Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Televan74

    nagyúr

    válasz exedoc #25 üzenetére

    A szüleid nyugdíját a bankrendszerre bíznád vagy a bitcoinra? Mindennek vannak előnyei és hátrányai.
    Hiába védekezel a crypto a bűnözés melegágya. Adócsalók paradicsoma. A bányászok sem szeretnének adózni utána, akkor már nem érné meg nekik. És nem csak a boltban elköltött termék utáni 27% -os áfáról van. Ha valaki befizeti utána a szja -t és a tb -t akkor utána azt csinál vele amit akar. Úgy ahogy azt minden becsületesen kereső magyar megteszi a fizetéséből. Utána lehet beszélni a crypto legalitásáról.

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • updog

    senior tag

    válasz exedoc #25 üzenetére

    "Én azt mondtam a centralizált bankrendszer számomra felejtős"

    Elég ellentmondásos amit írsz, ha felejtős a centralizált bankrendszer, légyszíves vezesd le nekem, hogy került a pénzed bitcoinba, és hogy szeded ki belőle :R A nagykörúti BTC automatából/ba kp-ben rakosgatod? Ugye.... Hallgatjuk mióta, hogy a kripto a jövő és pfujj pfujj bankrendszer, hülye USD, de azért nagyon ritka az olyan kriptos akit őszintén maga az XYZ kripto érdekelne, és nem az XYZ/USD árfolyam (persze ők meg gondolom szerencsések voltak és pont időben bányásztak vagy vettek, tehát kb. nyertek a lottón, úgy könnyű hangoztatni hogy ez milyen jó dolog).

    "Máshogy működik a kettő, az emberek még nem tudják befogadni ezt az új rendszert, de elkerülhetetlenül szükség van rá, és nem is fog megszűnni."

    (Sajnos) egyet kell hogy értsek. Akkor azt is elmondhatná valaki - ha már ilyenek voltak itt leírva, hogy a blockchain évezredes találmány aminek a bitcoin csak az egyik felhasználása, meg ez a jövő stb. - miért csak akkor kezdtek (az ebből a logikából adódóan amúgy tényleg szemét, pénzéhes :D) pénzügyi szereplők ezzel foglalkozni, amikor már az látszott hogy megkerülhetetlen és nagy pénz van benne?

    Mindenki hülye volt ~2016-ig (7-8 éven át), és nem látták hogy ez "a technológia" LOL mekkora fjúcsörprúf, és senkinek nem jutott eszébe szabványosítani, stb. hogy tömegek számára befogadható, stabil, megbízható legyen, köszönhetően a "technológiának"? Mert ha annak tapsolunk ahogyan most van, és csak úgy jó, és ne "központosítsák" (tudom... azért írtam át idézőjelbe) stb., akkor se a mi, se a ti állításaitkat nem cáfolja, hogy pont ott vagyunk a szürkezónás kriptokkal, mint a kp.-vel, hogy legjobb lenne ha nem lenne.

    #30mepet
    Az pénzügyi biztonság, hogy lehet hogy többmilliárd forintot fog érni 20 év múlva, de lehet hogy kevesebbet mint most? Magával az elveddel egyetértek, én minden ilyen nyugdíjbiztosítós terméket eladni próbáló embert elhajtok, hogy köszönöm, inkább megpróbálom úgy menedzselni a megtakarításaim, hogy ha nem jut nyugdíjra, akkor legalább az én hibám legyen, de ne einstand módon landoljon másnál, hanem tisztességes piaci módon veszítsem el :D ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák