Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Tetsuo #18 üzenetére

    És, hogy vegyen vissza egy Finnország a "globalizmusból"?
    ne exportáljon globálisan pl Nokia vagy szüntessék be a papír... exportot? Vagy ne importáljon? Hogy gondolod?

    Brüsszelt azok irányítják akiket mi megszavazunk. Ha a bent lévők neked nemzetidegenek legyen az FIDESZ, JObbik, MSZP vagy DK akkor nemzetidegenek irányítják.
    Nem mellesleg ha olyan rossz akkor ki kell lépni.

    nem azért dömpingelt Kína mert nem volt, vám vagy ki volt helyezve a termelés egy része. Volt(ak) elég sikeres Europai iparágak amiket dömpingel tönkre tudott tenni és utána övé lett a piac. Trükkössen csinálta nem volt kit megbüntetni, mire az egyik dömpigelő céget "elkapták" már meg is szünt és volt három új aki tovább dömpingelt. Mire EU észbe kapott és amblokk minden pl cipőre kivetette a dömpingvámot addigra a még megmaradt EUs cipőgyártás 90% csődbe ment. A maradék 10%ot meg felvásárolták mert kellett a márkanév. Olaszokat érintette plda legjobbban, de minket is.
    Hogy erkölcsileg a fenti magatartás mien, szabad e abba nem mennék bele. Sejtem mit gondolsz róla.

    Nem azért bíráltam a Kínát mert silány vagy olcsó. Olyat se írtam, hogy nem bravúr/nem bravúr amit Kína csinál. És olyat se, hogy a jogállam, emberi jogok... miatt Nyat esetleg erkölcsileg feljebb állna. De olyat se mint te, hogy az erkölcsi bukás a Nyugatot jellemezné. Persze ha az emberi jogok, jogállam... az bukás akkor az.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák