Új hozzászólás Aktív témák

  • DuplaZso

    aktív tag

    Ej, nézmá ! De felcsattantak az urak !
    Személyeskedek ? Akinek nem inge, nem veszi magára. Félreértésből fakadó öltözködésért pedig nem én vagyok az, aki felelősnek fogja érezni magát.

    Munkához kell a net ? Na, nehogymár csak az otthoni ADSL-lel lehessen ezt megoldani !
    Létezik bérelt vonal is a világon, és vannak egyéb módjai is az akár félprofi kommunikációs formáknak régóta. Ráadásul tudtommal az ezekkel kapcsolatos szerződések nem olyan "kit érdekel a juzer" csúzligumi-halandzsával vannak teletűzdelve, ami akkora mozgásteret engedne meg a szolgáltatónak, amelyekkel - ahogy ugye mondjátok - jelenleg benneteket is szívatnak. Ha nekem az 5M/768k-s, szerződésben foglalt sávszélem legalább 80%-a nem állna állandóan rendelkezésre, akkor mindenképp lépnék valamit még úgy is, hogy csak egy szimpla (na jó, talán nem annyira szimpla), vidéki ADSL-koptató vagyok. Ha pedig a munkám biztonsága, elvégezhetősége függene ettől, eleve nem biztos, hogy ilyen szolgáltatásra alapoznék.
    Kétségtelen: a helyi viszonyokat, szolgáltató(ka)t csak az ott élők ismerhetik. Ám a választás lehetősége mindig megvan. Csak ismerni kell valamelyest a módozatait.

    Az ADSL-t a pórnép szórakoztatására találták ki, nemhiába erősen asszimetrikus a sávszélesség. Mint ahogy a teszkóban párezerért dobált "szerszámgépeket" sem lehet munkára használni, arra ott van az egy nagyságrenddel magasabb árszegmensbe pozícionált berendezések csoportja.

    A jó ping esetemben nem WoW-hoz kell. Igazából nem is biztos, hogy egyáltalán meg tudnám mondani, hogy az az, ha mutatnák nekem. (mellesleg ez volt személyeskedés, de emiatt nem fogok kést rántani). Hanem például egy - akár csak közepesen - összetett weboldal _gördülékeny_ böngészéséhez. Ugyanis nem feltétlenül a sávszélesség a szűkös ebből a szempontból, hanem például az, hogy millió egyéb járulékos kommunikációt kell közben lebonyolítani. Ezeknek az össz-késleltetése miatt kerül a legtöbb esetben oly lassan az ember orra elé a tartalom.

    Az pedig, aki egyszerre játszik, netrádiót hallgat és közben beszélget, az ne akarjon mindemellett jútúbot vizslatni plussz böngészni, menjen inkább kávét főzni ! És közben gondolja át, hogy ezt miért is ADSL-en akarja ? Én inkább nem dobálózok irreális túlzásokkal...

    De legyen igazatok ! Minden bizonnyal begyöpösödött, a tehnikai fejlődést hátráltatni, KINZO "márkájú" flexszel vállalkozást felszerszámozni akaró balfék vagyok.

    Az már más lapra tartozik, hogy én is váltanék olyan szolgáltatásra, ahol a le-és felmenő sávszélesség nincs hatásra egymással, és BIX-re nem lenne nagyobb a pingem 5-nél. Értelmes sávszélességgel, értelmes árért...

Új hozzászólás Aktív témák