: akkor méretezze át. Válasz: azt nem lehet, nem tudja a gép! Hozzáteszem, ott volt az asztalon a masina. Nem mai darab, de egy A4-es méretű lapolvasó volt, kizárt, hogy ne lehessen méretet állítani, csak annyira számítástechnikai analfabéták ülnek ott (odahívott még 3-4 hölgyikét, és egytől-egyig váltig állították, hogy azt márpedig nem lehet állítani).

    Szóval erről ennyit. A mostanit se tudják használni.

    [ Szerkesztve ]

    Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

  • Tomy Yayo

    senior tag

    válasz sing1ep1ayer #164 üzenetére

    2 hónapos gyerekről szerinted mennyire könnyű olyan fényképet csinálni, ahol nyitva a szeme, belenéz a képbe, nem mozdul be, homogén a háttér (nem apa/anya tartja, vagy ha igen, akkor le vannak takarva) és az arcán kívül semmi sem lóg a képbe? :) Elárulom: rohadt nehéz. Ezért vittem előkészített képet, amelyen az összes feltétel teljesül. Illetve nem akartam tovább rontani az ázsiójukat, de ha már így szóba hoztad, akkor elárulom, hogy egy héttel később vittük a kislányunkat is, megint összecsődültek 4-en, szerencsétlenkedtünk jó 20 percet, és nem tudtak egy épkézláb képet készíteni, pedig még nem is volt olyan mozgékony kedvében.

    Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

Új hozzászólás Aktív témák